anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Włamanie na konto i zakup sprzetu

dikusia0505
#8 Zapaleniec#

Ktoś włamał mi się w nocy na konto i dokonał zakupu sprzętu za 500 zł. Zgłosiłam sprawę na policję, do banku allegro i u sprzedającego. Sprzedający jednak wysłał paczkę, a ja mimo prób kontaktowania się z inpost i ich reakcji to i tak dostarczyli towar do paczkomatu złodziejowi. Inpost  nie chce mi pomóc bo nie widzi problemu i nie przyjęło reklamacji, tak samo tak widzę że allegro również nie widzi problemu. Co jeszcze mogłabym zrobić? 

oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@dikusia0505 proszę Cię jeszcze o założenie sporu ze sprzedającym - natomiast w tej sytuacji konieczna będzie interwencja policji.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

dikusia0505
#8 Zapaleniec#

Spór został założony od razu i sprzedający nie ma sobie nic do zarzucenia chociaż od początku wiedział co i jak. Natomiast sprawa też została zgłoszona na policję. Wkurza mnie jedynie to, że allegro jak chciałam zgłosić do programu ochrony kupujących to oni uznali ze nic się nie stało i nie przyjęli mojego zgłoszenia. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@dikusia0505 Miałaś podpiętą kartę do konta Allegro? Czym prędzej usuń dane karty i nigdy więcej nie podpinaj, choć Allegro do tego zachęca.

oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

@dikusia0505 przepraszam, ale w jaki sposób została dokonana wpłata za zakup? Dużo kupuję na Allegro i zawsze potrzebne jest potwierdzenie dokonania płatności. Czyli jak to blik - no to ktoś musi ten kod BLIK wprowadzić i na kwotę 500 zł koniecznie jest potwierdzenie kodem. To samo mam przy płatności kartą lub przez bankowość. Wszędzie potrzebne jest potwierdzenie. Czy ty masz jakoś inaczej?

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Gasmin_pl Zdarza mi się czasem płacić kartą i nigdy nie było potrzebne żadne potwierdzenie kodem. Jedyne co w takim przypadku się podaje, to nr karty, data ważności i kod CVC. Ale skoro karta była podpięta do konta allegro...

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@dikusia0505 A jak zapłacił ???

oznacz moderatorów

dikusia0505
#8 Zapaleniec#

Miałam podpięta kartę. Kiedyś dokonywałam platnosc karta i nawet zapomniałam o tym. Kartę od razu zablokowałam jak zauważyłam to, ale i tak się dziwię ze żadnego zabezpieczenia nie ma żeby dokonać zakupu. Allegro powinno jednak jakieś zabezpieczenia zrobić no ale cóż. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@dikusia0505 Ale jaki zbieg okoliczności włamujący wiedział że masz podpiętą kartę !!Przypadek!

oznacz moderatorów

dikusia0505
#8 Zapaleniec#

Policja kontaktowała się ze mną i niby logowanie na moje konto odbyło się z Francji i Malezji 😁. To nie był nikt z mojego otoczenia bo zakupiony towar miał zostać dostarczony do paczkomatu 200 km od mojej miejscowości. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@dikusia0505 A to pech

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

czyli wszyscy zawinili tylko nie autorka tematu.

 

 

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ona straciła kase

oznacz moderatorów

dikusia0505
#8 Zapaleniec#

Ja nie mówię, że to nie moja wina, bo przypięłam kartę, a nie powinnam. Mam nauczkę. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@dikusia0505 Jest dokładnie odwrotnie, przy płatności kartą Allegro podsuwa duży i wyraźnie widoczny komunikat "Użyj i zapisz kartę", a samo "Użyj karty", bez jej zapisywania, jest poniżej, małym, ledwie widocznym drukiem. Tym sposobem Allegro działa ze szkodą dla kupujących, czego jesteś przykładem.

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

paczkomaty są monitorowane więc jesli nie mial maseczki to policja bedzie miala punkt zaczepienia.Może samochód bedzie widoczny

oznacz moderatorów

Client:48098829
#8 Zapaleniec#

Zgłoś sprawę na policje, przecież masz nr telefonu na który poszło powiadomienie sms o tym że paczka jest w paczkomacie i kod odbioru.

Ja tylko zapytam, jakim cudem włamano CI się na konto, skoro logowanie do konta odbywa się przez podanie kodu, który przychodzi sms na telefon właściciela konta allegro.

Jezeli allegro było aplikacja w telefonie , a telefon skradziono, powinienes rózniwż zablokowac nr telefonu , więc zarazem mozliwość odbioru smsa. 

Inpost ma mozliwość zdalnego blokowania skrytek w paczkomatach , Dostarczenie paczki trwa co najmniej 24h.

Ta historia nie trzyma mi się kupy...

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:48098829 SMS przychodzi... o ile ma się włączone 2FA (które nie jest obligatoryjne) na koncie allegro.

Inpost ma możliwość zdalnego... ale otwierania skrytek w paczkomatach😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Client:48098829
#8 Zapaleniec#

No ok, ale standardowo jest przypisane do każdego konta, więc właściciel musiałby wyłączyć go ręcznie, do tego podpiąć kartę i zapomnieć odłączyć. 

Złodziej musiał wiedzieć że karta jest podpięta i znaleźć sposób by kod odbioru do paczkomatu przyszedł na inny nr telefonu, albo mail. O ile to nr telefony , to w pl są one rejestrowane,  jezeli przez maila, to złodziej musiałby się zalogować z free wi-fi, by nie zostać namierzonym. Ale przecież logując się do sieci nawet z free  wi-fi, pobierane jest ID urzadzenia. 

Jak dla nie zbyt dużop kombinacji dla 500zł. Nieoplacalne dla hakera.

 

inpost zdalnie blokuje skrytki.Tak ze nawet z kodem odbioru ich nie otworzysz. Kiedyś miałam taka sytuacje, że paczkomat sie zawiesił i nie przyjął do systemu mojej paczki (przychodzi powiadomienie na maila) zadzwoniłam i zablokowano kilka skrytek, bo nie pamietałam gdzie dokłądnie włożyłam, by nikt nie niepowołany nie wyciągnął mojej paczki.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:48098829 Nie jest, 2FA trzeba samemu sobie włączyć. A kartę, jak widać wyżej, właścicielka miała podpięta.

A co to za problem kupić SIM-kę zarejestrowaną na jakiegoś słupa? Podpiąć się do WiFi przez VPN-a albo TOR-a (albo jedno i drugie dla pewności)? Podobno logowanie było z Francji/Malezji, więc ktoś wie, co robi. Natomiast podczas płatności można podać dowolny adres dostawy i nr telefonu.
Jest tyle różnych sposobów, o których nie będę tu pisał, że czacha dymi.

Żeby zablokować skrytkę, to trzeba się połapać że zostało się naciągniętym, zanim przesyłka zostanie odebrana.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów