anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

TRAFNOŚĆ - co to jest i czy ktoś z tego korzysta?

pinsplash
#21 Demiurg#

Wiem, wiem - ALL ma ujawnić ( albo przynajmniej wyjaśnić ) algorytm tym rządzący bo podobno UOKiK się przyczepił że wyniki promują głownie sklep ALL.

Nie można tego niestety wyłączyć 😞

Moje pytanie jest inne : czy korzystacie z tego? Ja na początku nawet próbowałem ale wyniki były "z czapy" - w ogóle mi nie odpowiadały i dlatego używam "po cenie" lub "po popularności"

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

Trafność to domyślna metoda sortowania, więc odpowiedź na Twoje pytanie brzmi - tak 🙂 Trafność to - cały czas doskonalony - mechanizm, którego efektywność mierzymy porównując wielkość sprzedaży dla list ofert sortowanych w różny sposób. Innymi słowy: trafność powoduje, że sprzedaż na Allegro jest wyższa.

Już od jakiegoś czasu podajemy całkiem sporo informacji na temat trafności

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@msniezekNo to ja mam pecha, albo szukam niewłaściwych rzeczy 🙂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Duronic
#8 Zapaleniec#

W sumie w prywatnych zakupach nigdy z tego nie korzystam... najczęściej wpisanie przedmiotu i sortowanie po cenie. Ewentualnie ustawiam kwotę, do której chcę kupić przedmiot. Jak jest za dużo wyników to korzystam z drzewa kategorii. A reszta czynników to już kwestia co kupuję 😉

Ale parametr trafność jest pierwszą opcją jaka pojawia się w Allegro. Jeżeli Kowalskiemu nie zależy żeby pofatygować się i zmienić ustawienia będzie wyszukiwał wyłącznie wg. magicznej "trafności"...

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

Dlaczego więc włącza się toto nawet jak niczego nie szukam, a tylko oglądam? Dlaczego na pierwszych stronach są oferty szarej strefy, oferty bez wpisanych parametrów, oferty osób z negatywami itp?

Ula

Ula
oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@WREDZIA-W1 mówiąc w dużym skrócie i uproszczeniu - na początku w trafności są przede wszystkim te oferty, które są popularne. Więcej znajdziesz tutaj.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

sprzedaz_on-line
#9 Pomysłodawca#

O ile przy zakupie prywatnych rzeczy, nad których zakupem zastanawiam się od dłuższego czasu nie korzystam z tego, to przy zakupach szybkich jest to moim zdaniem świetne narzędzie. Potrzebuję szybko kupić jakieś żarówki, narzędzia czy inne przedmioty potrzebne na co dzień w firmie, to po prostu biorę jedną z najtrafniejszych ofert.

Powiem szczerze - kupując takie rzeczy nie czytam nawet opisu, tylko pobieżnie zerkam na zdjęcia, czas realizacji i procent pozytywnych opinii. Dzięki sortowaniu po trafności kupiłem może raz, czy dwa na około tysiąc zamówień przedmiot, który nie spełnił moich oczekiwań.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

 @WREDZIA-W1 @Duronic @msniezek  Może jak napisał @sprzedaz_on-line tu jest pies pogrzebany? To by miało sens ( Allegrowy sens ).... Przydatne dla firm, nie przydatne dla normalnego Kowalskiego ...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów