anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca nie obniżył ceny, a dostałem takie powiadomienie

MAMY ROZWIĄZANIE!
Masa260188
#8 Zapaleniec#

Dostałem email z allegro ze sprzedawca obnizyl ofertę która obserwuje o 78% i cena ze 139zl spadła na 30zl. Wszedłem w link oferty a tam stara cena 139zl. Dlaczego wprowadzają klientów w błąd?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
LEW433
#21 Demiurg#

Nie oznacza że sprzedający oszukuje, tak to działa. Schemat jest częsty. Sprzedawca podnosi cene, aby od razu ją obniżyć. Szkoda tylko, że cena pozostaje wyższa niż początkowa. Przykład: Mam produkt w koszyku za cene 56zł, w miedzy czasie dostaje mail, że produkt potaniał. Zaglądam w koszyk a tam cena 77zł przecenione z 89

oznacz moderatorów
Masa260188
#8 Zapaleniec#

Tylko stara cena była 139zl . Niby obnizyl do 30zl a jest taka jaka była czyli 139zl. Czyli nie obnizyl jej wcale . Według Pana to nie oszustwo ? Bo według mnie tak 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Masa260188 Najważniejsze żeby być czujnym.🤔

oznacz moderatorów
Masa260188
#8 Zapaleniec#

To fakt. Dziękuję za radę.  Takich sprzedawców allegro powinno blokować 

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@Masa260188 Ale dlaczego ? Przeciez ustalenie ceny to suwerenna decyzja sprzedawcy. Ma no prawo zmieniać cenę 20 razy dziennie, obniżac, podnosić tak jak chce. 

oznacz moderatorów
musashi2007
#12 Orędownik#

Być może Sprzedający omyłkowo zmienił cenę na 30 zł po czym zauważył swój błąd i wrócił do ceny początkowej. 

oznacz moderatorów
arekb81
#9 Pomysłodawca#

Ostatnio coraz częściej dostaję informacje, że obserwowana przeze mnie oferta potaniała.

Wchodzę więc w zakładkę w obserwowane i żadnej obniżki nie ma, a cena dokładnie taka sama, jak była wcześniej.

Jak to robią sprzedawcy? Podnoszą cenę na chwilę? Jeśli tak, to może wprowadzić możliwość zmiany ceny raz na 24h. Jak jeden z drugim zablokuje sobie sprzedaż ceną z kosmosu, to może im się odechce kombinowania.

Albo nie traktować jako obniżkę zmiany cen w ciągu 24 godzin.

Na zdjęciu przykład z dyskiem, który nigdy nie kosztował 699.99 zł

 

dysk.jpg

oznacz moderatorów