anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Udostepnianie danych osobowym pomiedzy firmami

celius
#7 Wielbiciel#

Czy jeżeli kupuję przedmiot od jednej firmy, a otrzymuję fakturę od innej firmy,  jest to zgodne z RODO i ochroną danych osobowych ?

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

Halfrunt
#18 Luminarz#

A co by miało być niezgodnego z RODO, jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, zakładam, że tak wybrałeś fakturę, to RODO ciebie nie obowiązuje, a jeśli jednak jesteś konsumentem to wystarczy, że zapis o przekazaniu danych zawarty został w treści oferty, np. w zakładce o sprzedającym. 

oznacz moderatorów

celius
#7 Wielbiciel#

Kupowałem jako osoba prywatna nie firma. Takich zapisów nie ma. Nie prosiłem o fakturę,  sami mi ją wystawili, ale wystawiającym fakturę jest inna firma,  niż ta która jest właścicielem konta allegro 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Bo pewnie sprzedawca prowadzi tzw. droopshoping, a czy konto na którym sprzedaje to firmowe? 

oznacz moderatorów

celius
#7 Wielbiciel#

Tak,  konto jest firmowe należące prawdopodobnie do rodzimy drugiej firmy, ale to nie tłumaczy prawa do przekazywania danych osobowych 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@celius Taka faktura nie jest wystawiona poprawnie. Formalnie sprzedawcą jest podmiot, którego dane widnieją w ustawieniach konta i to z tym podmiotem - jako klient - masz umowę.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

celius
#7 Wielbiciel#

Wielkie dzięki za info.

Czyli wychodzi, że dana firma wykorzystywała min. 2 konta do sprzedaży na portalu ......

oznacz moderatorów