anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca nie wysłał towaru po przelewie (jak sprawdzić usunięte ogłoszenie?)

Krzeszny
#9 Pomysłodawca#

21 lutego dałem się jak głupi namówić na przelew natychmiastowy na konto bankowe w sprawie ogłoszenia użytkownika bedhunm z kartą graficzną. W tytule przelewu wpisałem nazwę przedmiotu, w danych – dane rzekomej firmy.

Zadzwonił do mnie przez telefon, rozmawialiśmy chwilę i powiedział, że w przypadku sprzedaży przez Allegro trzeba by było doliczyć VAT i prowizję, a ja nie nalegałem na przesyłkę pobraniową. Nie znam się na fakturach, a on wysłał fakturę w pliku JPG i zapłaciłem przelewem. Firma z faktury niby istnieje, ale bez adresu e-mail i bez wcześniejszych opinii. Faktura mogła być sfałszowana.

Minęło 5 dni i od przelewu sprzedawca się nie odzywa i nie odbiera telefonu. Zgłosiłem to już do banku i do Allegro, ale jeszcze nie na policję. Ogłoszenie jest nieaktualne, więc nie można go wyświetlić, a na policji mówili, żebym zrobił zrzuty ekranu konwersacji i ogłoszenia (na dowód, za co zapłaciłem).

Czy można jakoś sprawdzić zawartość usuniętego ogłoszenia?

https://allegrolokalnie.pl/oferta/msi-geforce-rtx-4070-ti-ventus-3x-e1-12g-oc-12gb

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

LEW433
#21 Demiurg#

A na pewno była to oferta z Allegro?

oznacz moderatorów

Krzeszny
#9 Pomysłodawca#

Było to ogłoszenie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Pytam bo często posyłają linki z ofertą, niby z Allegro a to oszustwo.

oznacz moderatorów

Krzeszny
#9 Pomysłodawca#

No przecież w pytaniu umieściłem link do ogłoszenia (a właściwie do oferty, używająć nomenklatury Allegro).

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Bez tytułu.png

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Krzeszny Na ile atrakcyjna była cena w ogłoszeniu że dałeś się namówić na przelew?

oznacz moderatorów

Krzeszny
#9 Pomysłodawca#

Jeśli już musisz wiedzieć, 60% normalnej ceny. No to sobie pomyślałem: "a co mi tam, mam fakturę, mam nr konta bankowego, rozmawiałem przez telefon, więc to nie nie może być oszust".

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zostałeś oszukany, jak wcześniej wspomniałem tak wynika.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Krzeszny Nie muszę, pytam z ciekawości.
Żadna lampka Ci się nie zapaliła, że jest to zbyt piękne aby było prawdziwe? I jeszcze zwykły przelew bez KUP TERAZ...

Faktura na pewno była sfałszowana.

Ehhh 😕

oznacz moderatorów

Krzeszny
#9 Pomysłodawca#

No cóż... co się stało, to się nie odstanie. Mam nauczkę, ale oszust też na nią zasługuje.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Krzeszny o ile dobrze rozumiem, to był to zakup poza Allegro, a w takiej sytuacji nie możemy pomóc. Ogłoszenie zostało usunięte, dlatego nie mam możliwości sprawdzenia treści ogłoszenia. Na wniosek policji będziemy mogli udzielić informacji. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Krzeszny czy to to ogłoszenie 

Zrzut ekranu 2024-02-26 172555.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Krzeszny
#9 Pomysłodawca#

Skąd to masz?

To ogłoszenie, ale kwota inna. Cena była obniżona na 1999 zł.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Krzeszny tylko taką kopię strony znalazłem z 18.02.2024 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Krzeszny
#9 Pomysłodawca#

Gdzieś to znalazł? Patrzyłem na archive.org i nic nie ma.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Krzeszny  Nazwa użytkownika który "sprzedawał" taka sama?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@komis-bell powinna być ta bo to kopia tego linka z 18 lutego 😄 dziwię się bo konto od 15 lat ? chyba że ktoś je przejął 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@kostas11 Aaa ok bo myślałem, że może to było ogłoszenie z którego ktoś ukradł zdjęcia.

Tak najpewniej konto zostało skradzione 😕

oznacz moderatorów

Krzeszny
#9 Pomysłodawca#

@komis-bell Tak jak napisałem, użytkownik bedhunm.

@kostas11 Gdzie znalazłeś link do ogłoszenia z 18 lutego, skoro to ogłoszenie jest usunięte? Nie możesz powiedzieć? Tak czy inaczej dzięki, może się przydać.

oznacz moderatorów