anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca nie chce sprzedać przedmiotu

tofik_16
#1 Nowicjusz#
Dzień dobry,
Chciałabym zapytać czy sprzedający ma prawo do takiego postępowania?
„Zakupiłam przedmiot, który od razu został przeze mnie opłacony a po kilku dniach otrzymuje wiadomość, ze w związku z pandemią cena półfabrykatów wzrosła a sprzedający nie zdążył zmienić ceny na aukcji w związku z tym anulował już transakcje i niebawem zwróci pieniądze.”
Z góry dziękuje za odpowiedz.pozdrawiam
oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

Powinien wydać towar w takiej cenie po jakiej kupiłaś, zawarł taką umowę, ale jeśli odmówi i zwróci wpłatę, to niewiele możesz poradzić, bo do sądu z tym raczej nie pójdziesz. Możesz próbować zgłosić to do Allegro, może coś wywalczysz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5...

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Doceń go stosownym komentarzem i zapomnij. I nie, nie może, ale jedyną inną opcją jest podanie go do sądu o oddszkodowanie, o ile poniosłaś jakąkolwiek wymierną szkodę. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Doceń czy oceń? 😄 bo docenić to mogę starania sołtysa podstawiając mu obiecanego Mercedesa 😄 szkoda, że sołtys nie odebrał go spod domu i został wysłany na Biegun 😄
zdjęcie poniżej:






 



😄 wszendzie śniek 😊

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

1. Może ci nie wysłać, na własną odpowiedzialność, tracąc prowizję - musi ci zwrócić szmal 🙂
2. Tak samo jak ty możesz opisując przebieg transakcji wystawić mu odpowiednią ocenę 🙂

aha, gdyby sprzedający (np prywatny) przyznał, przeprosił, że aukcja wskoczyła sama,
np w nocy, kiedy nie mógł nic zrobić, a przedmiot miał jeden i został 10min wcześniej
sprzedany na licytacji, to zupełnie co innego, bo takie rzeczy mogą się zdarzyć każdemu 🙂

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

a może podziękujesz mu za uczciwość?

mógł napisać coś innego np: w stylu nowomowy na allegro:

- przedmiot uszkodził się magazynie

- zrzuciło go dziecko

- zalał sie i itp

@xyz96 ma w pełni rację ale po drugiej stronie transakcji też jest człowiek

doceń jego szczerość i uczciwość

życz zdrowia i podobnej sprzedaży po podwyżkach

 

oznacz moderatorów