anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

towar zakupiony na firme

Client:100877023
#7 Wielbiciel#

Zakupiłem towar na firmę ale towar przyszedł złej jakości. Zwróciłem. Sprzedawca nie chce oddać pieniędzy i straszy opłatami za magazynowanie odesłanego przeze mnie towaru. Przedmiot nie jest wykorzystywany bezpośrednio w mojej firmie, nie miał służyć do sprzedaży a do naprawienia prywatnego auta wykorzystywanego w firmie. W CEIDG była wpisana sprzedaż, ale jest już uaktualnione i jej nie ma.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:100877023 jeśli towar był złej jakości, niezgodny z opisem to go reklamujesz, nie odstępujesz od umowy. Czy prowadzisz dyskusję w tej sprawie? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:100877023
#7 Wielbiciel#

tak prowadzę dyskusje, W formularzu zwrotu jako powód wskazałem iż był to zakup przez pomyłkę. Czasem zwracam towar na allegro i tak naprawdę nie wiedziałem że to ma znaczenie co zaznaczę. Co w takim razie mam zrobić by odzyskać pieniądze (towar już dawno odesłałem).

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:100877023 poprosiłam już nasz zespół o wypowiedź w tej dyskusji, więc na razie poczekaj proszę na ten wpis. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Client:100877023
#7 Wielbiciel#

ok dziękuję, czekam

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:100877023 Napisz w dyskusji że towar jest niezgodny z opisem, więc będzie  to automatycznie reklamacja,

oznacz moderatorów

Client:100877023
#7 Wielbiciel#

Opis problemu: Przedmiot nieodpowiedni. Wymiary całości nieodpowiednie. Kształt nieodpowiedni. Wszystkie ramiona odgięte. Przedmiot odesłany w stanie nieużywanym. - taki daliśmy pierwszy opis w dyskusji Allegro.... Możemy reklamować a nie zwracać, ale czy to coś da? Co jeśli ponownie przyjdzie w takim stanie? Nie został uszkodzony podczas wysyłki a po prostu źle wykonany.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak reklamować!

oznacz moderatorów

Client:100877023
#7 Wielbiciel#

pis problemu: Przedmiot nieodpowiedni. Wymiary całości nieodpowiednie. Kształt nieodpowiedni. Wszystkie ramiona odgięte. Przedmiot odesłany w stanie nieużywanym. - taki daliśmy pierwszy opis w dyskusji Allegro.... Możemy reklamować a nie zwracać, ale czy to coś da? Co jeśli ponownie przyjdzie w takim stanie? Nie został uszkodzony podczas wysyłki a po prostu źle wykonany

oznacz moderatorów

Client:100877023
#7 Wielbiciel#

Opis problemu: Przedmiot nieodpowiedni. Wymiary całości nieodpowiednie. Kształt nieodpowiedni. Wszystkie ramiona odgięte. Przedmiot odesłany w stanie nieużywanym. - taki daliśmy pierwszy opis w dyskusji Allegro.... Możemy reklamować a nie zwracać, ale czy to coś da? Co jeśli ponownie przyjdzie w takim stanie? Nie został uszkodzony podczas wysyłki a po prostu źle wykonany.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Ogólnie, to sprzedawca ma rację, nie ma zwrotu jak towar kupiony był na firmę (prawo do zwrotu w ciągu 14 dni przy zakupach na odległość jak kupuje się jako osoba prywatna od firmy, to wyjątek od ogólnej zasady braku zwrotów). 

A co do CEIDG, to liczy się stan z chwili zakupu, późniejsze zmiany nie wpływają na twoje prawo do odstąpienia od umowy. W twoim przypadku, z tego co piszesz w momencie zakupu towar łapał się w PKD twojej działalności, a poza tym jak miał być użyty do naprawy samochodu używanego w firmie, to ma to związek z prowadzoną działalnością (a wtedy PKD nie ma znaczenia). Jak to prywatny samochód, to trzeba było brać FV imienną lub paragon, wtedy miałbyś prawo do zwrotu. 

oznacz moderatorów