anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca nie chce przyjąć zwrotu uszkodzonego towaru

katarzynka204
#8 Zapaleniec#

Zakupiłem agregat malarski, który po użyciu okazał się wadliwy, odesłałem go do sprzedawcy i żądałem zwrotu pieniędzy, natomiast on wysłał towar do działu serwisowego i bez mojej wiedzy nadał paczkę do mnie, nie wiem nawet co w paczce jest czy towar po naprawoe czy nowy produkt, nie chce już tego towaru i nie wiem co mam zrobić czy mogę nie odbierać tej paczki,wówczas otrzymam zwrot za zakup wadliwego towaru?

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

LEW433
#21 Demiurg#

Zrobiłeś zwrot czy reklamację, jeżeli był to zwrot, nie odbieraj przesyłki, otwórz dyskusję:https://allegro.pl/dyskusje/nowa po 14 dniach od zakupu możesz złożyć wniosek do POK: https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/index

oznacz moderatorów

katarzynka204
#8 Zapaleniec#

Zrobiłem zwrot napisałem że żądam zwrotu gotówki uczyniłem to przed upływem 14 dni od zakupu i odesłałem darmowym zwrotem do paczkomatu 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To nie odbieraj przesyłki, otwórz dyskusję jak Ci napisałem.

oznacz moderatorów

katarzynka204
#8 Zapaleniec#

Dyskusja jest uważana jako zakończona ponieważ została otwarta tuż po wykryciu wady towaru, złożyłem wniosek do pok a w tym czasie nagle pojawiła się informacja ze paczka do mnie idzie, nie dołączyłem formularzu zwrotu napisałem odręcznie jaka jest wada produktu i na końcu napisałem że chce zwrotu pieniędzy za wadliwy towar

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@katarzynka204 Poinformowałeś sprzedawcę jaka jest wada urządzenia i w ten sposób złożyłeś reklamację. To jest zupełnie co innego niż zwrot konsumencki, którego oczekujesz. Ale dla Ciebie lepiej, bo pewnie zdążyłeś już pomalować mieszkanie, to przy zwrocie konsumenckim sprzedający potrąciłby Ci koszt zużycia agregatu, a po reklamacji dostaniesz sprzęt w lepszym stanie niż używany, który odesłałeś. Zawsze możesz sprzedać na Allegro.

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

Agent051 O! Tak się doradza 🤣

oznacz moderatorów

katarzynka204
#8 Zapaleniec#

Niestety nie dało się nim nic pomalowac:/ dlatego też chciałem zwrócić ten towar ponieważ urządzenie nie było w stanie pociągnąć farby a wodę rozpryskiwał niczym chrupnięcie wody z wiadra,więc dlatego stwierdziłem że szkoda czasu i pieniędzy na taką maszynę dokonując zwrotu sprzedawcy

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@katarzynka204 Jeżeli odesłałeś towar w ciągu 14 dni z żądaniem zwrotu pieniędzy to odstąpiłeś od umowy, czyli zrobiłeś zwrot konsumencki. W takiej sytuacji nie musisz podawać powodu odstąpienia, ale możesz go podać, czyli możesz określić wady. Nie napisałeś chyba tam nigdzie, że składasz reklamację z rękojmi? Sprzedawca nie może sam ustalać, czy towar zwracasz czy reklamujesz. To Ty podejmujesz decyzję. Jeśli w Twoim przekonaniu odesłałeś towar w ramach zwrotu, nie reklamacji, nie musisz odbierać przesyłki, a sprzedawca powinien Ci oddać pieniądze. Jeżeli złożyłeś wniosek do POK, czekaj na jego rozpatrzenie.

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

Mądry i świadomy Sprzedający po odebraniu przesyłki poinformuje Kupującego o opłacie za przechowywanie i magazynowanie Jego produktu. Ustali sobie np. kwotę 7 PLN netto za każdy dzień. I będzie miał rację. Moim zdaniem cała ta akcja śmierdzi wypożyczeniem.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tylko 7 zł ? A dlaczego nie 107 za dzień ?

Nauczkę trzeba dać kupującemu, nabić mu kosztów, wezwanie przedsądowe wysłać, postraszyć, pokrzyczeć, przecież kupujący to wróg 🙂

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

To zależy od Sprzedającego, ale powinny być to koszty adekwatne do kosztów magazynowania. Tyle mniej-więcej warte jest miejsce paletowe. To nie "nauczka" a normalne, zgodne z prawem zachowanie świadomych kontrahentów. Pamiętaj - są dwie strony tej transakcji. Wszyscy mają swoje prawa i racje.

oznacz moderatorów

katarzynka204
#8 Zapaleniec#

Tak oczywiście bo przecież kupujacy to samo zło,chciał sobie kupić maszynę i używać do malowania domu,a ona natomiast okazała się badziewiem za 929zł,przecież to nie byłoby rozsądne pomalować i oddać bo przecież jeśli byłaby dobra to mógłbym jej używać do malowania

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@katarzynka204 Odesłałeś w ciągu 14 dni jako zwrot konsumencki? Wypełniłeś formularz zwrotu lub wysłałeś mailem rezygnację z zakupu? W takiej sytuacji sprzedawca nie może Ci towaru naprawiać i odsyłać, tylko musi oddać pieniądze. Jeśli odstąpiłeś od umowy nie odbieraj przesyłki. Paczka wróci do nadawcy. Wysłał ją na swój koszt i swoje ryzyko. Domagaj się zwrotu pieniędzy. Jeżeli nie odda, otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa w niej zgłoś problem i po 24 godzinach w dni robocze poproś tam o pomoc pracownika Allegro.

Sprzedawca nie ma prawa zmieniać Twojej decyzji, jeśli zrobiłeś zwrot, a nie reklamowałeś towaru z powodu wad, musi oddać pieniądze, nie może towaru naprawiać i odsyłać.

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

katarzynka204  Jest kilka niedomówień.

Jeśli towar był nowy, sprzedawca może pomniejszyć kwotę zwrotu.

"Dyskusja jest uważana jako zakończona ponieważ została otwarta tuż po wykryciu wady"

Nie rozumiem tego zdania. Dyskusje tak nie działają,

"nie dołączyłem formularzu zwrotu napisałem odręcznie jaka jest wada"

Czyli co? Karteczkę w paczce?

Wyrzuci i nie masz dowodu odstąpienia.

Sprecyzuj, bo otrzymasz niekompletne porady.

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

Towar zakupiony "przez internet" możesz sprawdzić w taki sam sposób jak zrobiłbyś to w sklepie stacjonarnym. Użycie go powoduje że możesz go jedynie reklamować, a nie zwracać na zasadach "zwrotu konsumenckiego". Znajdź w swojej okolicy wypożyczalnię sprzętu budowlanego. Sprzedający obniży koszt ew. zwrotu wg uśrednienia stopnia zużycia i przydatności do ponownej sprzedaży lub przywrócenia do stanu poprzedniego.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Za dobrze by było dla nabywców jakby zawsze bez ponoszenia kosztów mogli kupować jakieś narzędzia potrzebne do wykonania danej pracy a potem pod pozorem uszkodzenia je oddać za pełną kwotę zakupu tylko dlatego że już nie będą potrzebne. Tu też to tak trochę wygląda skoro nabywca nie jest zainteresowany nowym lub naprawionym sprzętem.

oznacz moderatorów

katarzynka204
#8 Zapaleniec#

Tylko w tym przypadku nie dało się nim pomalować nic po załączeniu nie chciała zasysać farby a wodę rozpryskiwała niczym chrupnięcie w wiadra,więc oczywiste że za taki badziew chciałbym uzyskać zwrot za zakupiony towar

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@katarzynka204  jak napisała @mr_oma  skorzystałeś z prawa do reklamacji z tytułu rękojmi w tym przypadku sprzedający nie musi oddawać wpłaty lecz może wade usunąc lub wydac nowy produkt wolny od wad. Wpłatę zwraca dopiero kiedy nie jest w stanie zrobić dwóch pierwszych czynnosci.

W sumie to dla Ciebie lepiej.

Jesli byś chcial skorzystać ze zwrotu konsumenckiego a produkt nosiłby slady użytkowania lub też byłby uszkodzony wówczas sprzedający mógłby obnizyć Ci kwotę zwrotu o utraconą wartość przedmiotu.

Wiec w sumie dobrze że wyszła z tego reklamacja a nie zwrot. Otrzymasz nowy produkt. Mam nadzieje że sprawny i wolny od wad z którego będziesz zadowolony. W sumie przecież o taki wlasnie zakup Ci chodzilo 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@katarzynka204 za mało szczegółów 😞  

Jak był to zwrot 14 dni - odstąpienie to błąd 😞  bo sprzedawca odda kasę pomniejszoną o używanie - uszkodzenie produktu 😞  Zwrot to zwrot 😞

W Twoim przypadku bardziej opłacalne było złożyć reklamację, ale tu w pierwszej kolejności sprzedawca może naprawić produkt o ile zrobi to płynnie i tak zapewne zrobił i produkt idzie po serwisie Do Ciebie 🙂

Podstawa kwestia jakie pismo poszło z produktem reklamacja czy zwrot ?

Jak reklamacja to jest wszystko poprawnie, jak zwrot bez podania przyczyny to sprzedawca popełnił błąd bo powinien oddać kasę ( wycenić uszkodzony i używany produkt i tyle oddać ) co jest w tym przypadku nie na Twoją korzyść 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów