anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Użyczanie sobie ocen sprzedawanych produktów przez sprzedających

Drejas
#8 Zapaleniec#

Dlaczego sprzedawcy mogą sobie użyczać oceny produktu. Chodzi mi o to że oglądam sobie jakiś produkt u jednego sprzedawcy ,czytam opinie na temat tego produktu , i oglądam ten sam produkt u innego sprzedawcy i są te same oceny i opinie nawet w tysiącach , mało tego oglądam ten sam produkt u trzeciego sprzedawcy i te same opinie i oceny towaru .Głównie kupując na allegro kieruje się ocenami klientów ,którzy już kupili dany produkt od danego sprzedawcy, a skoro nawet trzech różnych sprzedawców ma te same oceny i opinie to zaburza wiarygodność rzetelnej oceny sprzedawcy jak i produktu.  Proszę o wyjaśnienie jak jest z tymi ocenami. ?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

kostas11
#21 Demiurg#

@Drejas bo ocena jest do produktu i jak maja połączenie w katalogu allegro po kodzie EAN to u wszystkich podłączonych sa te same opinie, co ciekawe jak jeden sprzedaje zwietrzała kawę czy herbatę źle przechowywaną to wszyscy sprzedający te produkty mają złe opinie o produkcje 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

Tak jak napisałeś "oceny produktu", "opinie na temat produktu". Skoro ten sam produkt, od jednego producenta sprzedawany jest przez różnych sprzedawców, to czego oczekujesz, że będzie miał inną ocenę? Nie myl z komentarzami/ocenami danego sprzedawcy.

oznacz moderatorów

Drejas
#8 Zapaleniec#

To przykład np: krzesło brazylijski kilkadziesiąt oceny kupujących od różnych sprzedawców , że zatęchłe że śmierdzi pleśnią itd: I znajduję takie samo krzesło w podobnej cenie i oceny że wszystko Ok ,dobry produkt polecam .

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@Drejas 

Czy te krzesło było z wikliny, że tak śmierdzi? 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Drejas bo wystarczy że sprzedaje ten produkt np. 10 sprzedawców i 8 ma połączone w katalogu a 2 nie podpięło produktu i tych dwóch ma swoje opinie oddzielnie a pozostałych 8 ma zmieszane wspólne opinie i wystarczy że jedne źle przechowywał spleśniały i cała ósemka ma złe opinie i nie dowiesz się który z nich sprzedaje śmierdzące krzesła 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@Drejas 

Tak jak napisałem wyżej.Nie myl ocen produktu z ocenami danego sprzedawcy.Ale żeby nie być gołosłownym, wklej linki do aukcji które podajesz za przykład.Wtedy będziemy w stanie ocenić realnie to o czym piszesz.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Drejas A były to nowe czy używane?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Drejas Na Allegro mamy 2 rodzaje ocen sprzedających i produktów, jeżeli wielu sprzedających sprzedaje te same produkty to te oceny są widoczne u wszystkich. Ocena sprzedającego jest jego indywidualną.😁

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Kierując się ocenami klientów podczas kupowania na Allegro, wypadało by też taki zakup ocenić samemu! Nie uważasz? 

Oczekiwać od innych, nie dając noc od siebie, jakże to wygodne. Gdybyś choć raz podjął "trud" wystawienia oceny, zauważyłbyś różnicę, o której wspominali inni forumowicze. 

oznacz moderatorów

Drejas
#8 Zapaleniec#

Skąd takie wnioski ,że nie wystawiam ocen ,przez 8 lat kupowania na allegro nie zdarzyło mi się , abym komuś nie wystawił oceny zarówno samego sprzedawcy jak i produktu , sam też sprzedawałem na allegro , ale ładowanie wszystkich  sprzedawców do jednej ogólne oceny uważam  za krzywdzące dla dobrych ,uczciwych sprzedawców , bo jedna zła ocena wpływa na wszystkich . Szukanie oceny przedmiotu w indywidualnym koncie sprzedawcy , jest trudne bo prostu albo nikt tego produktu nie kupił lub jak piszesz nie ocenił.

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@Drejas To nie jest ładowanie sprzedawców do jednego wora.Ocena produktu, to ocena produktu.Ocena sprzedawcy za sprzedaż danego produktu, to ocena sprzedawcy.Któryś sprzedawca mógł trzymać towar w nieodpowiednich warunkach i to mogło mieć wpływ na ocenę transakcji ale nie na ocenę produktu.Tak jak napisałem wyżej , nie myl oceny produktu z oceną transakcji.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Problem tkwi w obowiązku podpinania produktów do katalogu przedmiotów Allegro.

Czyli - Allegro usiłuje stworzyć największą w Polsce bazę danych, przy czym cały ten ciężar jest przerzucony na sprzedawców. To nigdy nie będzie prawidłowo działać. Ale to temat na inny wątek.

Generalnie - sprzedawca wystawia nowe krzesło, towar ma określone parametry, Allegro dodaje je do katalogu. Drugi sprzedawca wystawia to samo krzesło - używane, brudne, śmierdzące - ale jest przyporządkowane do tego samego produktu w katalogu Allegro. Do tego samego produktu w katalogu Allegro mogą tez być przyporządkowane inne przedmioty. 

Opinia o produkcie jest "zaciągana" z "katalogu Allegro". Dotyczy ona przedmiotów nowych, używanych i innych, błędnie połączonych z katalogiem produktów. 

Zresztą - przecież zawsze można zadać pytanie pracownikowi Allegro odnośnie opinii i ocen przedmiotu z katalogu produktów Allegro:

- czy opinia dotyczy tylko nowego przedmiotu?

- czy opinia dotyczy tego samego przedmiotu sprzedawanego jako używany?

- czy opinia dotyczy "błędnie podpiętego" przedmiotu do "katalogu Allegro" - a to jest bardzo częsta sytuacja. Jak czasem patrzę, co mi Allegro proponuje do powiązania z produktem z katalogu - to wręcz zaznaczam, że nie chcę takiego powiązania - to są inne produkty.

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

europa89
#10 Popularyzator#

I dlatego powinno być to co już kiedyś pisałem. Przy wystawionej opinii o produkcie powinien być dopisek: zakupiono u ..... tak aby było wiadomo na czyje konto leci taka opinia. 

Takie wystawianie ocen o produkcie to łatwa droga do uwalenia konkurencji. 

oznacz moderatorów

Drejas
#8 Zapaleniec#

I tu się zgadzam  całkowicie dziękuję Ci zauważyłeś  problem i  tak jak ja uważasz że to nie są wiarygodne oceny  i nieuczciwi sprzedawcy żerują na opinie  dobrych sprzedawcòw.

 

oznacz moderatorów