anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca nie wysłał towaru po przelewie (jak sprawdzić usunięte ogłoszenie?)

Krzeszny
#9 Pomysłodawca#

21 lutego dałem się jak głupi namówić na przelew natychmiastowy na konto bankowe w sprawie ogłoszenia użytkownika bedhunm z kartą graficzną. W tytule przelewu wpisałem nazwę przedmiotu, w danych – dane rzekomej firmy.

Zadzwonił do mnie przez telefon, rozmawialiśmy chwilę i powiedział, że w przypadku sprzedaży przez Allegro trzeba by było doliczyć VAT i prowizję, a ja nie nalegałem na przesyłkę pobraniową. Nie znam się na fakturach, a on wysłał fakturę w pliku JPG i zapłaciłem przelewem. Firma z faktury niby istnieje, ale bez adresu e-mail i bez wcześniejszych opinii. Faktura mogła być sfałszowana.

Minęło 5 dni i od przelewu sprzedawca się nie odzywa i nie odbiera telefonu. Zgłosiłem to już do banku i do Allegro, ale jeszcze nie na policję. Ogłoszenie jest nieaktualne, więc nie można go wyświetlić, a na policji mówili, żebym zrobił zrzuty ekranu konwersacji i ogłoszenia (na dowód, za co zapłaciłem).

Czy można jakoś sprawdzić zawartość usuniętego ogłoszenia?

https://allegrolokalnie.pl/oferta/msi-geforce-rtx-4070-ti-ventus-3x-e1-12g-oc-12gb

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

LEW433
#21 Demiurg#

A na pewno była to oferta z Allegro?

oznacz moderatorów

Krzeszny
#9 Pomysłodawca#

Było to ogłoszenie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Pytam bo często posyłają linki z ofertą, niby z Allegro a to oszustwo.

oznacz moderatorów

Krzeszny
#9 Pomysłodawca#

No przecież w pytaniu umieściłem link do ogłoszenia (a właściwie do oferty, używająć nomenklatury Allegro).

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Bez tytułu.png

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Krzeszny Na ile atrakcyjna była cena w ogłoszeniu że dałeś się namówić na przelew?

oznacz moderatorów

Krzeszny
#9 Pomysłodawca#

Jeśli już musisz wiedzieć, 60% normalnej ceny. No to sobie pomyślałem: "a co mi tam, mam fakturę, mam nr konta bankowego, rozmawiałem przez telefon, więc to nie nie może być oszust".

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zostałeś oszukany, jak wcześniej wspomniałem tak wynika.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Krzeszny Nie muszę, pytam z ciekawości.
Żadna lampka Ci się nie zapaliła, że jest to zbyt piękne aby było prawdziwe? I jeszcze zwykły przelew bez KUP TERAZ...

Faktura na pewno była sfałszowana.

Ehhh 😕

oznacz moderatorów

Krzeszny
#9 Pomysłodawca#

No cóż... co się stało, to się nie odstanie. Mam nauczkę, ale oszust też na nią zasługuje.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Krzeszny o ile dobrze rozumiem, to był to zakup poza Allegro, a w takiej sytuacji nie możemy pomóc. Ogłoszenie zostało usunięte, dlatego nie mam możliwości sprawdzenia treści ogłoszenia. Na wniosek policji będziemy mogli udzielić informacji. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Krzeszny czy to to ogłoszenie 

Zrzut ekranu 2024-02-26 172555.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Krzeszny
#9 Pomysłodawca#

Skąd to masz?

To ogłoszenie, ale kwota inna. Cena była obniżona na 1999 zł.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Krzeszny tylko taką kopię strony znalazłem z 18.02.2024 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Krzeszny
#9 Pomysłodawca#

Gdzieś to znalazł? Patrzyłem na archive.org i nic nie ma.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Krzeszny  Nazwa użytkownika który "sprzedawał" taka sama?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@komis-bell powinna być ta bo to kopia tego linka z 18 lutego 😄 dziwię się bo konto od 15 lat ? chyba że ktoś je przejął 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@kostas11 Aaa ok bo myślałem, że może to było ogłoszenie z którego ktoś ukradł zdjęcia.

Tak najpewniej konto zostało skradzione 😕

oznacz moderatorów

Krzeszny
#9 Pomysłodawca#

@komis-bell Tak jak napisałem, użytkownik bedhunm.

@kostas11 Gdzie znalazłeś link do ogłoszenia z 18 lutego, skoro to ogłoszenie jest usunięte? Nie możesz powiedzieć? Tak czy inaczej dzięki, może się przydać.

oznacz moderatorów