anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Usunięty komentarz

MAMY ROZWIĄZANIE!
Mac20ek00
#13 Ambasador#

Dostałem takiego maila od Allegro:

"Usunęliśmy ocenę z 14 wrz 2021, 00:11 dla ..., ponieważ naruszała zasady serwisu. Nie będzie już widoczna na liście komentarzy sprzedającego."

A to mój komentarz do transakcji:

"Minęło 20 dni od odstąpienia od umowy zakupu i zwrotu towaru, a sprzedawca mimo rozpoczętej dyskusji nie zwrócił pieniędzy. Nie polecam."

W związku z tym mam pytanie:

Jakie zasady naruszył mój komentarz, bo nie rozumiem ?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
LEW433
#21 Demiurg#

Zapewne @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  odpowiedzą co narusza.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Mac20ek00 Sprzedawca może się wstrzymać ze zwrotem wpłaty do czasu otrzymania zwracanego towaru. Poza tym sprzedawca być może już oddał wpłatę.

Takie mogą być powody usunięcia oceny. Sprawdź to dokładnie. Możesz wystawić ocenę ponownie, także negatywną, tylko sprawdź wszystkie szczegóły, w ocenie pisz tylko przebieg zdarzeń zgodny z prawdą - wtedy ocena nie zostanie usunięta. Gdyby jednak została usunięta, daj tu znać.

 

oznacz moderatorów
Mac20ek00
#13 Ambasador#

Zwrot odebrał 25 sierpnia. A 14 września jeszcze nie dokonał wpłaty-zwrotu środków. Stąd mój komentarz. Jeżeli jednak mogę ocenić raz jeszcze ten sam zakup, to OK.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Mac20ek00 jedynym powodem do usunięcia oceny w tym przypadku / jeśli oczywiście to co piszesz jest prawdą / jest treść oceny niezgodna z faktem. Wynika z tego ,że sprzedawca zwrócił środki przed wystawieniem oceny przez Ciebie .

To typowe ,że klient bez szczegółowego zapoznania się i kontaktu ładuje negatywa , na szczęście allegro usuwa takie oceny .

To ,że być może nie masz środków zaksięgowanych na koncie nie zawsze jest winą sprzedawcy , a wina leży po stronie  banku .

oznacz moderatorów
Mac20ek00
#13 Ambasador#

Maila o zwrocie środków dostałem od Allegro 14 września, już po wystawieniu komentarza

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Mac20ek00 owszem , mogło tak się wydarzyć , ale wygląda na to ,że sprzedawca zlecił zwrot przed wystawieniem oceny przez Ciebie . Maila dostajesz w chwili podjęcia środków przez payu natomiast zlecenie mogło być wykonane nawet 24 H wcześniej .

Sprawdź czy możesz wystawić ocenę ponownie , jeśli tak to zrób to , należy piętnować takie zachowania .Środki na koncie powinnaś mieć jeszcze w sierpniu .

oznacz moderatorów
Mac20ek00
#13 Ambasador#

"To typowe ,że klient bez szczegółowego zapoznania się i kontaktu ładuje negatywa , na szczęście allegro usuwa takie oceny ."

Wypowiedź Allegro w dyskusji:

"11 września 2021 11:09

Sprzedający powinien zwrócić pieniądze kupującemu w ciągu 14 dni od otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Widzę, że termin na zwrot pieniędzy już minął, dlatego proszę @Grawerem o niezwłoczny zwrot pieniędzy. Jeżeli zwrot nie odbędzie się przez Allegro Finanse proszę o załączenie do dyskusji potwierdzenia przelewu."
 
Tak że nie oceniaj z góry kupujących 😉
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Mac20ek00 przepraszam , nie to miałem na myśli , ale jestem sprzedającym i już kilka dyskusji miałem otwartych o zwrot środków do których zlecenie zostało utworzone tydzień - 2 tyg wcześniej . Na szczęście wszystko dało się wyjaśnić na poziomie dyskusji . Zwroty środków wykonuję najpóźniej w dniu następnym po otrzymaniu przesyłki , a mimo tego negatyw również mi się przytrafil ... usunięty .

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Mac20ek00, otrzymałam informację, że komentarz został usunięty ponieważ zwrot wpłaty nastąpił - komentarz natomiast temu zaprzeczał. Widzę, że zwrot środków Sprzedający wykonał 13 września o godzinie 12:06.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

 ale przyznasz ,że z duuuużym opóźnieniem i dlatego kupujący powinien mieć możliwość wystawienia go ponownie . Z treści wynika ,że @Mac20ek00, w chwili wystawienia oceny nie miała informacji o zwrocie środków .

oznacz moderatorów
Mac20ek00
#13 Ambasador#

Po pierwsze komentarz wystawiłem przed maile informującym mnie o dokonaniu zwrotu, więc nie zawierał on nieprawdy w momencie jego wystawienia.

Po drugie, mimo powyższego, zwrot środków wykonany był po ustawowym terminie i musiałem prosić pracownika Allegro o pomoc w dyskusji. Więc chyba mam prawo wystawić negatywa za takie zachowanie sprzedawcy ?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Mac20ek00 Jeżeli komentarz wystawiłeś przed zwrotem wpłaty, która została wykonana po obowiązującym terminie, Allegro usunęło ocenę bezpodstawnie. Teraz wystaw negatywa ponownie, ale nie pisz, że sprzedawca nie oddał pieniędzy, tylko że oddał z dużym opóźnieniem, po interwencji Allegro. Tego Ci nie usuną, a gdyby usunęli kontynuuj ten wątek.

oznacz moderatorów
Mac20ek00
#13 Ambasador#

Wystawiłem, w treści napisałem tylko, że był problem ze zwrotem środków ( bez określenia terminów ) 😉

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Mac20ek00 oczywiście racja jest po Twojej stronie . Pracownicy allegro działają zerojedynkowo , zwrot o 11:00 / zlecenie / , ocena 11:01 no i usunęli . Te godzinki przezemnie wymyślone , ale tak to działa .

oznacz moderatorów