anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uszkodzona gra

Ewelep
#7 Wielbiciel#

Co robić w sytuacji gdy dostałam płytę na PS3 uszkodzoną i nie wgrywa się fabuła gry, sprzedający się tłumaczy mówiąc że wszystkie gry są sprawdzane przed odesłaniem i że mam złożyć reklamację do przewoźnika z czego na moje oko płyta była dość dobrze zabezpieczona i nie mogło tu dojść do uszkodzonego towaru z winy przewoźnika. Co dalej może ktoś się orientuje i wie jak odzyskać pieniądze ?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

xyz96
#21 Demiurg#

Najpierw uruchom Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i po 24 godzinach poproś w niej o pomoc pracownika Allegro. Sprzedawca nie ma prawa odsyłać z reklamacją do przewoźnika. Jeżeli Dyskusja nie rozwiąże problemu, a towar jest uszkodzony, nie nadaje się do użytku, po 14 dniach od zakupu możesz wypełnić wniosek o rekompensatę z POK; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/co-zrobic-aby-otrzymac-rekompensa...

oznacz moderatorów

Client:42979200
#8 Zapaleniec#

@Ewelep odesłanie Cię do przewoźnika faktycznie jest słabe ale po kolei. Z rozwiązywaniem sprawy jakie zaproponował @xyz96 absolutnie się nie zgadam bo jest to powierzchowna,  nieobiektywna i niemiarodajna ocena sytuacji. Odeślij płytę z tytułu rękojmi (zakładam, że sprzedający jest firmą), sprzedający musi się do niej ustosunkować. Pytanie jest jedno. Czy problem dotyczy płyty czy Twojej konsoli? Masz konsolę PS3, jesteś pewna, że wina lezy tylko i wyłącznie po stronie niedziałającej płyty?   

oznacz moderatorów