anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca odmówił zrealizowania zamówienia.

Client:78399582
#7 Wielbiciel#

Witam, kilka dni temu zakupiłem skiny do gry Counter Strike w dość dobrej cenie jednak nie była ona jakoś wielce odległa od tej w jakiej się sprzedają normalnie. Sprzedawca napisał że wyśle przedmioty za 3 dni ponieważ na razie jest blokada handlu gdyz niedawno je zakupił i jak ta blokada minie od razu je wyślę. Po 2 dniach od zakupu dostaje informację od Allegro o zleceniu zwrotu środków na moje konto. Dzisiaj napisałem do sprzedawcy dlaczego zwraca pieniądze. Odpisał że znalazł kupca który da więcej co jest po prostu irytujące i śmieszne ponieważ ta blokada i wszystko miały na celu zabezpieczyć się przed tym kiedy nie znajdzie się kupiec który da więcej. Nie była to licytacja tylko oferta Kup Teraz więc nie miałem środków w wysokości 500zł przez 2 dni. Moje pytanie brzmi czy mogę w tej sytuacji domagać się dostarczenia przedmiotu? Dodam jeszcze raz, że nie był to błąd ceny tylko celowe działanie mające na celu zabezpieczyć się gdyby jakiś inny kupiec nie został znaleziony. 

Screenshot_20220223_160259_pl.allegro.jpg

Screenshot_20220223_160304_pl.allegro.jpg

Screenshot_20220223_160310_pl.allegro.jpg

Screenshot_20220223_160316_pl.allegro.jpg

Screenshot_20220223_160321_pl.allegro.jpg

 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:78399582 Poprosiłam o dokładne sprawdzenie tej transkacji i jak tylko otrzymam odpowiedź, wrócę do Ciebie z informacjami. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A co zrobicie jak zwrócił środki?🤔

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:78399582 Dostałam już potwierdzenie, że w takiej sytuacji jeśli Sprzedający zwrócił już środki nie mamy niestety wiele możliwości działania. Wysłaliśmy jednak Sprzedajcemu upomnienie w kontekście Twojej transakcji. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

KacperMajkel
#8 Zapaleniec#

Witam mam problem z sprzedającym a mianowicie. 

 

9.12.2022 kupiłem od sprzedającego na allegro doładowania do PS STORY w wysokości 600 zł (6x100zl "za doładowanie 69zl"). W opisie miał napisane że kody wysyła po 60 dniach.

 

Czas minął musiałem do niego napisać i upomnieć się o swoje zamówienie po czym napisał mi że kodów jeszcze nie ma i będzie miał dla mnie dziś 23.02 i dorzuci 50 zł doładowanie gratis.

 

Musiałem znów napisać do niego z upomnieniem o kody. Nie odpisywał przez kilka godzin postanowiłem zrobić czat z nim i allegro tak aby go nakłonić do zrealizowania.

 

napisałem że nie wywiązuje się z umowy. 

 

Po czym mi napisał że on woli zwrócić mi pieniądze na konto. Chociaż ja wolę doładowania do PS 

 

Napisał do mnie że zrobi mi zwrot pieniędzy na konto ale jakoś nie fascynujące mnie to bo jednak to była fajna okazja. I czekam prawie 3 miesiące. 

 

Moje pytania czy sprzedający ma prawo narzucić mi zwrotu pieniędzy?

 

Czy mogę żądać od niego rekompensaty zamian za to że miał moje pieniądze tyle czasu i nie zrealizował zamówienie? 

 

 

 

Dodam również że mam małe obawy teraz co do kodów bo musiałem wyprostować faceta bo kręci w wiadomościach na allegro i boję się że dostanę zużyte kody a wtedy pewnie już nic nie ugram co ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Została zawarta umowa, możesz żądać ale jak zobowiąże się do zwrotu środków to Allegro nic z tym nie zrobi, możesz iść do sądu.

oznacz moderatorów

KacperMajkel
#8 Zapaleniec#
 
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Miałeś otwartą dyskusję ze sprzedającym, na zwykłym Allegro  tu:https://allegro.pl/dyskusje/nowa na AL tu: https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE: po 14 dniach zamykasz ja jako nierozwiązaną i składasz wniosek do POK: https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/index

tu masz opisane jak działa POK: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/warunki-skorzystania-z-programu-o...

oznacz moderatorów

KacperMajkel
#8 Zapaleniec#

Ok

oznacz moderatorów