anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca za negatywną ocenę grozi mi sądem. Czy da się zablokować mu możliwość pisania?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:69890681
#4 Eksplorator#

caecd182-b6db-4dcc-908a-4f8fc019e23e.png(odpowiedź sprzedającego na moją recenzję)

Witam. Za szczerą opinię na temat ceny przesyłki i jej zawartości (bez żadnych zbędnych emocjonalnych uniesień) sprzedawca w wiadomościach prywatnych grozi mi sądem. Czy jest jakaś opcja, by przestał mnie nękać? Nie chcę ani zwrotu pieniędzy ani niczego takiego, chciałam po prostu przestrzec inne osoby przed kupnem. 

Pozdrawiam!

 

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
terazauto
#13 Ambasador#

 Jeśli ocena jaką wystawiłaś/eś jest zgodna z tzw. prawdą, Twoim sumieniem i Twoją subiektywną (co nie znaczy niesłuszną) oceną - zostaw. Nic Ci nie zrobi. Po prostu po amatorsku chce abyś wycofał negatywa. Tyle

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:69890681 Tzn sprzedawca zmienił cenę przesyłki po zakupie? Czy zapłaciłeś tyle ile było w ofercie - czyli zaakceptowałeś koszt przesyłki?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
Client:69890681
#4 Eksplorator#

Kupiłam perukę, więc chyba zaakceptowałam koszt przesyłki, ale był on wysoki jak w wielu aukcjach tej osoby, więc nie chcę jej polecać 😕

oznacz moderatorów
kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

O ile robi to w sposób kulturalny to ma do tego prawo. Baaa ma nawet prawo rzeczywiście podać Cię do tego sądu jeśli uważa, że komentarz był niezasłużony. A jeśli proponował rozwiązanie sprawy za pomocą zwrotu, wymiany itp to w razie czego ma do tego podstawy. Jakiś czas temu ktoś dawał tu link do artykułu o takiej sprawie i kupujący za taki komentarz zapłacił ponad 1300 zł opłat sądowych. Także zastanów się czy na pewno był zasłużony i czy zrobiłaś najpierw wszystko by to problem rozwiązać przed wystawieniem komentarza.... 

Ps jak opinię na temat ceny przesyłki? Widziałaś ją przed zakupem, zgodziłaś się. Obniżanie oceny za cenę przesyłki jest mocno nie fair. Nikt Cię nie zmuszał do zakupu tam, mogłaś kupić gdzie indziej. Takie opinie mocno odbijają się na sprzedaży, są to realne duże straty finansowe i ma prawo dążyć do naprawy szkody.

oznacz moderatorów
Client:69890681
#4 Eksplorator#

niestety ale do kultury mu daleko...  

289182580_403882888454913_2297134137275600964_n.png

oznacz moderatorów
Client:69890681
#4 Eksplorator#

ps. moja opinia

scree.jpg

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Każdy widzi jaki koszt dostawy oferuje sprzedawca i jeśli jest on znacząco za wysoki można zgłaszać do allegro lub kupić u kogoś kto ten sam przedmiot wysyła taniej . Co to był za towar i jaki był podany koszt wysyłki?

oznacz moderatorów
Client:69890681
#4 Eksplorator#

peruka, koszt wysyłki 20 zł

oznacz moderatorów
Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@Client:69890681  jeżeli zakupiłeś towar na aukcji poprzez kup teraz lub wygrałeś licytacje w których to ofertach były podane z góry warunki dostawy w tym koszt dostawy to je zaakceptowałeś w tym momencie - zawarłeś umowę ze sprzedającym na tych zasadach i nie powinieneś oceniać kosztu wysyłki.

Zapewne nie wiesz ale od chyba 27 lipca Allegro zablokuje możliwość oceny kosztów wysyłki.

oznacz moderatorów
Client:69890681
#4 Eksplorator#

Nie wiedziałam! Ale dziękuję za informację!

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:69890681 Znałaś przed zakupem koszt wysyłki i wystawiłaś negatyw ? Trzeba było nie kupować. A do opisu zawartości przesyłki służy "oceń produkt"

oznacz moderatorów
Client:69890681
#4 Eksplorator#

W takim razie - po co ogólnie istniała opcja oceny kosztu przesyłki? Jestem nowa na allegro, gdybym wiedziała to jej akurat bym nie oceniała 😕

oznacz moderatorów
Client:69890681
#4 Eksplorator#

UPDATE: Sprzedawca wyzywa mnie w wiadomościach prywatnych. Naprawdę potrzebuję pomocy co do jakiegokolwiek zablokowania osoby

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:69890681 Jeżeli dostajesz wiadomości na prywatną pocztę to istnieje możliwość zablokowania wiadomości pochodzących z konkretnego adresu > musisz szukać w ustawieniach skrzynki. Kazda poczta ma inaczej. 

oznacz moderatorów