anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy da się wygrać z Allegro protekt ?

anKapilzno
#7 Wielbiciel#

W sierpniu kupiłam buty za 350 zł, kraj wysyłki Niemcy. Przyszły podróby śmierdzące plastikiem, prosiłam sprzedającego o kuriera, etykietę, odmówił kazał wysłać paczkę do Chin, koszt 89 zł. Paczka utknęła na celnym, nikt nie złożył deklaracji celnej (skąd niby miałabym to wiedzieć ). Sprzedający miał nr przesyłki, ale nic nie zrobił, przesyłka wraca do mnie. Minęły 2 miesiące, Allegro protekt nie chce wypłacić ubezpieczenia, każe mi czekać aż paczka wróci i sprzedający ją odbierze. 23.08. Prosiłam sprzedającego o odbiór paczki wtedy odmówił. Allegro nie podaje powodu odmowy wypłaty, nie podaje przepisów ( coś w stylu nie i **piiip**, co nam zrobisz) . Czy można sie gdzieś odwołać ?

oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31

drekenzes
#16 Inspirator#

@anKapilzno Nie oburzaj się, jest to przykra i bolesna rada "trzeba było sprawdzić, trzeba było kupować u sprawdzonego sprzedawcy". To wina Allegro - nawpuszczali chińskich sprzedawców ze szmelcem oraz ignorują prośby Kupujących o dodanie filtra "Wysyłka z Polski". Choć moim zdaniem, teraz przydałby się filtr "Zwrot dostępny na terenie kraju".

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

anKapilzno
#7 Wielbiciel#

W aukcji było wysyłka z Niemiec. Fakt chcąc kupić buty zetknęłam się z podobnymi aukcjami fajne buty, ale wysyłka z Niemiec, dwa komentarze itd. Już wiedziałam, że to ten sam kaliber sprzedającego, któremu dałam się nabrać 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@anKapilzno Tylko cały sęk w tym, że adres wysyłki nie zawsze jest taki sam jak adres do zwrotów i reklamacji. Dlatego zawsze trzeba zerknąć do zakładki ZWROTY oraz REKLAMACJE. 

oznacz moderatorów

anKapilzno
#7 Wielbiciel#

Mnie bardziej zastanawia ile czasu ma Sprzedający na odbiór towaru. Konsultant nie odpowiedział, wszystkie odpowiedzi wymijające 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@anKapilzno jak zrobiłaś to jako zwrot to Ty masz dostarczyć towar, więc źle od samego początku do tego podeszłaś 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@anKapilzno Wysyłka z UE to nie to samo co zakup w UE. Chińskie firmy wynajmują magazyny, z których wysyłają na terenie UE. A allegro informuje, skąd zostanie wysłany towar. Im zależy tylko na prowizjach ze sprzedaży. Pazerność mściwa jest, ale zemsta przychodzi powoli i znienacka.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@anKapilzno według ustawy sprzedający może się wstrzymać ze zwrotem kasy aż towar do niego dotrze czyli wysłanie nr paczki nic nie da bo tracking tej paczki zniknie na granicy

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@anKapilzno Buty to jeden z produktów na mojej liście, które kupuje wyłącznie stacjonarnie. No może klapki lub papcie z grzywką lfa kupie w necie. Niestety Allegro nie jest już bezpiecznym miejscem na zakupy - teraz trzeba sprawdzać dane każdej firmy, czy przypadkiem zwroty nie są do Chin.... A jest tego sporo. 

Allegro włączyło tryb oszczędności na wszystkim, więc już ciężko wywalczyć AP.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

anKapilzno
#7 Wielbiciel#

Kupuję na Allegro od początku jego istnienia. Nigdy nie miałam problemów, teraz wiem, że znowu trzeba sprawdzać. Na początku istnienia, wręcz studiowałam profil sprzedającego. Teraz kupowałam jak mi się, coś spodobało, to sekundy i kupione. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zakupy z Chin to problem ze zwrotem, mniejszy z reklamacją ale także, czyli tylko nieliczni i tanio kupują licząc się z tym że mogą stracić "grosze".

oznacz moderatorów

anKapilzno
#7 Wielbiciel#

Nie kupowałam w Chinach, kraj wysyłki Niemcy

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

Tak, wracają czasy, gdzie trzeba weryfikować dokładnie sprzedawce, i to bardziej niż kiedyś. Chińskie oferty to spory problem, co więcej, dokładają się do tego lombardy z używkami. Ja przez takie oferty nie mogłem ostatnio znaleźć moich golarek jednorazowych. Skończyło się na szukaniu sprzedawców z nazwą w loginie związanych z drogeriami lub chemią. I akurat wiele drogerii nie miało tych golarek. 

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów