anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uszkodzona paczka a rękojmia wyłączona

koziol_8
#7 Wielbiciel#

Witam.

W grudniu kupiłem półkę/koszyk na kosmetyki pod prysznic. Zakupu dokonałem na jednoosobową firmę. Paczka przyszła uszkodzona (koszyk metalowy chromowany połamany). Kurier od razu sporządził protokół szkody.

Zaistniałą szkodę zgłosiłem niezwłocznie Sprzedawcy. Dostałem odpowiedź, że zakup na fakturę, rekojmia wyłączona, złóż reklamację w firmie kurierskiej.

Tak też zrobiłem. Moje roszczenia odrzucone, ponieważ towar był źle zapakowany.

Nie mam koszyka, Sprzedawca nie poczuwa się do odpowiedzialności.

Proponuje, że spróbuje oddać uszkodzony towar na reklamacje do producenta. Domyślam się jaki będzie finał takiego zgłoszenia. 

Czy jako przedsiębiorcy sprzedawca może mi wszystko wcisnąć i zasłaniać się wyłączoną rękojmią, mimo iż towar dostałem uszkodzony a nie z wadą, która pojawiła się podczas użytkowania?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

@koziol_8 Otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa w niej zgłoś reklamację i po 24 godzinach poproś tam o interwencję Allegro.

Jeśli to nie pomoże, wyślij wniosek o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

Wnioski są rozpatrywane średnio w 7 dni i zazwyczaj na korzyść kupującego.

oznacz moderatorów

koziol_8
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź. 

Złożyłem wniosek o rekompensatę i już został rozpatrzony pozytywnie:)

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

I tak trzeba. POK na Allegro działa od pewnego czasu nadzwyczaj sprawnie. Serwisowi zależy na zadowoleniu kupujących, dlatego ci tu wracają. Rzucanie kupujacym kłód pod nogi finalnie przynosi gorszy efekt.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@koziol_8 

Czy jako przedsiębiorcy sprzedawca może mi wszystko wcisnąć i zasłaniać się wyłączoną rękojmią, mimo iż towar dostałem uszkodzony a nie z wadą, która pojawiła się podczas użytkowania?

Tak sprzedawca ma rację, wydanie towaru nastąpiło w momencie przekazania towaru przewoźnikowi zakup firma - firma ale był źle zapakowany z winy sprzedawcy i możesz śmiało walczyć 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów