anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca nie odebrał zwróconego uszkodzonego towaru do reklamacji, przesyłka wróciła

Piotr21017
#7 Wielbiciel#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Sprzedawca,firma [edycja] nie odebrala zwróconego uszkodzonego towaru reklamacyjnego,po czym paczka wróciła do mnie, ja jej również nie odebrałem, trafiła do sortowni, teraz przysłali mi ,że mam zapłacić za transporty 80 zł,koszt półki to 30zł, półka przyjechała do mnie pęknięta,teraz kto ma to uregulować,nikt z firmy nie odbiera telefonu,żeby sprawę rozwiązać, mają mnie gdzieś,nie gdyby odebrali nie byłoby problemu,tak nagmatwali a teraz umywają ręce, składam skargę na firmę [edycja],oni są nieuczciwi, przysłali półkę pęknięta w zgniecionym kartonie,a teraz narazili mnie na koszty dużo przewyższające kosz towaru, żądam wyjaśnienia tego,ja tego nie ureguluję,mam wątpliwości co do dalszych zakupów na Allegro skoro skupia takich krętaczy i oszustów,jak oni mnie potraktowali to wola o pomstę, zamówiłem towar pełnowartościowy, przysłali popękany a jeszcze w zamian mam zapłacić za transporty 80 zł gdzie koszt półki szklanej to 30zl.to masakra,cały czas nie odbierają telefonów,żeby sprawę załatwić, mają klienta gdzieś,nie powinni się znajdować na Allegro skoro mają problemy z komunikacją z klientem, żądam wyjaśnienia sprawy!!!!

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

kostas11
#21 Demiurg#

@Piotr21017 przysłali półkę pęknięta w zgniecionym kartonie

A protokół przy odbiorze spisany ? na jaki adres odesłana paczka reklamacyjna, czy był kontakt przed odesłaniem ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Piotr21017 Z toku Twojej dyskusji ze tym sprzedającym wynika, że otrzymałeś nowy przedmiot, więc jakiej pomocy od nas oczekujesz? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@_HolaOla_ 
wynika, że otrzymałeś nowy przedmiot

Nowy, ale pęknięty.

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Piotr21017
#7 Wielbiciel#

Otrzymałem nowy po tygodniowym proszeniu się,gdyż, wysłałem im pękniętyna ich koszt a oni nie odebrali i to wrócili do mnie za co miałem zapłacić i ja tego uszkodzonego towaru nie odebrałem po czym znalazło się w Koluszkach i teraz przysłali mi pismo,że mam zapłacić 80 zł za transporty ogólnie,firma Retoo to oszuści,nie odbierają telefonów jak jest problem,z takim czymś się nie spotkałem,jeżeli tacy tu są sprzedawcy to ja już dziękuję Allegro a takie piękne reklamy w tv,masakra, półka za 30 zł a problemy robią jakby to był majątek,narazili mnie na koszty i żądam wyjaśnienia, gdzie mam się z tym zwrócić?ja tego nie ureguluję,jeśli będzie potrzeba pójdę na drogę prawną,to się w głowie nie mieści jak oni mnie potraktowali

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Oszuści ciężkie oskarżenie, mogą pójść do sądu, uważaj. Sam nie znasz swoich praw konsumenckich więc ostrożnie na słowa, wysląłęś za pobraniem a z pewnością w zakładce "Reklamacja" masz napisane gdzie i jak wysłać, było? towar należało wysłać zgodnie z tym albo w porozumieniu z firm ą, koszty odesłania pokrywasz Ty, po reklamacji sprzedajacy zwraca Ci te koszty, teraz zapłać i tyle.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Piotr21017 półka za 30 zł a problemy robią jakby to był majątek

Półka za 30 zł a klient robi aferę jak by to był majątek 😄 co ma do tego wartość reklamowanego produktu ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Piotr21017 Niestety ale wina za tą sytuację leży po Twojej stronie - wysłałeś przesyłkę do sprzedającego "za pobraniem" - sprzedający nie ma obowiązku odbierania takich przesyłek.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Piotr21017 
Jeżeli odesłałeś (zwróciłeś) towar to znaczy że wcześniej odebrałeś przesyłkę z tym towarem.
Jeżeli były zastrzeżenia co do stanu przesyłki lub jej zawartości to zapewne spisałeś protokół szkody i złożyłeś reklamację u przewoźnika (lub w Allegro jeżeli to była np. przesyłka SMART!).

Przed odesłaniem rzeczy do sprzedawcy w celu rozpatrzenia reklamacji zapewne uprzednio ją zgłosiłeś.

Pytanie:
W jaki sposób złożyłeś reklamację do Sprzedawcy i czy dołączyłeś odpowiedź przewoźnika na reklamację lub protokół szkody ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Piotr21017 
teraz przysłali mi ,że mam zapłacić za transporty 80 zł

Czyżbyś odesłał towar do sprzedawcy na koszt Adresata (lub "za pobraniem") ? - to wyjaśniałoby Twoje problemy.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Piotr21017
#7 Wielbiciel#

Odesłałem reklamowany przedmiot na koszt adresata bo innej możliwości nie miałem,uszkodzenie towaru było zgłoszone wcześniej i kazano mi go wysłać,dlaczego ja miałem pokrywać koszty zwrotu uszkodzonego towaru,nie z mojej winy półka była pęknięta,teraz chce z nimi to wyjaśnić to poprostu nie odbierają,czy tak postępuje poważna,szanująca siebie i klientów firma?

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

W przypadku reklamacji wysyłasz na swój koszt ale sprzedawca po jej uznaniu zwraca ci za szkody jak i za wysyłkę.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Piotr21017 i tu jest sedno Twojego problemu , zajrzyj do zakładki ,, zwroty ,, na stronie oferty zapewne jest zapis cyt ,, nie przyjmuję zwrotów nadanych za pobraniem ,, . Czytać ... czytać i jeszcze raz czytać . Pojąłeś decyzję o nadaniu za pobraniem  ,to Twoja decyzja i Twój koszt .

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Piotr21017 Popełniłeś błąd, to tak nie działa - nie możesz wysyłać reklamacji ani zwrotu na koszt adresata.
Żadna firma nie odbierze takiej przesyłki o ile nie było to wcześniej uzgodnione.
Składając reklamację odsyłasz towar na swój koszt a sprzedający jest zobowiązany po uznanej reklamacji Ci te koszty zwrócić.

oznacz moderatorów