anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Usprawnienie systemu poprzez wymaganie zaznaczenia opcji wyboru produktu od kupującego.

GoodSensi89
#8 Zapaleniec#

Mam propozycję usprawnienia systemu. Bardzo często występują aukcje, na których sprzedawcy proszą o dopisanie w wiadomości numeru przedmiotu bądź innej wymaganej informacji (np mocy soczewek itd). Można by dodać opcję dla sprzedawcy, aby zaznaczył, że aukcja wymaga uzupełnienia informacji. Wtedy przy kupnie jest wymagane ode mnie wybranie z listy (bądź w prostszej wersji wpisania danych) określonej opcji. Zaoszczędziłoby to wiele problemów związanych z brakiem danej informacji, w której sprzedający potrzebuje się skontaktować z odbiorcą. Myślę, że część negatywnych ocen również by odpadła, ponieważ kupujący niedopilnowując schematu i nie odbierając telefonu/maila, może otrzymać inny produkt, lub przedłuży się czas wysyłki, co może nieco błędnie zinterpretować jako wina sprzedającego.

Change my mind 😉

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

Takie działania sprzedających, a szczególnie wybór z listy, są niedozwolone; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/zasady-i-regulamin/wybor-towaru-z-listy-ey2Lg6davfo

oznacz moderatorów

GoodSensi89
#8 Zapaleniec#

Jest mnóstwo aukcji z wyborem wzoru materiałów (maseczek, pościeli, firanek...) lub chociażby jak napisałem w temacie- mocy soczewek (przeczytaj o wyjątkach).

 

//Przepraszam jeśli zły dział, jednak nie widzę innej możliwości zamieszczenia wpisu, pomimo informacji w profilu "Zamieszczone pomysły". 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Na Allegro jest mnóstwo nieregulaminowych aukcji, wiem o tym.

10. Niedopuszczalne jest pozostawienie Kupującemu w ramach Oferty wyboru co do jednej bądź kilku istotnych cech Towaru, takich jak np. rozmiar, model itp. W Ofercie obejmującej wiele sztuk Towaru, dopuszczalne jest umożliwienie wyboru koloru bądź wzoru graficznego pod warunkiem, że Sprzedający prezentuje aktualną informację o ilości dostępnych kolorów lub wzorów graficznych. 

oznacz moderatorów

GoodSensi89
#8 Zapaleniec#

allegro.png

Chodzi mi o aukcje dozwolone, w których jak napisałem w temacie mam np. wybrać moc soczewek (potrzeby klienta - 1szy wyjątek) lub np. wzór pościeli czy tapety (upodobania klienta- 1szy wyjątek). Sam zamieściłeś punkt regulaminu, który od połowy tłumaczy dopuszczalne działania- o te mi chodzi 😉

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Wybór mocy soczewek jest niedozwolony, wybór koloru lub wzoru graficznego dozwolony tylko pod warunkiem wskazanym w punkcie 10 załącznika nr 2 do regulaminu.

oznacz moderatorów

GoodSensi89
#8 Zapaleniec#

Podsumowując chodzi mi o usprawnienia wobec aukcji dozwolonych. Dziwna ta nasza dyskusja i bezcelowa. Tak jakbym napisał pomysł o usprawnienie zasad wyścigów koni, a ktoś mi wypominał, że konie będące na wyginięciu nie mogą się ścigać ^^ 

//Uważam, że moc soczewek zawiera się w potrzebach klienta, nie wyobrażam sobie 20-30 aukcji od każdego użytkownika sprzedającego dane soczewki i to pomnożone x 5-10 ze względu na różne firmy. Moce różnią się o 0,25/0,5 a są w granicach -10 do +10. Jeśli jest inaczej cały dział soczewek powinien zostać wywrócony do góry nogami, ponieważ 1/100 aukcji dotyczy konkretnej mocy (pozostałości z magazynów/pojedynczy klienci, którzy odsprzedają). 

Pozdrawiam i proszę o zakończenie dyskusji dotyczącej co jest dozwolone na Allegro, a co nie. Nie proponuję tu dodania niezgodnej z regulaminem, bądź prawem funkcji.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@GoodSensi89 Dziękujemy, że podzieliłeś się z nami swoim pomysłem. Nie wykluczamy wprowadzenia takiej opcji w przyszłości.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów