anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca próbuje oszukac mnie

Idzik0wski
#7 Wielbiciel#

Witam,

Mam problem ze sprzedającym cześci do auta. Kupiłem dwumasę,którą odesłałem po tygodniu. Przesyłka nie była w ogóle otwierana. Dostałem wiadomosc od sprzedajacego ze przyjmie zwrot ale przesyłka jest uszkodzona i wypłaci tylko 20% jej wartości. Allegro ubiera się,że sprzedajacy ma prawo do obciązenia mnie z tytułu "złego przechowywania". Co jest nie prawda bo czesc lezala w domu w 23-24 stopniach. Wysłali wadliwy sprzet i oszukuja ludzi. Mozecie jakos pomoc? jakies rady? 

 

Screenshot_20230925_224920_Gallery.jpg

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

Coraz więcej takich spraw, tu na forum dostają takie porady więc je stosują, prawo nie zabrania do takiego obniżenia zwrotu, Allegro nic nie może z tym zrobić, nie jest sądem, należy zawsze robić zdjęcia itd, przed odesłaniem. Otwórz dyskusję, może zawsze coś poradzić.

oznacz moderatorów

Idzik0wski
#7 Wielbiciel#

Sprawa jest w dyskusji. Niestety nie pomyślałem że może dojść do takiej sytuacji. Na allegro zamawiam dużo i parę rady zdazylo się zwrócić i nigdy nie było problemów 😕

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zgadza się, ale od jakiegoś czasu tu na forum jest taki trend namawiania z skorzystania z tego, wiesz też pewnie nie każdy sprzedajacy tacy są i nie każda zakupiona rzecz jest tego warta- obniżenia zwrotu.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Idzik0wski a sprzedawca przedstawił jakieś dowody ? Może zostało uszkodzone podczas transportu?

oznacz moderatorów

Idzik0wski
#7 Wielbiciel#

 Dowod to niby te zdjęcia i że ja odpowiadam za towar podczas jego przechowywania. Moim zdaniem nawaliła firma kurierska albo taki towar wysłali 

Screenshot_20230926_085710_Allegro.jpg

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Idzik0wski a skąd wiesz jak nie otwierałeś ? było sprawdzić, po odbiorze  🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Idzik0wski wiesz co było błędem "Przesyłka nie była w ogóle otwierana" a za uszkodzenie, zmniejszenie wartości towaru Ty odpowiadasz, było sprawdzić zgodnie z KC i PP w jakim stanie dostałeś paczkę i spisać protokół, a że odesłałeś nie wiedząc co jest w środku, sprzedawca zgodnie z UK obniżył do wartości jaki przedstawia teraz towar 😞

A na przyszłość otwierasz sprawdzasz, spisujesz protokół i reklamacja, wtedy nawet allegro Cię wesprze, kosztowna nauczka na przyszłość 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów