anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uwaga na ogłoszenia motoryzacyjne w zaskakująco niskiej cenie

Yarrl
#9 Pomysłodawca#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_

 

 Witajcie

Szukam ostatnio nowego samochodu. W oczy mi wpadło takie oto ogłoszenie:
https://allegro.pl/ogloszenie/mercedes-benz-glc-350-e-4-matic-12445285135?utm_source=notification&ut...

Już od początku coś mi nie grało z ceną. Myślałem że to kolejna cesja leasingu. Większość takich ogłoszeń ignoruję ale tutaj wysłałem zapytanie "Skąd taka niska cena?".

Oto co dostałem w odpowiedzi (wysłane z emaila [edycja]😞 

Witam
 
 
Nazywam się Conway Matthew, dziękuję za zainteresowanie moim samochodem.
Jestem Brytyjczykiem i byłbym wdzięczny, gdybyśmy mogli porozumiewać się po angielsku.
Samochód w idealnym stanie, nadwozie w idealnym stanie, bez wad ukrytych, jak również wnętrze w doskonałym stanie, samochód niepalący, nigdy nie brał udziału w wypadku.
Samochód posiada oryginalną dokumentację (dokumenty niezbędne do przeniesienia tytułu własności auta na Twoje nazwisko), takie jak dowód rejestracyjny, pełną historię serwisową oraz dwa kluczyki.
Pracowałem w Polsce jako prawnik europejski początkowo przez okres 1 roku.
Kupiłem samochód, aby go używać w czasie, gdy tu pracowałem.
Ostatnio po 4 miesiącach w Polsce przeniosłem się ze swoją pracą w Leeds LS3 1ES w Wielka Brytania, więc nie potrzebuję już auta bo kierownica jest po lewej stronie.
Opłaty za rejestrację samochodu w Wielkiej Brytanii są zbyt wysokie.
Jestem drugim właścicielem auta.
Samochód nadal jest zarejestrowany w Polsce.
Ze względu na to, że jestem bardzo zajęty pracą i nie przebywam zbyt wiele w domu, samochód zostawiłem firmie Escrow (firmie powierniczej), aby mógł zostać dostarczony nowemu właścicielowi.
 
 
Tutaj znajdziesz więcej szczegółów na temat mojego samochodu:
Model: Mercedes-Benz GLC 350 e 4-Matic
Rok produkcji 2017
Przebieg 136000km
Pojemnosc skokowa 1991 cm3
Rodzaj paliwa Hybryda
Moc 211 KM
Skrzynia biegów Automatyczna
4x4 (dołączany automatycznie)
VIN: WDC2539541F255981
Opony: 2 zestawy zimowe i letnie z felgami aluminiowymi
Uszkodzenie: NIE
Historia wypadków: NIE
Więcej szczegółów na temat samochodu lub zdjęć mogę podać w następnym e-mailu.
 

Pozdrawiam,
 
Prawnik Korporacyjny
[edycja]
 
 
Śmierdzi ten mail próbą scamu na kilometr ale dla zabawy spróbowałem pociągnąć rozmowę. Dowiedziałem się że samochód został zostawiony "firmie" w Polsce i po opłaceniu opłat tej firmy będę mógł kupić ten samochód i oczywiście zwrócić jak mi się nie spodoba.

Się zastanawiałem jaki **piiip**a na to pójdzie ale potem sobie przypomniałem , że czytałem o kobiecie która wysłała 600tys "Clintowi Eastwoodowi" który się do niej odezwał i powiedział że potrzebuje kasy na leczenie.
 
Mógłbym wyciągnąć od  kolesia numer telefonu ale szczerze mówiąc nie chcę mu podawać swojego żeby później do mnie nie wydzwaniali dziwni ludzi i książęta z Nigerii.
 
Allegro powinno zbanować tego użytkownika ale pewnie ludzie jak on mają dziesiątki kont.
 
Uważajcie na tego typu "okazje"
 
Pozdrawiam
Michał
oznacz moderatorów
111 ODPOWIEDZI 111

dayton1000
#7 Wielbiciel#

Witam, to jeszcze to:

https://allegro.pl/ogloszenie/toyota-rav4-2-5-hybrid-black-edition-by-jbl-4x4-13651932958

I odpowiedź:

Witam,


Samochód jest w idealnym stanie, karoseria jest w idealnym stanie, żadnych ukrytych wad, jak również wnętrze jest w idealnym stanie, samochód niepalący, nie miał żadnych wypadków.
Samochód posiada oryginalną dokumentację (dokumenty wymagane do przeniesienia własności samochodu na Twoje nazwisko) taką jak dowód rejestracyjny, pełna historia serwisowa oraz dwa kluczyki.
Jestem onkologiem, specjalizowałem się w onkologii i przeprowadziłem się z rodziną do pracy na północy Szwecji.
Ponieważ jestem bardzo zajęty pracą i nie mam czasu zajmować się sprzedażą auta, podpisałem umowę z firmą Escrow (rzetelna firma specjalizująca się w sprzedaży samochodów) aby mógł on zostać dostarczony do nowego właściciel.
Zapłaciliśmy tej firmie za obsługę tych transakcji.

Tutaj znajdziesz więcej szczegółów na temat mojego samochodu:
Model: Toyota RAV4 2.5 Hybrid Black Edition by JBL 4x4
Rok produkcji 2021
Przebieg 17.500 km
Pojemnosc skokowa 2487 cm3
Rodzaj paliwa Hybryda
Moc 177 KM
Skrzynia biegów Automatyczna
4x4 (dołączany automatycznie)
VIN: JTMR63FV40D026877
Opony: 2 zestawy zimowe i letnie z felgami aluminiowymi
Uszkodzenie: NIE
Historia wypadków: NIE

Pozdrowienia,
Dr Grabek Dariusz Dominik
 
Pozdrawiam, Piotrek
oznacz moderatorów

Yarrl
#9 Pomysłodawca#

Jak widać Allegro ma "wywalone" na tego typu aukcje i ludzi. Tak samo jak np na chińskie podróbki klocków LEGO.

oznacz moderatorów

Client:111652890
#2 Obserwator#

Witam, to jeszcze to:

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/skoda-kodiaq-ID6FxT4N.html 

Witam,
 
Dziekuje za zainteresowanie moim samochodem.
Samochód jest w idealnym stanie, karoseria jest w idealnym stanie, żadnych ukrytych wad, jak również wnętrze jest w idealnym stanie, samochód niepalący, nie miał żadnych wypadków.
Samochód posiada oryginalną dokumentację (dokumenty wymagane do przeniesienia własności samochodu na Twoje nazwisko) taką jak dowód rejestracyjny, pełna historia serwisowa oraz dwa kluczyki.
 
Pragnę poinformować, że samochód jest u mnie w Szkocji, wygrałem licytację na budowę biurowca w Aberdeen-Szkocja.
Budowa trwa 2 lata, firma dała mi tutaj samochód służbowy i nie używam tu swojego samochodu. chcę to sprzedać. Próbowaliśmy tutaj w Szkocji, ale nikt nie jest zainteresowany kupnem samochodu z kierownicą po lewej stronie, ponieważ w Szkocji samochody są z kierownicą po prawej stronie.
 
Ponieważ jestem bardzo zajęty pracą na budowie od rana do wieczora, nie mam czasu zajmować się sprzedażą auta, podpisałem umowę z Escrow (rzetelna firma specjalizująca się w sprzedaży samochodów) tak, że może być przekazana nowemu właścicielowi.
Zapłaciłem tej firmie za obsługę tych transakcji.

Pozdrowienia,
Mastaj


oznacz moderatorów

radek28_wroclaw
#8 Zapaleniec#

Gostek odkrył zasadę że im więcej aut wystawi tym większa szansa "ustrzelenia jelenia" Ale skoro wystawienie ogłoszenia kosztuje to portal ma możliwość przyczynić się do próby lokalizowania oszusta. A z tego co wiem to allegro, **piiip** i otomoto to jedna firma. Podobnie jak allegro pozwala na rejestrację kont obcokrajowców i przelewy przez egzotycznych dostawców płatności. Ostatnio kupiłem towar od Chińczyka, z Nipem niemieckim a wysłany z Polski. Czyli de fakt obowiązują przepisy Polskie. Tylko pytanie dlaczego VAT był 0% na fakturze. Jawne łamanie przepisów przy współudziale waszej platformy. A widziałem zachęcające know-how na waszej stronie pomocy do rejestracji przez wszystkie nacje świata. Powoli będzie bazar jak na "narodowym" 

oznacz moderatorów

justynabuzka
#7 Wielbiciel#

Ja rowniez dostalam odpowiedz. Szukalam samochodu na otomoto, ceny tego oszusta są bardzo zaniżone.

Prosze uwazajcie na oszustow i pod zadnhm pozorem nie robcie przelewow i nie podawajcie swoich danych 

Zastanawiam czy takich oszustow mozna gdzies zglaszac hmm

Witam,
 
 
Samochód jest w idealnym stanie, karoseria jest w idealnym stanie, żadnych ukrytych wad, jak również wnętrze jest w idealnym stanie, samochód niepalący, nie miał żadnych wypadków.
Samochód posiada oryginalną dokumentację (dokumenty wymagane do przeniesienia własności samochodu na Twoje nazwisko) taką jak dowód rejestracyjny, pełna historia serwisowa oraz dwa kluczyki.
Jestem onkologiem, specjalizowałem się w onkologii i przeprowadziłem się z rodziną do pracy na północy Szwecji.
Ponieważ jestem bardzo zajęty pracą i nie mam czasu zajmować się sprzedażą auta, podpisałem umowę z firmą Escrow (rzetelna firma specjalizująca się w sprzedaży samochodów) aby mógł on zostać dostarczony do nowego właściciel.
Zapłaciliśmy tej firmie za obsługę tych transakcji.
 
 
Tutaj znajdziesz więcej szczegółów na temat mojego samochodu:
Model: Peugeot 3008 Hybrid4 300 e-EAT8 GT
Rok produkcji 2020
Przebieg 53.000km
Pojemnosc skokowa 1598 cm3
Rodzaj paliwa Hybryda
Moc 200 KM
Skrzynia biegów Automatyczna
4X4
VIN: VF3M45GBUKS461237
Opony: 2 zestawy zimowe i letnie z felgami aluminiowymi
Uszkodzenie: NIE
Historia wypadków: NIE


Pozdrowienia,
Dr Grabek Dariusz Dominik
oznacz moderatorów

mister1989
#7 Wielbiciel#

Natrafiłem na kolejne ogłoszenie i otrzymałem taką odpowiedź na moje pytanie:

oto kopia Twojej wiadomości do Domiz_92

 

Strona z ogłoszeniem
Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 Sportline DSG 7os

https://allegro.pl/ogloszenie/skoda-kodiaq-2-0-tdi-4x4-sportline-dsg-7os-13689800945

Treść wiadomości
Witam. Czy jest to sprzedaż jako leasing czy normalna zwykła sprzedaż auta ?

Witam,
 
Samochód jest w idealnym stanie, karoseria jest w idealnym stanie, żadnych ukrytych wad, jak również wnętrze jest w idealnym stanie, samochód niepalący, nie miał żadnych wypadków.
Samochód posiada oryginalną dokumentację (dokumenty wymagane do przeniesienia własności samochodu na Twoje nazwisko) taką jak dowód rejestracyjny, pełna historia serwisowa oraz dwa kluczyki.
Jestem onkologiem, specjalizowałem się w onkologii i przeprowadziłem się z rodziną do pracy na północy Szwecji.
Ponieważ jestem bardzo zajęty pracą i nie mam czasu zajmować się sprzedażą auta, podpisałem umowę z firmą Escrow (rzetelna firma specjalizująca się w sprzedaży samochodów) aby mógł on zostać dostarczony do nowego właściciel.
Zapłaciliśmy tej firmie za obsługę tych transakcji.
 
 
Tutaj znajdziesz więcej szczegółów na temat mojego samochodu:
Model: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 Sportline DSG 7os
Rok produkcji 2019
Przebieg 59.000km
Pojemnosc skokowa 1968 cm3
Rodzaj paliwa Diesel
Moc 190 KM
Skrzynia biegów Automatyczna
4X4
VIN: TMBLK7NS7K8077799
Opony: 2 zestawy zimowe i letnie z felgami aluminiowymi
Uszkodzenie: NIE
Historia wypadków: NIE


Pozdrowienia,
Dr Grabek Dariusz Dominik
 
 
oznacz moderatorów

radek28_wroclaw
#8 Zapaleniec#

Dobrze że jest taki leniwy i nie chce mu sie zmieniać treści ogłoszeń. 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@mister1989 zgłosiłam wskazaną ofertę do weryfikacji. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Client:107829453
#2 Obserwator#

Proszę przestać oczerniać lekarzy i firmy Escrow.

Kupiłem samochód w Szkocji, również przez depozyt iz zaliczką przelewem bankowym.

Jeśli się boisz, nie kupuj, ale przestań szkalować ludzi.

Jak chciałbyś, aby sprzedawca napisał o samochodzie?

oznacz moderatorów

Gagol01
#7 Wielbiciel#

Witam,

wpadłem na Pana wątek zupełnie przez przypadek, szukając w googlu informacji o pojeździe wystawionym na otomoto. Powyższe auto obecnie jest wystawione pod następującym linkiem:

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/skoda-kodiaq-ID6G0lMH.html 

"Witam, przedmiotem mojej aukcji jest w idealnym stanie technicznym i wizualnym jedna z najlepiej wyposażonych wersji SKODY KODIAQ SPORT LINE, zakupiona w lipcu 2019 r. Samochód kupiony i zarejestrowany w Polsce. Przebieg samochodu to ok 60 tys km - 80% tego przebiegu samochód pokonał na autostradzie. Auto garażowane i używane tylko przez jednego kierowcę. Silnik o mocy 190 KM pracuje cicho i jest bardzo oszczędny i dynamiczny. Stan samochodu oceniam na BARDZO DOBRY PLUS, tapicerka skórzana (alcantara i skóra) również w stanie bardzo dobrym bez przetarć. Samochód jest BEZWYPADKOWY i żaden element nie był malowany i k kwietniu był zabezpieczony powłoką ceramiczną na okres 3 lat (samochód nie miał też żadnych przygód z gradem albo zalaniem, sprzedaję bo jest to trzeci samochód w Rodzinie ). Samochód nie wymaga żadnego wkładu finansowego. Samochód był serwisowy w ASO Śliwka w Katowicach i Porsche Tychy, PRZEGLĄDY BYŁY ROBIONE CO 15 TYS A NIE CO 30 TYŚ KM jak zaleca SKODA (ostatni w kwietniu przy przebiegu 58 TYŚ KM podczas którego poza standardowymi czynnościami wymieniany był olej w skrzyni biegów, napędzie Haldex, nowy rozrząd i pompa wody) a kolejny przegląd samochodu zgodnie z wskazówkami ASO za ok 28 TYŚ KM.. W aucie zamontowane są oryginalne komfortowe 19 calowe felgi na oponach. Silnik nigdy nie myty, bez wycieków."

Przebieg: 61 200 km

Data pierwszej rejestracji w historii pojazdu: 02 lipiec 2019

Numer rejestracyjny pojazdu: SBL65331

VIN: TMBLK7NS7K8077799

Wszystko wygląda na pierwszy rzut oka fajnie tylko próbując zweryfikować historię pojazdu to vin się zgadza ale numer rejestracyjny jest odrzucany...

Dziękuję za Pana wątek!

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

Client:98230007
#8 Zapaleniec#

Cześć. Przelałem tym oszustom 70 000 zł. Czy macie jakieś informacje na ich temat i jak mogę odzyskać pieniądze?

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Client:98230007 czy transakcja miała miejsce za pośrednictwem Allegro? W takiej sytuacji sugerowałabym Ci zgłosić to na policję. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Client:98230007
#8 Zapaleniec#

Znalazłem ogłoszenie na otomoto i napisałem do niego, odpowiedział mi mailem. Cała korespondencja była pocztą. Poprosił mnie najpierw o 50%. Następnie wysłał samochód i powiedział, że na granicy z Danią został poproszony o pozostałe 50%. Wysłałem mu też pieniądze. Na następnej granicy zażądano od niego 12 000 zł, bo cena nie odpowiadała cenie katalogowej. Nigdy nie otrzymałem samochodu, nie odbierają telefonów.

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

Kto bogatemu zabroni...

 

oznacz moderatorów

Client:98230007
#8 Zapaleniec#
  • niestety nie jesteśmy bogaci, a to były pieniądze, które długo odkładaliśmy na mieszkanie. zobaczyliśmy tani samochód i chcieliśmy go kupić w celu sprzedaży gąsienic
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:98230007 Naprawdę bardzo mi przykro, najlepiej zbierz wszystkie dowody w sprawie i zgłoś to na policję. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Client:28809950
#2 Obserwator#

Policja nic nie robi, pieniądze zniknęły 😞

oznacz moderatorów

Client:28809950
#2 Obserwator#

6 miesięcy temu kupiłem Volvo XC90 tą samą metodą, ale na szczęście odebrałem samochód, zapłaciłem z góry, również przez konto bankowe, ale samochód otrzymałem.

oznacz moderatorów

Client:98230007
#8 Zapaleniec#

Jak zdobyłeś samochód? Z jakiego kraju sprowadzono samochód? Będę bardzo wdzięczna, jeśli mi odpowiesz

oznacz moderatorów

Client:28809950
#2 Obserwator#

Z Wielkiej Brytanii znalazłem ogłoszenie na Allegro i rozmawiałem tylko mailowo ze sprzedawcą.

Korzystał również z firmy depozytowej, zapłaciłem za samochód z góry przelewem bankowym, a samochód otrzymałem w ciągu 4 dni.

 

 

oznacz moderatorów