anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Towar niezgodny z opisem, zwrot z POKK

Client:81313681
#7 Wielbiciel#

Witam,

Mam pytanie kupiłem używany rower w sierpniu 2020r rower okazał się mocno zniszczony i miał kilka uszkodzeń. Sprzedawca stwierdził że ten rower jest sprawny, wszystko jest z nim okej( przez telefon) po otrzymaniu przesyłki okazało się że nie jest tak ma wiele wad. Założyłem dyskusje ze sprzedającym niestety nie otrzymałem żadnej odpowiedzi od sprzedawcy, poprosiłem o pomoc allegro po dwóch tygodniach bez kontaktu ze sprzedającym allegro zaproponowało skorzystać z programu ochrony kupujących, złożyłem zawiadomienie, otrzymałem pieniądze z POK. Mija już 9 miesięcy z policji nic nie otrzymałem, sprzedawca milczy, wcześniej pytałem co z towarem bo otrzymałem 100% zwrotu allegro mi odpisało że zwrot powinienem uzgodnić ze sprzedającym ale ponieważ kontakt jest utrudniony decyzja o losie towaru należy po stronie kupującego. U tutaj się pojawia pytanie czy miał ktoś podobna sytuacje? Rower należy do mnie czy mam czekać aż się odezwie? Co o tym myślicie? 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

Client:81313681
#7 Wielbiciel#

Ps. Rower kupiony przez allegro lokalnie

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:81313681 fajnie mieć rower i kasę 😄  skontaktuj się ostatecznie ze sprzedawcą ( polecony za potwierdzeniem odebrania, chyba że CI na maila odpowie ) i wyznacz ostateczny termin odebrania towaru, potem udokumentuj jego utylizację w razie jak by się po czasie sprzedawcy przypomniało 😞  allegro przeważnie po wypłacie z POK ściąga to od sprzedawcy więc wyjdzie na to że będzie bez roweru i kasy 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kostas11 Nie zawsze ściąga, opisane są tu przypadki:bez konsekwencji dla sprzedającego"😊. @Client:81313681 Jeżeli nie masz kontaktu i możliwości to trudno odesłać towar, możesz załatwić jakiś papier o utylizacji.😁

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:81313681 Nic nie musisz robić. W momencie wypłaty rekompensaty z POK, Allegro przejmuje Twoje wierzytelności, czyli oddaje Ci pieniądze i wymaga lub nie wymaga ich zwrotu od sprzedawcy. Allegro nie jest zainteresowane towarem, który otrzymałeś. Jeśli sprzedawca nie musiał zwracać pieniędzy Allegro z powodu wypłaty Tobie odszkodowania, towar możesz sobie pozostawić, gdyż sprzedawca ma Twoje pieniądze, a Ty masz rower. Otrzymałeś powiadomienie od Allegro, czy wypłata rekompensaty niesie za sobą konsekwencje dla sprzedawcy.  Jeśli sprzedawca musiał oddać środki wypłacone Ci z POK, niech zwróci się do Ciebie o zwrot towaru i niech prześle Ci odpowiednią kwotę na jego odesłanie lub niech go odbierze własnym transportem. Jeżeli tego nie robi, towar pozostaje u Ciebie.

oznacz moderatorów

Client:81313681
#7 Wielbiciel#

Sprzedawca wiedział że sprawę będę zgłaszać i cisza z jego strony od allegro nie dostałem żadnej informacji czy będą go ścigać za pieniądze 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

No więc zostaw sobie ten rower i zapomnij o tym. Jeśli sprzedawca się nie upomina, to znaczy że nie oddał pieniędzy do POK.

oznacz moderatorów