anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca wysłał mi inny produkt niż zamawiałem.

Gucio16_o1
#8 Zapaleniec#

Zamówiłem pilarkę ręczną bardzo tanią bo za ok. 203 zł. ( nie szkoda wyrzucić jak się zepsuje - bo sprzedawcy Gintery z Białegostoku i tak nie uwzględnią gwarancji)  a tu sprzedawcy Gintery  wysłali mi piłę taśmową za ok. 800 zł.

Piłę odebrał mój syn w wrzucił do garażu. Przyniósł paragon a ja nie zaglądałem do garażu trzy dni.

W sobotę miałem zabrać pilarkę z garażu i iść pociąć znajomemu kantówki na altankę i inne pomieszczenia .

Okazało się, że zamiast pilarki ręcznej jest piła taśmowa o wartości ok. 800 zł. Usługi nie wykonałem z racji braku piły - znajomy żąda ode mnie zadośćuczynienia za nie wykonaną usługę. Dzwonię więc i piszę do tej firmy ale to jak bicie głową w ścianę. Za dwa dni się dodzwoniłem i mówię jaki jest problem. Napomniałem na piśmie o zadośćuczynieniu za doznane straty ( sprzedaż innego artykułu po obniżonej cenie) ale uznano to za próbę wyłudzenia i przywłaszczenia przedmiotu i zaczęto straszyć mnie odpowiedzialnością karną ( a moją piłę mają u siebie i to nie jest przywłaszczenie ?) W końcu napisałem do nich o anulowanie umowy sprzedaży ( towaru jeszcze ni otrzymałem) i zwrot zapłaconej kwoty do Allegro ale oni chcą żebym to ja pierwszy wysłał ale ja będę czekał na pieniądze na kącie.

 

 

 

 

 

0

 

oznacz moderatorów
48 ODPOWIEDZI 48

Monika__L
#15 Entuzjasta#

a skad wiesz że będziesz czekać? Ktoś musi być pierwszy w tych przepychankach. Czego się boisz/ że firma krzak?

oznacz moderatorów

Gucio16_o1
#8 Zapaleniec#

Z negatywnych opinii wynika ,że istnieje ryzyko.

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Allegro twierdzi ze nie ma

masz Allegro protekt

ale jak nie odeślesz to wypadniesz z programu 

skoro wiesz ze firma ma jakieś negatywy (a kto na tym pięknym portalu ich nie ma????) to po co u nich kupowałeś??

oznacz moderatorów

Gucio16_o1
#8 Zapaleniec#

Od kilku lat kupuję na **piiip**ie i tam nigdy nie było żadnego problemu.

Tutaj na 100 procent zakupów  30 procent to problemy.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

"Tutaj na 100 procent zakupów 30 procent to problemy."

Tutaj to się pojawiła matematyka na nie znanym mi poziomie 🙂

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

....podejdź do płota

..... a na co mnie to A?

.....podejdź jak i ja podchodzę 

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

@Gucio16_o1  napisał(a):

Od kilku lat kupuję na **piiip**ie i tam nigdy nie było żadnego problemu.

Tutaj na 100 procent zakupów  30 procent to problemy.


Więc dlaczego nadal usilni szukasz tych problemów zamiast przenieść się na platformę, która Cię zadowala?

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Sprzedawca oskarża cię o wyłudzenie, bo widzi w jakim kierunku to idzie. Dostaniesz właściwy przedmiot to nie odeslesz błędnie wysłanego tylko będziesz kazał sprzedawcy odebrać go osobiście, albo będziesz wymyślał, że musiałeś wypłacić znajomemu rekompensatę 800 zł i nie jesteś mu nic winien. Chcesz po prostu zachować sobie ten błędnie wysłany przedmiot i kombinujesz jak to zrobić, aby nie ponieść konsekwencji prawnych - tak ja to widzę.

oznacz moderatorów

Gucio16_o1
#8 Zapaleniec#

Ja chcę zwrotu pieniędzy za nie dostarczony produkt wystąpiłem o anulowanie zamówienia ( tak naprawdę to produkt kupiony za pieniądze Allegro gdyż jest na raty od Allegro) Nie chcę ich piły taśmowej. Chcę zwrotu pieniędzy na konto Allegro. Po zwrocie pieniędzy odeślę piłę taśmową.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Gucio16_o1 Jak nie odeślesz tego co otrzymałeś to zwrotu nie otrzymasz - proste.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Gucio16_o1 poczekaj jeszcze troche to będziesz splacał allegro pay mimo że sprzetu nie dostałeś. Odeślesz towar wyslą ci prawidlowy albo zrobią zwrot kasy. Nie odeślesz to po wezwaniu przez sprzedawcę z terminem do zwrotu zglosi na policje przywlaszczenie mienia i wtedy to bedziesz miał problem

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Chyba ciagle nie rozumiesz. Ty odsyłasz pierwszy. Jak odeślesz to oddadzą. Jak nie to nie oddadzą. Jak nie oddadzą to masz Allegro protekt. 

oznacz moderatorów

Gucio16_o1
#8 Zapaleniec#

Tok jest nie rozumiem dlaczego to ja muszę odsyłać jako pierwszy ?

oznacz moderatorów

Gucio16_o1
#8 Zapaleniec#

To wszystko wydarzyło się bez mojej winy. To sprzedawca nie dostarczył mi odpowiedniej przesyłki tylko inną. i to ja mogę być posądzony o przywłaszczenie a nie sprzedawca,  który nie dostarczył towaru czy na to nie ma paragrafu ? ( zasłania się pomyłką ). Zdaje mi się, że jako klient mam mniejsze prawa niż sprzedający. Prawo sprzyja silniejszym również organizator tych aukcji sprzyja takim firmom, które mają kilka kont i dostarczają spore zyski z prowizji.

oznacz moderatorów

klavdynek
#8 Zapaleniec#

Ale przecież to nie jest tak, że sprzedawca wziął Twoje pieniądze a Ty nie masz nic. Nastąpiła sprzedaż. To, ze produkt jest inny niż zamówiłeś to inna kwestia. Ty masz coś co należy do sprzedającego a on coś co należy do Ciebie. Tyle, ze Ty masz sprzęt który jest wart 4 razy więcej niż to co powinieneś dostać. Chcesz dostać zwrot pieniędzy lub swój produkt to musisz odesłać to co masz. Proste i logiczne. W razie jakby sprzedawca kombinował to zawsze masz Allegro protect. Ale jak nie odeślesz produktu to i z tego nici. 

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@Gucio16_o1 Skoro wszyscy Ci mówią, że nie masz racji to może jednak warto przemyśleć sytuację kolejny raz? Nie rozumiem jak można być tak upartym i złośliwym...stwarzasz sobie tylko dodatkowe problemy. Odeślij produkt i dostaniesz zwrot pieniędzy.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Gucio16_o1 Nie rozumiem w czym leży problem?
Doszło do pomyłki - zdarza się - nie myli się tylko ten co nic nie robi.
Zamiast marnować czas sobie i sprzedającemu - odeślij paczkę, otrzymasz zwrot pieniędzy lub właściwy towar i temat będzie zamknięty.
Logiczne i proste.

oznacz moderatorów

klavdynek
#8 Zapaleniec#

Niektórzy chyba lubią utrudniać życie innym i to już przestało mnie dziwić, ale dziwi mnie, że przy tym utrudnia życie też sobie. No cóż🤷🏻‍

oznacz moderatorów

Gucio16_o1
#8 Zapaleniec#

Człowiek chciał być uczciwym . Firma od której kupiłem tą pilarkę nawet nie wiedziała, że wysłała nie ten produkt co trzeba i zapierała się , że wszystko jest ok. i wysyłała mi poświadczenia z Inpostu, że wszystko jest ok. ( trzeba było zamknąć mordę i cicho siedzieć ). Ale ja głupi postąpiłem tak jak to jest opisane wyrzej.

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

No ale to bądź uczciwy do końca. Odeślij to i dostaniesz kasę 

oznacz moderatorów