anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

sprzedawca twierdzi że wysłał mi odpowiedz na reklamację a ja nic nie otrzymałem

dzary_1
#7 Wielbiciel#

Witam wszystkich mam taką sytuację złożyłem reklamację z tytułu niezgodności towaru z umową i nie dostałem odpowiedzi w ustawowe 14dni. Natomiast sprzedawca twierdzi iż wysłał mi odpowiedz w raz reklamowanym produktem lecz to nie prawda w opakowaniu nie było żadnego pisma. Czy przepisy regulują dostarczenie odpowiedzi na reklamację w jakiś sposób, czy ktoś miał taką sytuację? 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

LEW433
#21 Demiurg#

W każdy możliwy sposób maile, sms itd a najlepiej jak kupujesz na Allegro poprzez dyskusję składać reklamację i  wówczas masz wszystko czarno na białym i masz pomoc Allegro.

oznacz moderatorów

dzary_1
#7 Wielbiciel#

ale co składać

 

oznacz moderatorów

dzary_1
#7 Wielbiciel#

złożyłem przez allegro i pisemnie wraz wysłałem wraz z paczką ale nie przez dyskusję, lecz nie o to chodzi  nie otrzymałem odpowiedzi a sprzedawca twierdzi że odpowiedz była w paczce którą do mnie zwrócił co jest nie prawdą i zastanawiam się co teraz.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Reklamacja na SMS? - to chyba jakiś żart.... Wysyłając reklamację drogą elektroniczną składający reklamację powinien otrzymać potwierdzenie jej otrzymania. To chyba logiczne. 

A może wystarczy, jak wyśle taka reklamacje na jakimś czacie, facebooku, instagramie, itp.? Sprzedawca ma wszędzie szukać dokumentów?

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@dzary_1 to niech podeślę ci na email decyzję 

oznacz moderatorów

dzary_1
#7 Wielbiciel#

ale przecież to już nie istotne brak odpowiedzi 14 dni reklamacja uznana decyzja nawet jak jest  nic nie zmienia?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Moglo sie do stretchu przykleić jak odpakowywałeś towar reklamacyjny

oznacz moderatorów

dzary_1
#7 Wielbiciel#

nie ma takiej opcji paczka była w luźnym opakowaniu z poczty a oni twierdza ze list był w pudełku w raz częścią.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A jak była ta decyzja reklamacyjna?

oznacz moderatorów

dzary_1
#7 Wielbiciel#

niby nieuznana

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To zażądaj kopii tego nieuznania i mozesz złożyć odwołanie.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

A może przewożnik uszkodził paczke i przepakował a kartka z odpowiedzią reklamacyjną wypadła?

oznacz moderatorów

dzary_1
#7 Wielbiciel#

nie mam pojęcia pierwszy raz mam taką sytuację w każdym razie odstąpiłem od umowy i zobaczymy co będzie dalej.

oznacz moderatorów