anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Termin dostawy 1 miesiąc

MAMY ROZWIĄZANIE!
duzy1976
#1 Nowicjusz#

Witam,

ostatnio kupiłem przedmiot, którego termin dostawy był ustawiony na jeden miesiąc i ogólnie było to dla mnie akceptowalne ale...

- towar dotarł po prawie dwóch miesiącach i do tego uszkodzony

- po tym czasie mam informację, że czas na zwrot towaru minął 14 dni temu mimo, że towar dotarł do mnie wczoraj. 

Co w takim przypadku??

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
mdrogeria
#21 Demiurg#

@duzy1976 REKLAMACJA .. to właściwa droga postępowania .

oznacz moderatorów
duzy1976
#1 Nowicjusz#

Tak też próbuję to zrobić ale ze względu na gabaryt nie jest to łatwe. I w tym miejscu zastanawiam się czy czas na zwrot przez allegro nie powinien być liczony od daty dostawy lub nawet wystawienia rachunku?...

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@duzy1976 w przypadku reklamacji nie ma to najmniejszego znaczenia . Wejdź w zakładkę ,, moje zakupy ,, rozwiń szczegóły zakupu , tam masz przyciski ,, zapytaj o ... lub ,, zgłoś problem ,,,, ,

Na początek użyj tego pierwszego 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

System allegro jest ulomny i liczy zle czas na zwrot. Masz wedle prawa 14 dni od dnia nasyepnego od odebrania paczki. Pewnie to szkoda transportowa wiec musisz sporzadzic protokol szkody dla sprzedawcy zanim odeslesz innaczej zadziala przepis o doreczeniu bez zastrzezen i ci potraca kwote zwrotu za uszkodzenie towaru. Jesli zamawiales z chin i dlatego te 2 miesiace czekales to szczescia zycze z reklamacja lub zwrotem 

oznacz moderatorów
duzy1976
#1 Nowicjusz#

Przesyłka do mebel od producenta,  źle zapakowany powodował przemieszczanie się elementów wewnątrz paczki natomiast na zewnątrz wszystko wyglądało ok. Dopiero po rozpakowaniu wyszły kwiatki. Każdy element nosi ślady uszkodzeń mechanicznych.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

załóż dyskusję opisz problem
sprzedawca odpowie do 24h
złóż reklamację, sprzedawcy wyślij zdjęcie paczki z zewnątrz / wewnątrz (zabezpieczenie wewnętrzne), zdjęcia uszkodzeń i zdjęcie paragonu / faktury przez dyskusję. Zgłoś uszkodzenie w transporcie i poproś sprzedawcę o to by sobie zareklamował usługę transportową o tobie wysłał w ramach reklamacji nowy przedmiot. 

oznacz moderatorów
ares_
#14 Krzewiciel#

@duzy1976 bez względu na to co pokazuje system Allegro jeżeli sprzedawcą była firma masz prawo do odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od daty otrzymania przesyłki. Możesz takie oświadczenie wysłać sprzedawcy emailem. 

Musisz tylko zrozumieć czym różni się odstąpienie od umowy a reklamacja. W przypadku odstąpienia pokrywasz koszt przesyłki zwrotnej do sprzedawcy a sprzedawca może Ci kwotę zwrotu jeżeli produkt był używany. W przypadku reklamacji to sprzedawca pokrywa koszty przesyłki ale w pierwszej kolejności może Ci wymienić produkt na nowy lub go naprawić.

Inna kwestia to uszkodzony produkt, jak najszybciej zgłoś sprzedawcy ten fakt żeby później przy zwrocie nie było problemu, że odsyłasz zepsuty towar.

oznacz moderatorów