anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

sprzedawca wystawia powystawowe i ze zwrotów laptopy jako nowe

bolo745
#9 Pomysłodawca#

Cwany sprzedawca wystawia powystawowe i ze zwrotów laptopy jako nowe,

po komentarzach widać jak sie ludzie wkurzają,

a człowiek tylko traci czas na znalezienie nowego dla siebie:

https://allegro.pl/oferta/lenovo-g70-35-a6-6310-8gb-256ssd-w10-17-3-11812064134#

https://allegro.pl/oferta/lenovo-g70-35-a6-6310-8gb-256ssd-w10-17-3-11811926007

https://allegro.pl/oferta/lenovo-ideapad-3-17ada-3050u-8gb-w10-512pcie-szary-10911792601

oznacz moderatorów
62 ODPOWIEDZI 62

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@bolo745 Usunięte. Jedno konto zostało już zablokowane. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@bolo745 Oferty są już usunięte. Odpowiedni zespół zajmuje się sprawą tego sprzedającego. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

Odpowiedni zespół zajmuje się sprawą tego sprzedającego. 

Tak, tak. "Zajmuje się"🤣
https://allegro.pl/uzytkownik/aloplaptopy/laptopy-ibm-lenovo-77920

Ale nie wie co zrobić z ofertami w których powielono deklaracje:
- parametr stan: Nowy
- opis: "Nie jest to jednak produkt fabrycznie nowy i fabrycznie zapakowany."

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

KLIMAS007
#9 Pomysłodawca#

Ciekawi mnie jedna rzecz, czy jeśli pojawicie się w mediach, czy wtedy Allegro nie zrobi porządku? 
juz tworzymy Wam ramówki. Niedługo o wszystkim usłyszy szersze grono ludzi. Mam nadzieje ze pomogę sobie i innym. 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

Dzień ósmy.

"Odpowiedni zespół" (wciąż) zajmuje się sprawą tego sprzedającego. 
Efektów - brak.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

KLIMAS007
#9 Pomysłodawca#

Przecież oni nic z tym nie zrobią… Nie ma co się łudzić. Kupujący nie zrobi zakupów a Allegro i tak zarobi za wystawienie produktów + za jelenia, który ew. nabierze się i kupi… 

A najlepsze jest to ze chwała sie na prawo i lewo zmiana regulaminu ale jeśli coś Ci sie nie podoba to przecież na dole masz odnośnik do zgłoszenia sprzedawcy. To my mamy być moderatorami strony?  a ludzie, którzy tam pracują są tylko od pisania durnych postów nie wnoszących nic po za kłamstwem i wodolejstwem. 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

Dzień jedenasty.

"Odpowiedni zespół" (wciąż) zajmuje się sprawą tego sprzedającego. 

Czyżby upływający czas w którym zgłoszone oferty niezgodne z Regulaminem Allegro są nadal aktywne w Serwisie - był miarą arogancji pracowników Allegro wobec konsumentów ? 


*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@A3dam  O działaniach podjętych na koncie informujemy Sprzedającego. Obiecał on, że oferty zostaną poprawione, a opiekun sprawy monitoruje sytuację. Jeśli oferty nie zostaną poprawione, konto zostanie zablokowane. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

bolo745
#9 Pomysłodawca#

no to jest naprawde żałosne,

oferty które przedstawiłem 11 dni temu nadal są,

kłamstwem moderatorek zatem jest że zostały usunięte,

kłamstwem moderatorek jest również że jedno z kont tego sprzedawcy zostało zawieszone

fajna ta praca w alegro, można sobie kłamać, nic nie robić i brać za to pieniądze

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@bolo745 Nikt tutaj nikogo nie okłamał. Oferty zostały usunięte, konto zostało zawieszone, jednak - jak już wspomniałam - Sprzedający zobowiązał się do poprawienia wszystkich ofert. Jeśli tak się nie stanie, podejmiemy trwałe kroki. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

bolo745
#9 Pomysłodawca#

to jest nieprawda

oferty które przedstawiłem 11 dni temu nadal są,

a wszystkie 3 konta  tego sprzedawcy są aktywne

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@bolo745 może daj na wstrzymanie? A co tobie te "biedne" moderatorki zaszkodziły, że tak tutaj dość niekulturalnie sie zachowujesz i walczysz jak lew o niby sprawiedliwość? To są zapewne zwykłe szeregowe pracownice, gdzie im do takiego wszechmocnego "działu bezpieczeństwa" - wszyscy znają ten "magiczny" wszystko mogący dział Allegro.

Zapytam w prost i całkiem poważnie - ta firma jest twoją konkurencją na Allegro?

oznacz moderatorów

bolo745
#9 Pomysłodawca#

jak napisałem na wstępie, jestem zwykłym szarym kupującym na alegro od 21 lat.

Potrzebowałem zakupić laptopa i naciąłem się na 3 konta sprzedawcy z 10 tysiącami oszukanych ofert.

a teraz moderatorki oszukują że usunęły oferty i zawiesiły 1 konto.

A tu przecież każdy sam może wejść w moje linki i się przekonać.

Nic nie sprzedaje na alegro i nie są moją konkurencją.

Ale takiemu uczestniczeniu moderatorek w oszustwie na taką skalę jestem zszokowany.

Są kategorie: ''powystawowe'' i ''po zwrocie'', ale jak widać oferty tego sprzedawcy jakoś nadal za zgodą alegro widnieją jako nowe.

Wygląda na to że nadszedł już czas na zgłoszenie tego Rzecznikowi Konsumentów.

 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

"Nikt tutaj nikogo nie okłamał. Oferty zostały usunięte, konto zostało zawieszone," 

Czy po czymś takim da się jeszcze kiedyś spojrzeć w lustro ?

Koń jaki jest każdy widzi:
https://allegro.pl/uzytkownik/aloplaptopy/laptopy-ibm-lenovo-77920


*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

Po ponad dwóch tygodniach ...

Tak wygląda wiarygodność zapewnień, oświadczeń, deklaracji i in. bajek opowiadanych przez pracowników Allegro:
- "Nikt tutaj nikogo nie  okłamał. Oferty zostały usuniętekonto zostało zawieszone," 

A takie są fakty: 
https://allegro.pl/uzytkownik/aloplaptopy/laptopy-ibm-lenovo-77920

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

Po ponad dwóch tygodniach ...

Tak wygląda wiarygodność zapewnień, oświadczeń, deklaracji i in. bajek opowiadanych przez pracowników Allegro:
- "Nikt tutaj nikogo nie  okłamał. Oferty zostały usuniętekonto zostało zawieszone," 

A takie są fakty: 
https://allegro.pl/uzytkownik/aloplaptopy/laptopy-ibm-lenovo-77920



@msniezek 
Masz odwagę zabrać głos w przedmiotowej sprawie ?

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@A3dam nie wiem, co dokładnie fakt zabrania przeze mnie głosu ma wspólnego z odwagą, ale rozumiem, że nie podobają Ci się działania moderatorek w tym wątku.

Przyjrzałem się sprawie i potwierdzam - oferty były kończone (słowo "usunięte" na przestrzeni lat zmieniało swoje znaczenie, teraz ofertę można wznowić po jej zakończeniu), jedno z kont było zablokowane, odpowiedni zespół (bo przecież nie my sami) reagował w ten sposób na każde Wasze uzasadnione zgłoszenie w tym wątku. Rozumiem, że Wasze oczekiwania były inne, ale muszę tu stanowczo zaznaczyć, że to pracownicy Allegro, a nie komentatorzy na Gadane, decydują o konsekwencjach wyciąganych wobec osób naruszających zasady. Mamy na to swoje procedury, stosujemy je w ten sam sposób wobec wszystkich sprzedawców - i nie informujemy o nich osób postronnych (i o większości z nich nie macie szans się dowiedzieć, choć o niektórych powinniście, np. o ujemnych punktach w Jakości sprzedaży, obszar Przestrzeganie regulaminu, co ma wpływ na widoczność ofert na listach).

Przypominam jednocześnie - pracownicy Allegro reagują w przypadku zgłaszanych nam naruszeń zasad (również zasad opisu ofert). Otrzymujemy od Was bardzo wiele zgłoszeń, głównie poprzez link "Zgłoś naruszenie zasad", ale także w innych miejscach (przez formularz, na czacie, na Gadane, na Facebooku itp.). Mamy też własne algorytmy wyszukiwania poważniejszych rzecz. Tym niemniej nasze sankcje są dostosowane do rodzaju naruszenia.

Nie wątpię, że oznaczanie jako "nowych" laptopów, które są przepakowywane, nie jest komfortowe dla niektórych kupujących, chcielibyśmy, aby sprzedawca dostosował się do naszych wymagań. I prędzej czy później on to zrobi (stanie się tak zapewne po tym, gdy kilka razy będzie musiał zwrócić nam pieniądze, gdy wypłacimy kupującemu rekompensatę w ramach POK za niezgodność towaru z umową). Ale, mimo oczekiwań części z Was, nie zakończymy jego działalności na Allegro wyłącznie na podstawie nieprawidłowego parametru w niektórych ofertach, i to najlepiej natychmiast. Kierujemy się innymi kryteriami. Byłoby fajnie, gdybyście to zrozumieli.

Na koniec: nie mam nic przeciwko temu, abyście wytrwale zgłaszali tutaj dowolne naruszenia, będziemy je przekazywać dalej i upewniać się, że zostaną przeanalizowane - natomiast nie podoba mi się zarzucanie kłamstwa moderatorkom (również zupełnie odklejone od rzeczywistości, nieproporcjonalne i nieadekwatne do rangi sprawy pytania o patrzenie w lustro) czy niewybredne wyrażanie niezadowolenia, tylko dlatego, że nie reagujemy w taki sposób, jaki uznaliście za właściwy. Prosiłbym na przyszłość o powstrzymanie emocji.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@msniezek 

Ustalmy fakty:

Oferta w której stan rzeczy jest określony jako "Nowy" i jednocześnie w jej opisie jest oświadczenie sprzedawcy, że nie jest "Nowy" w rozumieniu Regulaminu - narusza Regulamin (a więc również tzw. "zasady Allegro") i nie powinna być (jakkolwiek to nazwiesz) ofertą aktywną.
Tak czy nie ?


S
łowo "usunięte" na przestrzeni lat zmieniało swoje znaczenie.
Naprawdę? Zachęcam do lektury różnych wydań SJP nawet z całego okresu istnienia marki Allegro. 


Nie wątpię, że oznaczanie jako "nowych" laptopów, które są przepakowywane, nie jest komfortowe dla niektórych kupujących.
Nie chodzi tylko o komfort "niektórych kupujących. 
W obecnej sytuacji istnieją również poważne przesłanki iż może dochodzić do czynów nieuczciwej konkurencji popełnianych przez Serwis (polegających nie tylko m.in. na nie równym traktowaniu Użytkowników Serwisu).


to pracownicy Allegro, a nie komentatorzy na Gadane, decydują o konsekwencjach wyciąganych wobec osób naruszających zasady.
Moderatorki włączyły się jednak w nieudolną próbę maskowania pozoranctwa "pracowników Allegro" - wprowadzając Społeczność w błąd. 
Jak nazwać  informację przekazaną Społeczności, że oferty zostały usunięte - w sytuacji gdy bez trudu można było (i nadal można) obiektywnie zweryfikować, że ów oferty są aktywne ?


nie podoba mi się zarzucanie kłamstwa moderatorkom
Jakkolwiek w swoich wypowiedziach w tym wątku nie użyłem słowa "kłamstwo" - ale jak widać przysłowiowe nożyce odezwały się. 


Nieproporcjonalne i nieadekwatne do rangi sprawy pytania ? 
Jeżeli ktoś poczuł się wprowadzony w błąd przez Moderatorki oraz w sytuacji gdy działania Serwisu okazały się nieskuteczne (nie doprowadziły do zapewnienia zgodności wskazanych ofert z Regulaminem) - to brak jest podstaw aby deprecjonować rangę sprawy


tylko dlatego, że nie reagujemy w taki sposób, jaki uznaliście za właściwy
W opinii rozsądnych Kupujących których postępowanie oparte jest m.in. na systemie ugruntowanych norm współżycia społecznego - oczekiwanie, że Serwis najpóźniej otrzymaniu zgłoszenia uniemożliwi uporczywe łamanie zasad wynikających z Regulaminu lub nadrzędnych przepisów prawa - jest w pełni uzasadnione.


Ale, mimo oczekiwań części z Was, nie zakończymy jego działalności na Allegro wyłącznie na podstawie nieprawidłowego parametru w niektórych ofertach.

Nie trzeba kończyć działalności, ale doprowadzić do sytuacji w której nieprawidłowy parametr występujący w niemal wszystkich ofertach tego sprzedawcy (a nie jak napisałeś: w niektórych) - będzie niezwłocznie zmieniony na prawidłowy (zgodny z Regulaminem).
A te oferty w których sprzedawca i Allegro uporczywie uchylają się od doprowadzenia ich do zgodności z Regulaminem - nie powinny pozostawać aktywne.

Bezstronni Kupujący mają w głębokim poważaniu czy Serwis nałoży jakiekolwiek inne sankcje na sprzedawcę (ujemne punkty jakości, upomnienia, etc.). 
Uczciwi Użytkownicy są zainteresowani aby prawo było jednakowo stosowane wobec każdego, a działania Serwisu doprowadziły do jego przestrzegania. Nie są zainteresowani wysokością ew. kar czy katalogiem podjętych środków wobec tych nieprzestrzegających zasad zwłaszcza w sytuacji gdy dających się zauważyć efektów: brak.

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów