anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca oskarża mnie o uszkodzenie przedmiotu.

Splitax
#7 Wielbiciel#

Otrzymałem towar, grę na konsolę. Od razu widziałem że nie odpowiada mi towar - wydanie nie zgadzało się z pokazanym na aukcji.

Widziałem że płyta jest nie uszkodzona, lecz nie wyciągałem jej nawet z pudełka, gdyż wiem żę będę ją odsyłał.

Odesłałem towar niemal od razu po jego otrzymaniu.

Dziś po 4 dniach od odebrania przesyłki przez sprzedawcę, dostaję informację że odmawiają przyjęcia zwrotu bo płyta jest do śmieci gdyż jest pęknięta.

Ja nie odsyłałem pękniętej płyty, 4 dni była ona w rękach sprzedawcy, i dopiero po tym czasie otrzymuję informację że jakoby ją uszkodziłem i nie oddadzą mi pieniędzy. Odsyłana była inpostem przez zwrot z allegro, bez podania przyczyny, które przysługuje mi do 14 dni.

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Nie odsyłałem pękniętej płyty- skąd wiesz skoro nie otwirales pudełka??? Może dostałeś pęknięta a nie wiesz 

oznacz moderatorów

Splitax
#7 Wielbiciel#

Otwierałem pudełko, ale płyty nie wyciągałem z pudełka i jej nie użytkowałem. Płyta nie była pęknięta. Na zdjęciach od sprzedawcy, płyta jest pęknięta i widać to od góry, czyli widziałbym to nawet bez wyciągania jej z pudełka.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Splitax Jak chcesz wyjaśnić i odzyskać środki to musisz założyć dyskusję, inaczej nic nie zrobisz: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Za stan zwracanego produktu z tytułu odstąpienia od umowy odpowiada kupujący.

Sprzedawca mógł wysłać produkt nawet w reklamówce, jeśli dotarł bez zastrzeżeń to jest OK.

Kupujący też może wysłać towar nawet w worku na śmieci, jeśli dotrze w całości to też jest OK., jednak to on odpowiada za stan zwracanego produktu.

Trudno mi się ustosunkować w tym temacie obiektywnie, gdyż jestem głównie sprzedającym i przyjmuję zwroty od klientów nieraz w opłakanym stanie - uszkodzone, wrzucone do byle worka, bez żadnych zabezpieczeń, nawet zwroty towarów pochodzących od innych sprzedających - w tym celu naklejam swoje plomby na wysyłany towar.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

A założy, ze sprzedający nie chce przyjąć zwrotu i mówi że towar, płyta wróciła uszkodzona> jak z tego wyjść?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Przyjac musi ale odda 1 grosz i nic mu z tym nie zrobisz

oznacz moderatorów