anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wada produktu - problem z reklamacją

Feliksiak_Rafal
#7 Wielbiciel#

Witam.

Niestety doświadczyłem problemu związanego z wada produktu. 

Kupiłem 2 silniki spalinowe 5.5km do urządzeń ogrodniczych. Jak można się domyśleć warunki są ciężkie ponieważ przy takich pracach jest dużo pyłu z ziemi. Silniki fajne jednak układ filtracyjny porażka gąbka przez który pył przechodzi jak chce... Co prowadzi do nadmiernego zużywania się pierścieni itd. Po zgłoszeniu problemu sprzedającemu i wysłaniu do niego silników uznał iż są zbyt mocno używane. Oczywiście nie widzi tu żadnego problemu z ich strony. Nieoficjalnie dowiedziałem się że nie byłem jedynym przypadkiem... A teraz sprzedają silniki z dobrym układem filtracyjnym.

Jeden silnik dymi. 

Co mam teraz zrobić z takim beznadziejnym przypadkiem? 

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Zakup konsumencki czy na firmę?

oznacz moderatorów

Feliksiak_Rafal
#7 Wielbiciel#

Konsumencki

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Feliksiak_Rafal Warunki zwrotów uzależnione są od tego, czy przedmiot został zakupiony od przedsiębiorcy czy od osoby prywatnej, dlatego tutaj niezbędna jest informacja dotycząca statusu sprzedającego. 

 

 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Feliksiak_Rafal
#7 Wielbiciel#

Sprzedaje silniki firma a ja nabyłem jako osoba fizyczna

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Feliksiak_Rafal Zadam pytanie inaczej, czy kupiłeś te silniki od firmy czy od osoby prywatnej? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Feliksiak_Rafal
#7 Wielbiciel#

Od firmy

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Feliksiak_Rafal Będę wdzięczna jeśli podasz jeszcze numer oferty, której dotyczy sprawa. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Feliksiak_Rafal
#7 Wielbiciel#

Najgorsze jest to że uczą się na błędach ale płacą za to potencjalni klienci.

W obecnej ofercie stosują już odpowiednie filtry które zapobiegają temu.

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Feliksiak_Rafal Co właściwie chcesz zrobić? Odesłałeś jako reklamację z powodu wad? Jakich wad? Silniki nie działają, albo działają nieprawidłowo? Czy odesłałeś z oświadczeniem o odstąpieniu od umowy bez podania przyczyny?

Jeśli była to reklamacja z powodu wad i została odrzucona (sprzedawca ma takie prawo), a Ty uważasz, że reklamowałeś zasadnie, to pozostaje Ci rozstrzygnięcie sprawy w sądzie.

Jeśli było to odstąpienie od umowy w przepisowym terminie, to sprzedawca nie może nie uznać takiego zwrotu, może jedynie zmniejszyć zwracaną kwotę ze względu na używanie rzeczy wykraczające poza konieczne do sprawdzenia cech i funkcjonalności.

oznacz moderatorów

Feliksiak_Rafal
#7 Wielbiciel#

Informowałem o zaistniałym problemie oraz informowałem że chce wymienić silniki wolne od wad...

Dostałem odpowiedź że sprawdza i odpowiedza.

 

Odpowiedź była taka że silniki były zbyt mocno używane/zaniedbane. 

W sprawnym mi wyregulowali zawory.

 

Moje pytanie takie. Czy jeżeli silniki rekomendują do zagęszczarek, glebogryzarkę itp. stosują filtr jak do kosiarki gdzie jest mało pyłu. To czy jest to moja wina ? Tym bardziej że teraz stosują dobre filtry bo mieli dużo reklamacji 

oznacz moderatorów

Feliksiak_Rafal
#7 Wielbiciel#

Dodam, że silniki odsyłałem po 11 miesiacach ponieważ 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Feliksiak_Rafal Sprzedawca nie ma obowiązku uznania reklamacji. Zmusić go może tylko sąd. Możesz zgłosić swój problem do rzecznika konsumentów, pomoże w miarę swoich możliwości, ale do uwzględnienia reklamacji też sprzedawcy nie zmusi.

Na rodzajach filtrów się nie znam – pytaj o to w serwisach specjalistycznych.

oznacz moderatorów

Feliksiak_Rafal
#7 Wielbiciel#

Mam firmowy silnik i ma inne filtry... Przeciwpyłowe. Działa bez problemu od lat.

No właśnie chodzi o to że sprzedawca robi co chce bo nikomu nie chce się bawić z tym bo jest niska wartość... A trzeba się przy tym nachodzić... Ekspertyza, sąd itp.

 

Wydaję mi się że allegro powinno zareagować w takich przypadkach.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Feliksiak_Rafal
#7 Wielbiciel#

Niestety allegro nic na to nie może poradzić. Też odpowiada że jedynym wyjściem jest droga sądowa...

oznacz moderatorów

marky_20
#9 Pomysłodawca#

Nikt się o to nie pytał, a jest to ważne, czy to jest producent czy tylko sprzedawca. Widzę, że raczej sprzedawca.

W tej sytuacji wchodzi rękojmia. Polecam lekturę:

http://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/#rkjm01

Przed ewentualną drogą sądową polecam kontakt z rzecznikiem praw konsumenta. Rzecznik często wesprze nas w sporze z przedsiębiorcą, który nie wywiozuje się ze swoich praw.

Nie chcę twierdzić, że taka sytuacja ma tu miejsce. Nie jestem fachowcem w sprawie filtrów w silniku.

Możesz mieć oczywiście problem z udowodnieniem, że przedsiębiorca świadomie działał i oferował nie odpowiednie filtry do danego silnika.

Przed wejściem na drogę sądową zalecam jednak kontakt z rzecznikiem praw konsumenta.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Przypadek nie jest beznadziejny

Można złożyć reklamację, można założyć sprawę w sądzie w swoim miejscu zamieszkania, można posiłkować się rzeczoznawcą - ta sama procedura co z zakupionym samochodem - jest pełno informacji w necie

istotne jest to kiedy wada wystąpiła i jak późno ją Pan zgłosił

od tego zależą konkretne działania

 

oznacz moderatorów

Feliksiak_Rafal
#7 Wielbiciel#

Tylko pytanie jakie są koszta rzeczoznawcy który mógłby potwierdzić bledu w konstrukcji - filtra. 

oznacz moderatorów