anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca skrócił sobie czas gwarancji

Zba72
#4 Eksplorator#

Witam. Niecałe 2 lata temu kupiłem przez Allegro 2 dyski twarde. Dyski miały być "powystawowe" objęte 2 letnią gwarancją. Okazało się że dyski to śmieci z przebiegiem 35 tys godzin i badsektorami. Napisałem mu że dyski grubo mijają się z opisem i nie mam czasu na takie bzdury z opisami, bo dla mnie dysk powystawowy jest dyskiem niepracującym. Napisał mi że to wina jego dostawcy a nie jego. Miałem odesłać mu te dyski, jak tylko uporam się z zakończeniem prac które przedłużyły się z powodu śmieciowych dysków. Czas na odesłanie minął, więc pomyślałem że pozostała mi tylko wysyłka na gwarancji. Czas mijał, ja zapomniałem o nich, aż do inwentaryzacji. Dyski się znalazły i postanowiłem je odesłać do naprawy. Dziś sprzedawca mi napisał że gwarancja była tylko na rok bo kupiłem na firmę. No ale w opisie nie było o tym mowy.

Jak się pisze w nagłówku 2 lata gwarancji, to 2 lata gwarancji. Kupowałem na FV dyski z Allegro od innych firm na 3 letniej gwarancji i nikt nie kombinował by coś sobie pooszukiwać.

Co mam o tym myśleć?

 

 

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

xyz96
#21 Demiurg#

@Zba72 Pomyśl o tym tak, że sprzedawca nie jest uczciwy, bo zmienia zasady po sprzedaży. Zgłoś problem do Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5... i poproś o pomoc. Sprzedający otrzyma odpowiedni komunikat, więc powinien zająć się Twoją reklamacją. 

Niestety Allegro skróciło kilka lat temu czas na wystawienie komentarza do 90 dni, dlatego sprzedawcy pozwalają sobie po tym czasie na takie numery. Dawniej komentarz można było wystawić bezterminowo. 

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Zba72 

Kupowałem na FV dyski z Allegro od innych firm na 3 letniej gwarancji i nikt nie kombinował by coś sobie pooszukiwać.”

Co o tym myśleć 🤔
Zawsze tak kupujesz, że dyski sobie popracują, a potem je zwracasz? Z tego co napisałeś wynika, że masz już doświadczenie w takich zwrotach.

oznacz moderatorów

Zba72
#4 Eksplorator#

To o tym myśleć że nigdy ich nie oddawałem na gwarancji, pomimo tego że dostawałem 3 lata gwarancji. I jeszcze jedno. Zaraz po zakupie otwarłem dyskusję ze sprzedającym w której wskazałem że dyski od razu trafiły na odczyt S.M.A.R.T gdy tylko wyskoczył błąd dysku.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@LEW433 Nie ma obowiązku udostępniania rękojmi dla przedsiębiorców i sprzedawcy zazwyczaj ją wyłączają.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 A słyszałeś, że rękojmia dla firm jest najczęściej na Allegro wyłączona??????

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

@Zba72 

1.W opisie oferty jest podany ze dyski są używane, żadnej informacji ze  są powystawowe.

https://archiwum.allegro.pl/oferta/dysk-2tb-hitachi-3-5-sata-7200mrp-32mb-2-lata-gwr-i8513253887.htm...

2.Aktualnych ofertach sprzedawca ma podane:

https://allegro.pl/oferta/dysk-ssd-180gb-intel-2-5-sata-uniwersalny-10491493422#warranty

OKRES GWARANCJI

24 miesiące
12 miesięcy dla przedsiębiorców
 
Nie zauważyłeś?😉
 
  • ROK PRODUKCJI: 2009-2010

Kupiłeś za parę grosze 10 letnie dyski i chciałeś żeby śmigali jako nowe?

oznacz moderatorów

Zba72
#4 Eksplorator#

Opis oferty został zmieniony po około 2 tygodniach i moim kontakcie ze sprzedającym.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Zba72 Liczy się opis z momentu Twojego zakupu, a nie po żadnych zmianach i nie w aktualnych ofertach, jak próbuje Cię tu ktoś wyżej wprowadzić w błąd. 

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

@Zba72 Masz opis oferty w twoje wersji sprzed dwóch lat?

oznacz moderatorów

Zba72
#4 Eksplorator#

Nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy, więc nie zrobiłem żadnego screenshota. Ale zobaczę na maila i postaram się czegoś poszukać bo co niektórzy zarzucają mi nieuczciwość. Można mi w tej sprawie zarzucić opieszałość i to dużą, ale na pewno nie brak uczciwości.

oznacz moderatorów

Zba72
#4 Eksplorator#

Szukam dalej ale znalazłem dyskusję.

 

Dyskusja ze sprzedającym

 
Dyskusja z liderXXL: rozwiązana
Zobacz co dalej
Dotyczy zamówienia z dnia 6 grudnia 2019
12 grudnia 2019 03:38
Powód otwarcia dyskusji: otrzymałem zamówienie niezgodne z opisem
Witam. Dyski które mi Pan wysłał są używane a nie powystawowe. Mają przepracowane 36tysięcy godzin, na teście powierzchni w obydwu, widocznych jest około 20 bardzo słabych sektorów z czasem dostępu 500ms a to już tylko krok od badsektorów.
liderXXL 12 grudnia 2019 11:24
Witam , nie mamy od dostawcy takich szczegółowych informacji odnośnie przepracowanych godzin , jeżeli produkt nie spełnia Pańskich oczekiwań to proszę go zwrócić
24 grudnia 2019 13:19
Witam, niestety nie miałem czasu wcześniej się wypowiedzieć gdyż byłem zajęty konfigurowaniem serwera do którego przeznaczone były dyski. Oczywiście nie takiej odpowiedzi się spodziewałem i do końca myślałem że to jakaś pomyłka (wysłane używane zamiast powystawowych). Jeśli chodzi o Pańskiego "dostawcę", to jest to szalenie niepoważne by nie zapewnić tak ważnej informacji jak stan dysku. Dobrze że powiadomił Pana o pojemności dysku, wersji sata i cache. Z mojej perspektywy wygląda to tak: ten kto nie sprawdzi dysku- kupił powystawowy, ten kto sprawdzi - używany, który można zwrócić marnując tym samym czas by znów te dyski mogły trafić do kogoś kto się nie zna jako powystawowe. Dyski już pracują i nie mam możliwości tłumaczyć klientowi że są to stare łupy i unieruchomię mu sieć na 2 tygodnie by je reklamować. Teraz pozostaje mi tylko czekać aż się wysypią i wtedy zastąpić je nowymi. Niestety nie jestem w stanie wystawić "negatywa" dostawcy lecz sprzedawcy.
liderXXL 30 grudnia 2019 14:49
Przepraszamy za nieścisłość w opisie , jeżeli jest Pan nie zadowolony z otrzymanego produktu zawsze może Pan go zwrócić
7 stycznia 2020 17:58
Kupujący zakończył dyskusję.
 
Zobaczę co jeszcze uda mi się wyszukać.
oznacz moderatorów

Zba72
#4 Eksplorator#

No kolego i dlatego było w opisie "powystawowe". Cała rozmowa ze sprzedawcą tego dotyczyła. Może i leżakował sobie gdzieś w magazynie, albo na "wystawie". a po podłączeniu powinien śmigać i nie mieć 35tysięcy godzin pracy. Ja to tak rozumiem. Godziny pracy zostały, dalej jest 35tys godzin i ani jednej dłużej, no chyba że czas który wynikł z tego że się z nimi bujałem.

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

@Zba72 Na razie mamy opis oferty ze produkt jest używany.

 

"OKRES GWARANCJI

24 miesiące
12 miesięcy dla przedsiębiorców".
 
To tez zmienił sprzedawca?
oznacz moderatorów

Zba72
#4 Eksplorator#

Nie wiem, najbardziej sugerowałem się nagłówkiem 24msc. Na pewno zmienił z powystawowy na używany po ok 2 tygodniach od wystawienia. Przeczytaj dyskusję. Zarzuciłem mu używany a nie powystawowy. Gdyby był używany to zaprzeczył by, pytając o jakim powystawowym piszę.

oznacz moderatorów

Zba72
#4 Eksplorator#

O teraz nawet doczytałem że sprzedawca przeprasza za nieścisłość w opisie. To właśnie tłumaczy sytuację. bardziej niż o dyski chodzi o słuszność. Dyski wysypały się o ile pamiętam po 3 dniach. Wczoraj zapytałem sprzedawcę o gwarancję i się zdziwiłem totalną nieuczciwością (wiedzą że sprzedają śmieci).

oznacz moderatorów

Zba72
#4 Eksplorator#

Gdzie w tej ofercie pisze o tej gwarancji że 12msc dla przedsiębiorców. Nie mogę się tego doszukać. O gwarancji 24msc pisze jedynie w tytule aukcji. I dlaczego dla przedsiębiorców miała by być gwarancja tylko rok. Co to jakiś gorszy sort? U przedsiębiorcy w komputerze zepsuje się szybciej niż u osoby prywatnej czy o co chodzi?....

https://archiwum.allegro.pl/oferta/dysk-2tb-hitachi-3-5-sata-7200mrp-32mb-2-lata-gwr-i8513253887.htm...

 

oznacz moderatorów