anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Towar miał być nowy, a jest używany - co teraz?

Brefix
#7 Wielbiciel#

Witam, opisze po krótce swój problem. Otóź kupiłem parę dni temu na allegro lokalnie słuchawki za 120zł (douszne) na aukcji oznaczone były jako nowe, spytałem się sprzedawcy w wiadomości czy plomby opakowania są całe. Kiedy przyszły plomby były przecięte oraz słuchawki noszą ślady używania, mają (ślady w miejscu tej membrany wyglądające na ślady  wydzieliny z uszy) rozpocząłem dyskusje ze sprzedawcą i napisałem o plombach oraz słuchawkach( dyskusje oznaczyłem jako towar niezgodny z opisem ) sprzedawca odpisał że plomby na pewno były całe podczas wysyłki a słuchawki nie były urzywane. Co zrobić w tej sytuacji? Jeszcze dodam że na pisał że dostał je od firmy w nagrodę i napisał takie coś "w razie potrzeby skontaktuje się z działem prawnym firmy aby mogła ochronić swoje dobre imię" coś w tym rodzaju. Pozdrawiam

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

@Brefix W Dyskusji poproś o pomoc pracownika Allegro. Dołącz zdjęcia towaru ze śladami używania. Jeżeli mimo to sprzedawca nie uzna Twojej reklamacji, po 14 dniach zamknij Dyskusję jako nierozwiązaną i złóż wniosek o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia Masz szansę na zwrot pełnej ceny towaru.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Opisałeś problem, złożyłeś reklamację(niezgodność z opisem) a sprzedający z tego wynika że odrzucił reklamacje! w dyskusji wypowiedziało się Allegro, możesz zakończyć jako nie rozwiązaną i składasz wniosek do POK: https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/index

oznacz moderatorów

Brefix
#7 Wielbiciel#

A jak zakończyć jako nierozwiązaną? Jest taka opcja?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Brefix, po 14 dniach możesz oznaczyć Dyskusję jako nierozwiązaną. Więcej na temat Dyskusji przeczytasz w tym artykule

 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Zapewne był to towar po zwrocie konsumenckim czyli według allegro należał się pełny zwrot za taki zakup klientowi. Dlatego sprzedawca ma pełne prawo uważać że te słuchawki są nowe. (konsument tylko sprawdził właściwości produktu po zakupie i oddał). Podejrzewam że na allegro można kupić nawet noszone majtki jako nowe. W sumie dostajesz słuchawki a miód jest gratis 🤣🤣🤣  czyli nie jest źle.

oznacz moderatorów