anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Straszenie sądem

Adiemus17
#8 Zapaleniec#

Witam. Sprzedający wymusza na mnie usunięcie komentarza "Uwaga na koszty wysyłki u nich, szczególnie w przypadku więcej niz jednej sztuki." W załączniku pismo. Sam komentarz dotyczy doliczania kosztów wysyłki do drugiej zakupionej sztuki tak jakby miały być wysłane dwie osobne paczki. Oczywiście paczkę otrzymałem jedną. (Inpost, 40zł łącznie). Widzę, ze podobne negatywy znikają u tego sprzedawcy więc na pozostałych zastraszanie działa. Wolałbym nie usuwać komentarza. Mam się czym przejmować? Czy sprawa kosztów i sposobu wysyłki powinna zainteresować allegro?

IMG_20240620_085000.jpg

oznacz moderatorów
39 ODPOWIEDZI 39

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Adiemus17 widziałeś koszt wysyłki przed zatwierdzeniem transakcji ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Może przeczytacie: . Sam komentarz dotyczy doliczania kosztów wysyłki do drugiej zakupionej sztuki tak jakby miały być wysłane dwie osobne paczki. Oczywiście paczkę otrzymałem jedną.

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@LEW433 ponawiam swoje pytanie ,, widziałeś koszt wysyłki przed zatwierdzeniem transakcji ?,,

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A ty? Ja wystawiłem to co napisał kupujący, wszyscy oceniacie go po tym że  straszenie sądem i z góry to samo odpisujecie.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

mdrogeria pozwolę się tym razem nie zgodzić. Zapłacił za 2 paczki to powinny przyjść 2 paczki lub zwrot opłaty za jedną. Nie ma innej opcji. Dyskusja i domaganie się zwrotu za drugą przesyłkę. 

oznacz moderatorów

Adiemus17
#8 Zapaleniec#

A jak Ci powiem, że nie o to chodzi to dasz radę wrócić do posta i przeczytać ze zrozumieniem? Albo streszczę: zapłaciłem za dwie wysyłki bo maks w paczce to jeden przedmiot. Po czym przyszła paczka z dwoma przedmiotami. Fakt, powinienem negatywa skonstruować w inny sposób i chyba tak właśnie zrobię zamiast go usuwać.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Adiemus17 tak naprawdę to najpierw powinieneś zgłosić sprzedawcy fakt że dostałeś 2 rzeczy w 1 paczce a płaciłeś za 2 paczki i poczekać na odpowiedź. Zakłada się zawsze obopólną uczciwość stron może miał 1000 paczek i wynikł błąd niecelowo. A ty chyba przywaliłeś mu od razu w twarz nega bo czemu nie więc ja się teraz nie dziwię.

oznacz moderatorów

Adiemus17
#8 Zapaleniec#

5 Dni czekałem aż ustosunkuje się do zgłoszenia tej sprawy. Dopiero wystawienie komentarza ruszyło temat.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

to jak dostaniesz kasę to podejmij decyzję nikt ci nie zagwarantuje że to straszak zawsze jakieś prawdopodobieństwo jest że cię pozwie małe ale jest liczyć się musisz 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Ty masz prawo walnąć nega on ma prawo cię pozwać do sądu takie jest prawo w Polsce a czy pozwie to insza inszość. Zechce to pozwie nic mu nie broni to nie jest straszenie tylko pismo przedsądowe do rozwiazania sporu polubownie a ty albo zdejmiesz nega albo nie i wtedy musisz liczyć się z tym że pozew możesz dostać a może jest to tylko straszenie jak to ująłeś

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Adiemus17 Koszty wysyłki ustala sprzedający > Allegro nie będzie interweniowało > można zajrzeć do zakładki "dostawa" przed zakupem > a sprzedający ma prawo podać Cię do sądu za komentarz > sąd zdecyduje czy komentarz narusza dobre imię sprzedawcy czy nie.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Adiemus17 jak wysłał tylko w jednej paczce a zapłaciłeś za dwie to poproś o zwrot różnicy.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Client:44052296 w ustawieniach dostawy nie ma mowy o ilości paczek, a tylko o ilości produktów. 

oznacz moderatorów

Adiemus17
#8 Zapaleniec#

Bez tytułu.jpg

Pośrednio trochę jednak jest o ilości paczek skoro w jednej paczce maksymalnie jedna sztuka.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Adiemus17 Niech idzie jak ma za dużo kasy, napisałeś prawdę i nie obrażałeś to nic nie zrobi, komentarza nie usuwaj. Teraz jak zapłaciłeś za drugą a wysalał Ci w jednej to otwórz mu dyskusję i zażądaj zwrotu kosztów wysyłki za drugą: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Adiemus17 Otwórz zakładkę "dostawa" > zaznacz "pokaż koszt dla wielu sztuk" > i zobacz co jest napisane >  najlepiej podaj link do aukcji > na razie nie słuchaj LWA > on zawsze podpuszcza do awantury > dasz link to możemy oceniać > znamy tylko Twoją wersję.

oznacz moderatorów

NipponShorty
#13 Ambasador#

@Adiemus17 a ile sztuk zamówiłeś i jaki powinieneś zapłacić koszt ?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Ziolko39 po dodaniu produktu do koszyka i podniesieniu ilości do porządanej od razu wyświetla się koszt przesyłki , @Adiemus17 przy takiej ilości sprzedawców i ofert jakie daje Wam allegro nie trudno znaleźć tą , która będzie satysfakcjonująca 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@mdrogeria Ja to wiem. Napisałem, żeby wiedział, że najpierw się sprawdza, a potem zamawia.

oznacz moderatorów