anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca nie chce przyjac zwrotu towaru wykonanego na zamówie klienta. Czy moge ubiegac sie o zwro

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:42053189
#7 Wielbiciel#

Sprzedawca nie chce przyjac zwrotu towaru wykonanego na zamówie klienta. Czy moge ubiegac sie o zwrot poniesionych kosztow?

Proszę o pomoc

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
LEW433
#21 Demiurg#

Niektóre przedmioty nie podlegają zwrotowi, są w nich przedmioty wykonane na indywidualne zamówienie. Opisz o co chodzi w tym zakupie i co to było.🤔

oznacz moderatorów
Client:42053189
#7 Wielbiciel#

To było szklane etui do telefonu, na stronie aukcji były zaprezentowane wzory grafiki do wyboru. W wiadomości do sprzedawcy podałam numer wzoru. Po otrzymaniu etui zorientowałam się, że zamówienie zostało złożone nie na ten model telefonu, który posiadam, dlatego zwróciłam towar. Sprzedawca napisał mi wiadomość, że nie przyjmie zwrotu towaru ponieważ wykonał etui na indywidualne życzenie klienta i nie zwróci pieniędzy. W tej chwili nie mam ani towaru ani pieniędzy.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli był wzór do wyboru w ofercie to nie daj się że to na indywidualne zamówienie, załóż dyskusje i tam domagaj się zwrotu środków albo wymiany, na zwykłym allegro tu: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Client:42053189   Nie możesz żądać zwrotu kosztów.

Ale jeżeli przedmiot został wykonany nieprawidłowo, niezgodnie z zamówieniem to możesz złożyć  reklamację.  Wtedy wykonawca powinien przedmiot  naprawić, jeśli się nie da poprawić to wykonać nowy, w ostateczności może zwrócić pieniądze.  Ale podstawą może być tylko reklamacja.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Client:42053189  Jeżeli to były gotowe  wzory oferowane przez sprzedawcę to wcale nie było indywidualne zamówienie.  Indywidualne zamówienie byłoby gdybyś sama narysowała wzór.

Tak jak radził kolega,  w menu Moje zakupy zgłaszasz problem z zakupem tego etui,  domagasz się  przyjęcia zwrotu  zgodnie z  przepisami i zwrotu  zapłaconej kwoty.

oznacz moderatorów