anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca oszukał, wysłał 2x mniej towaru za tą samą cenę, a teraz chce usunięcia komentarza.

Han-89
#2 Obserwator#

Witam, zakupiłem kilka dni temu alkohol izopropylowy w ilości 2x 1000ml. Sprzedawca dzwonił do mnie, czy może wysłać w innym opakowaniu, zgodziłem się na to, byłem nawet skłonny, aby anulować transakcję. Po odbiorze z paczkomatu otwieram paczkę a tam 2x 500ml. Teraz sprzedający chce usunięcia komentarza negatywnego. Paragon jest nawet źle wystawiony, gdyż widnieje tam "Aplikator", a nie alkohol izopropylowy. Teraz, pisze że ma "rozmowy" na którą nagrywania nie udzieliłem mu zgody. Komentarza nie zamierzam usunąć z tego względu, iż alkohol izopropenowy jest używany w tych trudnych czasach do produkcji środków odkażających, i nie chciałbym aby oszukał kogoś innego, bo tu chodzi o zdrowie innych. Co o tej całej sytuacji sądzi allegro ?

 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

xyz96
#21 Demiurg#

Nie wiem co o tym sądzi Allegro, ale jeśli otrzymałeś towar niezgodny z opisem albo otrzymałeś mniej towaru niż podano w opisie, to moim zdaniem mogłeś wystawić odpowiedni komentarz i nie masz obowiązku jego usuwania. Częstego straszenia sądem w podobnych przypadkach i jak się okazuje też "nagraniami" się nie obawiaj.

Poza tym oprócz wystawionego komentarza powinieneś złożyć reklamację i domagać się dosłania odpowiedniej ilości produktu na koszt sprzedawcy.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Wg mnie sprzedający (sam z siebie) powinien dosłać brakujące dwie buteleczki. Ja tak zrobiłem, kiedy się zorientowałem o przeoczeniu. Sprzedający wysyła na swój koszt. Taką propozycję mu napisz na maila, zanim jeszcze otworzysz dyskusję na allegro. Nie warto od razu walczyć, kiedy można zwrócić uwagę 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

A złożyłeś reklamacje i prośbę o dosłanie może się pomylił, a Ty jak przypuszczam po odebraniu paczki od razu wystawiłeś negatywa 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

jeśli na rachunku jest źle tzn że specjalnie tak zrobił, jednak prośba (proźba?) wystarczy, zanim się napisze komentarz lub otworzy dyskusję 😛

oznacz moderatorów

Han-89
#2 Obserwator#

Ja nawet nie chcę od niego już nic. Po prostu chcę tym negatywem ustrzec innych. Mi dośle, ale następnym osobom, które nie będą chciały już walczyć o swoje już nie.

 

Coś takiego napisał, a nie zamierzam z nim dyskutować, bo z oszustami się nie dyskutuje.

"Witam serdecznie, proszę nie kłamać został Pan poinformowany telefonicznie o tym że litrowe opakowania są niedostępne, a ja robiąc zamówienie na inną chemię miałem możliwość zamówić w tej cenie opakowanie 500ml, odsprzedałem to Panu po kosztach o czym był Pan poinformowany, działa Pan celowo zablokował mi Pan telefon i nie próbował nawet wyjaśnić sytuacji. Sprawę zgłaszam do allegro mam rozmowy :).  "

 

Teraz to allegro może usunąć tego negatywa, ja wolę nawet zrezygnować z tej platformy, jeśli to zrobi, bo jeśli kogoś ustrzegę przed takim nagannym zachowaniem to nie będzie to dla mnie duży koszt ;).

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

W komentarzu możesz napisać jedynie, to dokładnie co się stało. Pisanie rzeczy typu oszust, złodziej sprzedawca może wykorzystać przeciwko tobie..

oznacz moderatorów

Han-89
#2 Obserwator#

Nigdy nie użyłbym takich sformułowań w stosunku do innej osoby. To mój komentarz:

"Alkohol kupiony do celów dezynfekcyjnych w tych jakże trudnych czasach. Sprzedawca dzwonił, czy może wysłać w innym opakowaniu, ale nie zająknął się o tym że jest go 2X mniej czyli nie 2x1L, a 2x500ml. To mój pierwszy komentarz negatywny na tym portalu co mówi samo za siebie..."

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Han-89 Twój komentarz nie narusza zasad Allegro, nie usuwaj go, nie obawiaj się gróźb. Allegro też go nie usunie. Moim zdaniem on nie ma żadnych nagrań, po prostu próbuje Cię zastraszyć.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Gdybyś spróbował wyjaśnić problem PRZED walnięciem nega, sprawy potoczyły by się zapewne inaczej. Choć z maila, jaki przytoczyłeś, nie wynika, by sprzedający chciał Cię oszukać - przecież to był mail do Ciebie..nie pod publikę. Masz prawo domagać się dotrzymania warunków umowy, jaką zawarłeś - to fakt. Skoro jednak nie masz na to ochoty, cóż. Napisze tylko tyle, że jeśli w komentarzu napisałeś, że np. sprzedający jest oszustem, lub użyłeś jakiegokolwiek sformułowania, które wypełnia przesłanki art. 212 kk - sprzedający może podać Cię do sądu i ma spore szanse na wygraną. 

W kwestii braków - rozpocznij dyskusję. Tam się nie da ściemniać - co dotyczy zasadniczo obu stron transakcji. Jeśli strona przedstawi dowody, w postaci maili, sprawa się momentalnie wyjaśnia..

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

daniel_net_pl
#11 Animator#

Allegro: Jeśli Twoje zakupy się nie powiodą, rozpocznij Dyskusję. Włączymy się do niej za każdym razem, kiedy poprosisz nas o wsparcie.

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@Han-89  to wygląda tak jakby sprzedawca niecelowo lub celowo mówiąc "inne opakowanie" miał na myśli mniejsze opakowanie. Ty zrozumiałeś inne nie jako mniejsze tylko np 2L w jednym opakowaniu. Moim zdaniem nie ma prawa wysłać 2x mniej tylko dlatego że się nie zrozumieliście lub celowo nie powiedział "mniejsze opakowanie". Nie sądzę żeby allegro stało za sprzedawcą w dyskusji bo kupiłeś tyle a dostałeś mniej.

oznacz moderatorów

Han-89
#2 Obserwator#

Otworzyłem przed chwilą dyskusję ze sprzedającym, gdzie dołączyłem zdjęcie towaru i paragonu, który jest "źle" wystawiony.

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

"a ja robiąc zamówienie na inną chemię miałem możliwość zamówić w tej cenie opakowanie 500ml, odsprzedałem to Panu po kosztach"

Tylko że kogo obchodzi w jakiej cenie sprzedawca nabył towar i że nabył po kosztach. Ma dosłać i tyle.

oznacz moderatorów

Han-89
#2 Obserwator#

Nadmienię jeszcze, iż w rozmowie z rzekomym Panem, byłem skłonny i chciałem anulować transakcję bez żadnych nieprzyjemności dla sprzedającego, bo rozumiem, że alkohol w czasach epidemii jest towarem deficytowym i rozumiem że mogą być braki stanów magazynowych, wahania cen etc. To nie czas na bycie egoistą, wszyscy siedzimy "w tym" razem. Ale też nie lubię być oszukiwany...

oznacz moderatorów