anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

SYSTEM ALLEGRO ŁĄCZY RAZEM 2 OSOBNE ZAMÓWIENIA U TEGO SAMEGO SPRZEDAWCY

BaronRogacizna
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry

 

Mój problem polega na tym że jestem zmuszana do płacenia kosztów wysyłki pomimo że mam wykupiony abonament allegro smart, lub też do rezygnacji z zakupu wylicytowanych towarów.

 

Połączyłam parę rzeczy w jedno zamówienie, które zostało scalone przez system, następnie połączyłam parę kolejnych rzeczy od tego samego sprzedawcy w drugie zamówienie. Następnie chciałam zapłacić za te dwa zamówienia. System połączył te dwa zamówienia w jedno i naliczył gigantyczne koszty wysyłki.

 

Nie da się rozdzielić rzeczy które już zostały połączone w jedno zamówienie,więc nic nie d a się zrobić poza zapłaceniem kosztów wysyłki lub odstąpieniem od umowy.

Najlepsze jest to że allegro tym sposobem samo sobie strzela w stopę, gdyż w przypadku odstąpienia od umowy traci zyski ze sprzedaży.

Oprócz tego niezrozumiała jest zachowanie allegro gdyż, zgodnie z Art. 286 KK:

"§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8."

Połączyłam najpierw rzeczy w 2 osobne zamówienia po to aby móc załapać się na darmową dostawę, a system uniemożliwił mi to i to nie jest moja wina.

 

oznacz moderatorów
50 ODPOWIEDZI 50

LEW433
#21 Demiurg#

Koszty wysyłki przekroczyły 40 zł i Smart znikł, można kupić cześć a potem drugą(kombinowanie). Pytanie czy Smart to nie kombinowanie, ano jest i sprzedawcy i kupujący szukają sposobów. 😁

oznacz moderatorów

BaronRogacizna
#9 Pomysłodawca#

tutaj chodzi o to że ja licytowałam dużo rzeczy i licytacje kończyły się w różnych dniach. Nie rozumiem zatem sugestii o kombinowaniu z kosztami. to ni jest moja wina że aukcje kończą się o różnej porze i że trzeba czekać aż uzbiera się zakupów za ponad 40zł. Jeśli licytacje kończyły się w różne dni to mam każdego dnia płacić za wylicytowane rzeczy chociaż wolno mi robić zakupy przez tydzień?

Ja dodam że niedawno miałam już taką sytuację w której musiałam zapłacić koszty wysyłki sprzedawcy, który w swoich aukcjach opisał że dopuszcza 5 rzeczy na jedną paczkę, a potem i naliczył 4 opłaty za przesyłkę, a potem i tak wsadzał wszystko do jednej paczki. Kupuję u tego sprzedawcy ostatnio dużo rzeczy ponieważ ma jakąś wyprzedaż i wystawia mnóstwo rzeczy od 1 zł. Sprzedawca w przeszłości zatem policzył już za wysyłkę wielu paczek wielokrotność kosztów wysyłki, a teraz mam mu jeszcze zapłacić dodatkowo z własnej kieszeni?

Jak pobrał wcześniej opłatę ze smarta w wysokości 4 opłat po 8,99 i wysłał w jednej paczce za opłatę 8,99, to już chyba nagromadził sobie możliwości wydrukowania etykiet na zapas, tak że jakby chciał to wysłałby mi za darmo te rzeczy, zwłaszcza że bardzo dużo u niego już kupiłam.

Dodatkowo wspomnę, że system jest niezbyt dobrze opracowany pod tym względem, że koszty wysyłki widać dopiero po połączeniu wszystkiego w jedno zamówienie, i nie da się zrezygnować np. z części rzeczy przez które naliczono opłatę poza smartem.

Oprócz tego smart powinien pokrywać koszty do 40zł, a resztę można by samemu dopłacić, jeśli ktoś nie chciałby rezygnować z zakupu.

Jak sprzedawca pisze że np. zgadza się na wysyłkę 10 rzeczy w paczce, przy czym sprzedaje też rzeczy w opcji kup teraz, i kupi się u niego w opcji kup teraz kilka tego samego przedmiotu, to trzeba w konsekwencji liczyć sobie na kalkulatorze co ile kosztowało i niejako komponować sobie które rzeczy mają być w jednym zamówieniu po to aby załapać się na smart.

Trzeba też liczyć w pamięci ile rzeczy się zaznacza,gdyż system scalone już zamówienie traktuje jako 1 przedmiot i jak zaznaczamy dodatkowo inne scalone zamówienie to mamy sumę 2, a przedmiotów jest znacznie więcej i przy takim liczeniu w pamięci można się pomylić.

Szkoda, że takie podejście do klienta, na którym jakby to nie było zarabia się.

 

Nie opłaca mi się płacić co chwila za pomyłki w liczeniu, czy za to że nie wiedziałam że system scali oba już wcześniej scalone zamówienia razem w jedno. Myślałam że zostaną zaewidencjonowane jako osobne zamówienia.

 

 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Gdyby sprzedawca w swoich ustawieniach miał zaznaczone że dany koszt dotyczy większej ilości kupionych przedmiotów nie było by takich problemów.

oznacz moderatorów

BaronRogacizna
#9 Pomysłodawca#

ZGADZA SIĘ. PISAŁAM O TYM DO ALLEGRO, ALE ONO NIE WIDZI PROBLEMU. STĄD SĄ TAKIE OFERTY NA ALLEGRO GDZIE SPRZEDAWCA ZA JEDNĄ OPŁATĄ WYSYŁKOWĄ SPRZEDA CI JEDNĄ KOSTKĘ WC, ALBO 4 SERKI TOPIONE PO 100G.

 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@BaronRogacizna  widzisz ze smartem to nie takie proste jak piszesz

1 Wszystkie zakupione przedmioty z koszyka muszą mieć jedną i ta samą metode dostawy

2) Jak sama wiesz z kwotami na licytacjach bywa różnie wiec nie jestes w stanie przewidzieć kiedy przekorczysz 40 zł

3) Jelsi w ramach smart system liczy np 3 paczki a sprzedawca wyśle w jednej to potem NIE MA MOŻLIWOŚCI powrotu do wczesniejszego zamówienia i wykorzystania zaległej wywyłki smart - to juz przepada

4) za wysyłke smart sprzedawca nie dostaje żadnych pieniedzy wręcz dopłaca do każdej wyliczonej przesyłki 0,99 lub 1,99 wiec to nie tak że to sprzedawca Cie skasował i wziął pieniądza za 4 paczki a wysłał w jednej

5) jelsi chcesz korzystac ze smarta sugeruje robić zakupy w opcji kup teraz - wówczas z góry znając cene oraz metody dostawy latwiej sobie dopasowac do smarta.

oznacz moderatorów

BaronRogacizna
#9 Pomysłodawca#

Ja za to sugeruję żeby sprzedawcy podawali koszty wysyłki w oparciu o cennik dostawcy.

jeśli możliwe jest wysłanie 20 rzeczy a nie 5ciu, to niech tak oznaczy w swoich aukcjach, wtedy jak sam piszesz, sam sprzedawca miałby z tego powodu korzyści w postaci braku konieczności pokrywania 0,99 lub 1,99, i kupujący mógłby zamówić więcej rzeczy w ramach smarta. W tym przypadku możliwe byłoby wysłanie mi aż 80 rzeczy w ramach allegro smart ( ponieważ możliwe jest wysłanie ich przez sprzedawcę w jednej przesyłce, gdyż robi on tak sam z własnej woli) , ale robi się problem kiedy chcę zapłacić za 22 rzeczy. To niech sprzedawca skoryguje ilość rzeczy jakie może wysłać za jedną opłatą.

dziękuję za sugestie kupowania tylko w opcji kup teraz, ale prawo zezwala mi na robienie zakupów również w postaci licytacji.

Nie muszę kupować rzeczy za np. 60zł w opcji kup teraz, podczas kiedy mogę ją wylicytować np. za kilka czy kilkanaście złotych, ponieważ ktoś mi tak radzi. Dzięki.

W obecnej sytuacji wystarczyłoby żeby sprzedawca zmienił ilość rzeczy przypadających na jedną wysyłkę, ale tego nie zrobi, ponieważ nie musiałby dzięki temu płacić 0.99 lub 1,99 od każdej wyliczonej wysyłki?

 

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@BaronRogacizna "W obecnej sytuacji wystarczyłoby żeby sprzedawca zmienił ilość rzeczy przypadających na jedną wysyłkę, ale tego nie zrobi, ponieważ nie musiałby dzięki temu płacić 0.99 lub 1,99 od każdej wyliczonej wysyłki?" - najpierw przeczytaj czego dot. opłata w wysokości 0,99/1,99 zł, a dopiero później wysuwaj tezy, że sprzedawca czegoś nie musiałby😏
Bo z tego co widzę, to nie masz pojęcia za co jest ta opłata, tak samo jak nie za bardzo masz pojęcie, jak działa smart.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

BaronRogacizna
#9 Pomysłodawca#

Ja ci powiem że to nie jest tak jak ty piszesz, ponieważ sama mam sytuację w której sprzedawca użył etykiety którą wydrukował z innego zamówienia. Podzielił mi jedno zmówienie na 2 paczki i jedną wysłał do innego paczkomatu a inną do drugiego pomimo że zaznaczyłam jeden paczkomat. Sprzedawca zrobił to sam nie uzgadniając tego ze mną, czyli może.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@BaronRogacizna  byc może sie nie zmiesciło do jednej paczki i wówczas oczywiście sprzedawca wysyla drugą. Czemu do innego paczkomatu? nie mam pojęcia

Bron Boze nie chcialem ograniczać Twoich praw do kupowania w licytacjach. Chciałem Ci tylko podpowiedzieć latwiejszy system zakupów. Oczywiscie że masz prawo kupowac w licytacjach

 

Co do ustawienia cenników wysylek to też nie takie proste. Ja np handlując wieloma przedmiotami o różych gabarytach i wadze ciągle sie borykam z tym problemem. Jeden przedmiot waży 1 gram inny 1 kilogram kolejny 10 kg a jeszcze inny 25 kg

I teraz jesli wpisze w cennik 30 sztuk a klient kupi 2 przedmioty po 1 kg, 2 przedmioty po 10 kg i jeden 25 kg to system policzy za 1 wysyłke a musze wysłać 2 lub 3 paczki ( w zalezności od gabarytów)- i ponieśc koszty tej wysyłki

Dlatego ceników dostaw nie uda sie zrobić idealnie. Nalezy wyliczyć aby wysyłać kilka przedmiotów w przesyłce tak aby klient płacił jak najmniej za dostawe lecz jednoczesnie pamietać aby przesylek do których ja musze dołożyc było relatywnie mało.

oznacz moderatorów

BaronRogacizna
#9 Pomysłodawca#

Ale są rażące niezgodności kiedy kupuje się lżejsze rzeczy np. odzież. ktoś pisze że np. wyśle ci 5 sztuk podkoszulków albo majtek, czy innych lekkich i małych wielkościowo rzeczy, a potem okazuje się że napakował wszystko do jednej paczki i ograniczył ilość rzeczy aby załapać się na dostawę smart. To jest zatem niekorzystne rozporządzenie mieniem, kiedy każe się komuś płacić za wysyłkę, którą w rzeczywistości mogłoby się otrzymać w ramach smarta, gdyby sprzedawca nie ograniczył ilości rzeczy na jedne koszty wysyłki do aż tak małej ilości. Innymi słowy jeśli na jedne koszty przypada w rzeczywistości 20 sztuk podobnego towaru to kupujący mógłby otrzymać 80 rzeczy w ramach smarta a nie tylko 20cia.

Dodam że allegro nic z tym nie zrobiło, chociaż zgłaszałam to już miesiące temu.

Trudno, widocznie mają już tak dużo pieniędzy że im nie zależy na zwiększeniu sprzedaży rzeczy od których pobierają prowizję.

Dziwny jest ten świat.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@BaronRogacizna  ale ten sprzedający oprócz majtek i koszulek może miec w ofercie takze kurtki. I o ile 80 par majtek pewnie by spakował o tyle z 80cioma kurtkami mógłby mieć problem.

Byc moze cenniki dostaw ma wyliczone i uśrednione na podstawie wczesniejszych wysyłek.

Do mnie także ktos moze mieć żal że opakowan nasion wysyłam tylko 40-50 w przesyłce. Lecz wiem że częśto do nasion klienci dokupuja duże opakowania nawozów po 10-25 kg. Stąd nie moge wpisać 200-300 opakowań mimo że w przypadku samych nasion byłoby to możliwe. Cenniki robie na podstawie własnego doświadczenia tak aby klient nie dopłacał do wysyłki lecz ja także nie chce do co drugiej czy co trzeciej paczki dokładać 

oznacz moderatorów