anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy da się wygrać z Allegro protekt ?

anKapilzno
#7 Wielbiciel#

W sierpniu kupiłam buty za 350 zł, kraj wysyłki Niemcy. Przyszły podróby śmierdzące plastikiem, prosiłam sprzedającego o kuriera, etykietę, odmówił kazał wysłać paczkę do Chin, koszt 89 zł. Paczka utknęła na celnym, nikt nie złożył deklaracji celnej (skąd niby miałabym to wiedzieć ). Sprzedający miał nr przesyłki, ale nic nie zrobił, przesyłka wraca do mnie. Minęły 2 miesiące, Allegro protekt nie chce wypłacić ubezpieczenia, każe mi czekać aż paczka wróci i sprzedający ją odbierze. 23.08. Prosiłam sprzedającego o odbiór paczki wtedy odmówił. Allegro nie podaje powodu odmowy wypłaty, nie podaje przepisów ( coś w stylu nie i **piiip**, co nam zrobisz) . Czy można sie gdzieś odwołać ?

oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro Protect to wewnętrzny twór Allegro w celu pokrycia strat "części" kupujących a czy przyznają czy nie -loteria i nie ma żadnego przepisu żeby ich do tego zmusił. Oczywiście Allegro podaje warunki do spełnienia ale czytałem tu na forum takie rzeczy w których można zauważyć że w zasadzie nie powinno się dawać rekompensaty ale także takie że należy się a nie chcą dać.

oznacz moderatorów

anKapilzno
#7 Wielbiciel#

Spełniam warunki, a nie chcą wypłacić, każą czekać aż paczka wróci z Chin i on przyśle kuriera. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Towar doszedł więc ap sie nienależy a smart obowiązuje w polsce. Zwrot i jego koszt lezy po stronie kupujacego w tym deklaracje celne. Tak to jest jak sie kupuje od chinczyka bo super cena 

oznacz moderatorów

anKapilzno
#7 Wielbiciel#

Towar okazał się podróbką, a zgodnie z przepisami odbiór leży po stronie Sprzedającego. Kłamstwo o kraju wysyłki, kupując nie godziłam się na zakup z Chin. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

dokładnie mówiąc nie przyczytałaś oferty bo adres firmy jest w ofercie i adres zwrotów tez jest w ofercie, za udostępnienie tych informacji w przystępny sposób odpowiada allegro. Zwrot jest po stronie kupującego zarówno koszty jak i formalności

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@anKapilzno ważna sprawa co zrobiłeś, odstąpienie czy reklamację ? było przez wysyłką dopytać to byśmy Ci podpowiedzieli jak to ugryźć 😄

Protect do tego nie służy, bo jak zdecydowałeś się odesłać to Twój problem że nie dopełniłeś obowiązków celnoskarbowych 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

anKapilzno
#7 Wielbiciel#

No właśnie nie wiem, co to było. Napisałam, że chce zwrócić buty, bo to podróby. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@anKapilzno jak napisałeś że chcesz zwrócić to sprzedawca słusznie odmówił i kazał samemu wysłać 😞 daj link do oferty, po za tym wiążąca jest zakładka zwroty ! co tam był za adres ?

Po drugie, będziesz w plecy koszt wysyłki przez nie dopatrzenie, nie ma tu znaczenie czy to reklamacja czy zwrot 😞 

A teraz, jak wrócą buty, rozpocznij dyskusję i w niej złóż reklamację i poproś o odebranie butów zgodnie z Art. 43d. 5. Konsument udostępnia przedsiębiorcy towar podlegający naprawie lub wymianie. Przedsiębiorca odbiera od konsumenta towar na swój koszt. poczekaj 14 dni bo tyle sprzedawca ma na rozpatrzenie reklamacji, wtedy będzie wniosek do Protect i jak sprzedawca do tego czasu nie rozpatrzy reklamacji dostaniesz zwrot z allegro, chodź nie koniecznie bo to ich usługa gwarancji nie ma żadnej  🙂

A na przyszłość nie licz że kupisz oryginalne buty warte 700 zł za 350 zł 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

anKapilzno
#7 Wielbiciel#

Na nic takiego nie liczyłam, gdybym wiedziała, że to jakis drogi model to bym się zorientowała. Z tego, ci wiem nie wolno sprzedawać podróbek. Ciężko stwierdzić, co było w zakładce zwroty, bo konto zawieszone, a nie zrobiłam zrzutów ekranu. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@anKapilzno tak nie można ale wtedy udajesz się u odpowiedniej instytucji a nie odsyłasz 🙂 a jak wejdziesz w link kupione, powinna być widoczna strona produktu z dnia zakupu, zrób jak Ci pisałem złóż reklamację przez dyskusje 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

anKapilzno
#7 Wielbiciel#

Złożyłam dyskusja ma kilka stron 

oznacz moderatorów

anKapilzno
#7 Wielbiciel#

IMG_1552.png

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 nie złoży już reklamacji skoro odstąpiła od umowy no nie można jedno a potem drugie jest jedno lub drugie

oznacz moderatorów

anKapilzno
#7 Wielbiciel#

Gdy towar niezgodny z opisem to reklamacja czy odstąpienie ?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@az1rael złoży bo ani nie było to odstąpienie ani reklamacja, tak wynika z prowadzonej tu dyskusji, po prostu odesłała buty na adres i jak znam życie nie było tam żadnego pisma 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@anKapilzno @kostas11 coś musiało być zaznaczone w formularzu allegro, a w wiadomościach ze sprzedawcą napisałaś że buty chcesz zwrócić czy reklamować? Odstąpienie od umowy z tytułu niezgodności towaru z umową to też zwrot, a reklamacja co do przywrócenia towaru do stanu z oferty czyli wydanie butów oryginalnych albo zwrot kasy jak takich nie ma sprzedawca

oznacz moderatorów

anKapilzno
#7 Wielbiciel#

Zgodnie z informacja w aukcji, kupiłam w Niemczech, czyli w UE

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Buty kupuje się w dobrym sklepie z butami, roz......ą się składasz reklamację i kaskę oddają. Reklamowałem 3 pary, z czego 1 zgubili podczas reklamacji. Za wszystko oddali 100%. Teraz sklepy stacjonarne dbają o klienta a kupisz w necie to później wymieniasz się meilami pół roku.

oznacz moderatorów

anKapilzno
#7 Wielbiciel#

Bravo, skąd się tu wziąłeś. Na wszystkie posty odpowiadasz: trzeba było sprawdzić, trzeba było kupować u sprawdzonego sprzedawcy, tylko głupi by się nabrał itd. Chyba Ci się nudzi. W aukcji nie było nic o Chinach. 

oznacz moderatorów