anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ustawienie domyślnego adresu/paczkomatu.

MAMY ROZWIĄZANIE!
nyorbee
#7 Wielbiciel#

Najlepiej jakby można było ustawić domyślny adres który jest przez allegro zawsze ustawiany jako domyślny przy każdym zakupie, adres czy paczkomat. Ponieważ czasem jak komuś zamawia się na inny adres, to bardzo łatwo jest się pomylić, szybko przeklikać chcąc kupić coś dla siebie i wysyłamy znowu na adres znajomego

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@nyorbee Cześć. 🙂 Podczas zakupów wyświetla się automatycznie metoda dostawy, z której ostatnio skorzystano na konkretny adres dostawy.

Jeśli w formularzu dostawy i płatności zmienisz adres dostawy, to system zaznaczy tę metodę dostawy, z której ostatnio skorzystano przy zamówieniu na konkretny adres. Dodatkowo, jeśli zmienisz adres dostawy, na który nigdy nie robiono zakupów, to opcja metody dostawy nie zostanie zaznaczona. Będzie konieczność wybrania jej ręcznie.

Jeśli tak się nie dzieje, to bardzo proszę o konkretny numer zamówienia, zweryfikuję tę sytuację. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
nyorbee
#7 Wielbiciel#

No właśnie o to chodzi, że ustawia się ostatni adres dostawy, czyli np. kupiłem coś znajomemu na adres w Warszawie, tak jednorazowo. Potem chcę sobie kupić coś do Gdańska i jak nie zauważę, że adres został poprzedniej dostawy to paczka poleci do Warszawy. A sensowniej było by gdyby móc ustawić adres dostawy domyślny, i przy każdym zakupie będzie on ustawiany. A jak będę chciał raz na jakiś czas komuś coś kupić, to sobię zmienię.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@nyorbee  W formularzu dostawy i płatności ustawia się ostatnio wybrany adres, jest to celowe i prawidłowe działanie, nie będziemy tego zmieniać. 

Wszystkie adresy do wysyłki znajdziesz w formularzu dostawy i płatności, a także tutaj: https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/dane-konta. Jeśli nie planujesz korzystać z adresu, to możesz go usunąć i nie będzie się już pojawiał.  

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
nyorbee
#7 Wielbiciel#

Może i celowe, ale **piiip**iane 😄

oznacz moderatorów
Client:110451008
#7 Wielbiciel#

Hej.

Powiedzcie mi proszę, w którym miejscu mogę zmienić na stałe paczkomat?

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Portal Fizjoterapeuty

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:110451008 Sprawdź proszę wypowiedź Oli powyżej. To odpowiedź na Twoje pytanie 🙂 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
yuitz
#1 Nowicjusz#

Celowe i odpowiednie 🤣 no właśnie nie jest, mamy XXI wiek, rozkwit e-commerce i nie można ustawić na stałe (fixed) adresu i paczkomatu. Nie jestem w stanie znaleźć sensownego wytłumaczenia.

Sam zamawiam dość dużo, na różne adresy i niestety z posmiechu często się mylę i paczki sobie latają po Polsce, gdzie tam czas, ślad węglowy - to jest odpowiednie i poprawne działanie.

oznacz moderatorów
provitek
#8 Zapaleniec#

Bardzo proszę o wprowadzenie możliwości ustawienia domyślnego paczkomatu. To co jest teraz nie działa dobrze i generuje mnóstwo błędów i straty czasu na bezsensowne klikanie i sprawdzanie gdzie akurat Allegro się domyśliło, żeby mi wysłać. Z reguły jest to chybione.
Pozdrawiam,
P.

oznacz moderatorów
spartan1
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry,

Istotnie dobrze by było gdyby tak było. Ale nie jest. Standardowo - praktycznie zawsze - wybieram paczkomat MRY01M w Maryninie. Kiedyś - lata temu - zamawiałem coś do innego paczkomatu w Rozalinie. I teraz zdarza się, że system podaje jako 'mój' paczkomat właśnie ten w Rozalinie, do którego nie zamawiałem nic od wieków. Jeśli to przeoczę to istotnie muszę grzać do tegoż Rozalina choć mi wcale nie po drodze. Domyślny paczkomat ustawiany przez użytkownika (czy też OneBox Allegro) byłby wg mnie dużo lepszym rozwiązaniem.

Z wyrazami szacunku

Sławomir

oznacz moderatorów
provitek
#8 Zapaleniec#
Mam podobny problem. Zamawiam z reguły do tego samego paczkomatu, który mam po drodze i za każdym razem muszę go ustawiać ręcznie bo przy wyborze dostawy ustawia się losowo jakiś inny pobliski. Teraz z niewiadomego powodu paczka została skierowana do jakiegoś dklrpu i nie zostanie dziś dostarczona a miała być. Zróbcie proszę możliwość wpusania w ustawieniach na sztywno. Pozdrawiam, P.
oznacz moderatorów
provitek
#8 Zapaleniec#

*sklepu (w nim stoi paczkomat)

oznacz moderatorów
xelxallegro
#9 Pomysłodawca#

Witam,

Taki "bug": w domyślnej adresie dostawy mam wskazane mieszkanie; na stronie wyboru paczkomatu Inpost ten adres się wpisuję automatycznie i pokazuje paczkomaty pobliżu.

Z powodu obecności numeru mieszkania w adresie, system nie w stanie znaleźć podanego adresu i wyświetla pineskę pod zupełnie innym adresem.

Gdy wpisywałem adres kolegi do odbioru, który mieszka w innym mieście, którego nie znam, według tej pineski błędnie wybrałem zły paczkomat na innym końcu miasta (9 km od adresu), co przy zamówieniu 10+ paczek zrobiło dużo roboty do zabrania tych paczek bez samochodu.

Logicznym rozwiązaniem tego byłoby wyświetlenie komunikatu o niemożliwości wyszukiwania podanego adresu.

oznacz moderatorów