anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Termin reklamacji

kozaczeknr1
#7 Wielbiciel#

W wiadomości napisałam ze produkt się zepsuł i chce go reklamować 10.07 o 21.00 odpisali mi 11.07 ze proszą o zdjęcia, po wysłaniu zdjęć była cisza ze strony sprzedającego wiec po tygodniu otworzyłam dyskusje a tam otrzymałam odpowiedz ze czekają na informacje od producenta. Wyczytałam ze maja 14dni kalendarzowych na rozpatrzenie reklamacji, dziś tj. 25.07 wysłali wiadomości ze proszą o przeslanie produktu na ich adres. Czy w takiej sytuacji reklamacja już z automatu jest uznana? Mam wrażenie przeciągania tematu bo o wysyłkę powinnam zostać poproszona na samym początku gdzie kazano wysłać zdjęcia. Czy mogę zażądać zwrotu gotówki lub wymiany już teraz czy jednak odesłać produkt?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

kostas11
#21 Demiurg#

@kozaczeknr1 mają 14 dni na odpowiedź, a nie na rozpatrzenie, jak by się nie odezwali wcale przez 14 dni od złożenia reklamacji to jest automatycznie uznana 🙂

sprzedawca się odezwał czyli odpowiedział po tygodniu więc wszystko gra, odeślij bo odrzucą reklamację i zaczniesz procedurę od nowa 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kozaczeknr1
#7 Wielbiciel#

Takie informacje znalazłam gdzieś na forum

"Czas na rozpatrzenie reklamacji to 14 dni przy zakupie konsumenckim. Jeżeli termin 14 dni zostanie przekroczony, wówczas reklamacja zostaje z góry uznana za zasadną (artykuł 561 5. kodeksu cywilnego)."

oznacz moderatorów