anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Usuwanie wiadomości z "centrum wiadomości"

MrProfeska
#8 Zapaleniec#

Cześć,

czy można w jakiś sposób usunąć wiadomości z "centrum wiadomości"? Jeżeli nie, to czy taka funkcjonalność jest kiedyś planowana?

oznacz moderatorów
114 ODPOWIEDZI 114

AgaiTomek7675
#2 Obserwator#

no tak ale czekać 6miesięcy żeby coś się usunęło masakra u mnie w domu z tego samego konta korzystaja 3 osoby z rodziny 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@AgaiTomek7675 

Nie chwaliłabym się tym tutaj 😀

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_

"który potwierdził, że dane nie są "przechowywane w nieskończoność", tylko usuwane po 6 miesiącach."
No nie wiem, najstarszą wiadomość mam z 2 grudnia.

"Stety, niestety muszę podziękować i odmówić, bo to byłaby łapówka 😉"
Jaka tam łapówka - nagroda za poprawne posługiwanie się językiem polskim (bo sporo osób jednak myli funkcję z funkcjonalnością, czy tam vice versa)😛

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

grubawy100
#2 Obserwator#

Witam. No to dość ciekawe bo ja mam rozmowy sprzed 7 miesięcy i jakoś nie są usunięte automatycznie. 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@grubawy100 Czy mógłbyś mi wskazać, o którą dokładnie rozmowę chodzi? Będę wdzięczna jeśli przekażesz mi login tego użytkownika, ale jeśli nie chcesz podawać go publicznie, możesz wysłać mi go przez Centrum Wiadomości lub na adres spolecznosc@allegro.pl 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Soul_Hunt3r
#7 Wielbiciel#

Czy mogę prosić o usunięcie mojej konwersacji w allgro lokalnie (mam tylko jedną konwersację)?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Soul_Hunt3r Niestety nie ma takiej możliwości, ale rozmowa zostanie automatycznie usunięta po 6 miesiącach.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ A po jakim czasie usuwają się wiadomości z czatu AL?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Knowhere Wiadomości z czatu na Allegro Lokalnie nie usuwają się automatycznie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Do tego sam doszedłem. Mam rozumieć, że będą tam tak wisieć do wyłączenia ostatniego serwera allegro i o jeden dzień dłużej?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Knowhere Na ten moment tak. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ "Sweet"😑

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@grubawy100 Kasują się, ale po jakichś 7. miesiącach właśnie, a nie po 6. (mi w ostatnich dniach zniknęła ta najstarsza z 2. grudnia).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Kamilaolivia21
#7 Wielbiciel#

Czy coś się zmieniło w kwestii usuwania wiadomości na Allegro lokalnie ?  Coś wiadomo . Trochę to irytujące , gdyż mam wiadomości jeszcze z 2019 roku  

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Kamilaolivia21 przykro mi, ale nic się nie zmieniło w temacie usuwania wiadomości z czatu Allegro Lokalnie. Nadal nie ma takiej możliwości. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Tharkun
#9 Pomysłodawca#

Witam - a kiedy jest planowane umożliwienie ich usuwania? Jeżeli nie można usuwać samodzielnie całych wątków dyskusji i nie ma opcji usuwania automatycznego po zadanym czasie, to jak jest realizowana przez Państwo zgodność z zapisem RODO (Artykuł 17 ust. 1 , ustanawia prawo do usunięcia danych, znane również jako „prawo do bycia zapomnianym”)?. W tych komentarzach mogą się znajdować moje dane osobowe (Imię, Nazwisko, numer telefonu i adres). Zgłoszę usunięcie mojego konta z Allegro oraz Allegro Lokalnie, tym samym Państwo jako Administrator danych zostaniecie zobowiązani do zaprzestania przetwarzania moich danych osobowych, Czy w takiej sytuacji będziecie w stanie te informacje znaleźć w wiadomościach na moim koncie i na kontach innych użytkowników oraz je skutecznie usunąć? Pytam bardzo poważnie, bo po blisko 3 latach od wałkowania tematu (który na marginesie w realizacji przez programistów byłby możliwy w ciągu kilku miesięcy, a jest blokowany tylko przez jakiś niezrozumiały opór z Państwa strony) zastanawiam się poważanie nad zgłoszeniem tego zagadnienia do PUODO. Może jak Urząd przeprowadzi kontrolę i przy okazji nałoży na Państwo nawet "symboliczną" karę, to ktoś się obudzi ... To jest naprawdę smutne, że nie bierzecie pod uwagę sugestii użytkowników, którzy jak by nie było Was utrzymują 😕

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Tharkun Dane osobowe są usuwane po rozwiązaniu umowy z Allegro. Prawo do usunięcia danych nie jest prawem absolutnym i Allegro może odmówić usunięcia Twoich danych osobowych. Dzieje się tak w przypadku, gdy istnieją okoliczności, na podstawie których możemy przetwarzać Twoje dane osobowe po rozwiązaniu umowy.
Więcej na ten temat przeczytasz tutaj, jeśli masz więcej pytań odnośnie do RODO, zachęcam Cię do kontaktu za pomocą tego formularza

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Tharkun
#9 Pomysłodawca#

Czyli brak kompetencji, lub nieuzasadnioną niechęć do wprowadzenia zmiany w systemie informatycznym dla zwiększenia wygody użytkowników tłumaczycie m.in.: "... istnieniem okoliczności, na podstawie których możemy przetwarzać Twoje dane osobowe po rozwiązaniu umowy ...". Rewelacyjnie, brawo Wy - nic dodać, nic ująć 🤣 ... Wracając do pierwszego pytana - kiedy można się spodziewać wprowadzenia tej jakże skomplikowanej w implementacji opcji usuwania wiadomości z czatu AL, abym nie widział wiadomości od 2019 roku? Jeżeli nie macie w planach takiej opcji, to napiszcie to szczerze, a nie mydlicie oczy, że nad tym ciągle pracujecie. W tym układzie pragnę skasować całkowicie konto z Allegro Lokalnie i pozostać jedynie na Allegro. Nie mam już siły się z Wami ping-pongować i nie mam ochoty sponsorować portalu, który od 3 lat ma moje potrzeby w nosie. Czy taką opcję przewidzieliście i mogę zgłosić bezpieczne usunięcie konta z samego Allegro Lokalnie i mieć 100% pewność, że nie spowoduje to usunięcia konta na Allegro "klasycznym"?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Tharkun przykro mi, ale nie ma możliwości usunięcia konta tylko na Allegro Lokalnie. Jeśli chodzi o usuwanie wiadomości to jedyne co mogę przekazać to, że zespół odpowiedzialny za Allegro Lokalnie zdaje sobie sprawę z tej potrzeby. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

QYP
#8 Zapaleniec#

"Dane osobowe są usuwane po rozwiązaniu umowy z Allegro"

Super ekstra ,to taka forma "anty promocji",zachęty do rezygnacji i żeby  nie zawracać doopy   chłe, chłe.

Jak dla mnie to jest coś w rodzaju : "spieprzaj dziadu to może usuniemy Twoje dane"

 

oznacz moderatorów