anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witam czy moge wystapic do sprzedawcy o duplikat paragonu po półtora roku po zakupie ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
iron26star
#8 Zapaleniec#
 
oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
LEW433
#21 Demiurg#

A cel? a nie masz dowodu płatności?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@iron26star ciężko będzie chyba że drukował paragony z programu, nie wszystkie kasy fiskalne robią duplikaty, a czy będzie szukał rolek, wątpię ?

A w jakim celu Ci potrzebny paragon ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów
iron26star
#8 Zapaleniec#

potrzebny mi bo nie chce uznac gwarancji wysłałem mu potwierdzenie przelewu z banku  ze kupilem przez  allegro i screny transakcji moje zakupy

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@iron26star do Gwarancji może wymagać bo to dobrowolne świadczenie jak nie masz może nie rozpatrzyć, ale zawsze możesz reklamować z tytułu rękojmi tu wystarczy jakikolwiek dowód zakupu, wydruk czy potwierdzenie przelewu 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
iron26star
#8 Zapaleniec#

potrzebny mi bo nie chce uznac gwarancji wysłałem mu potwierdzenie przelewu z banku  ze kupilem przez  allegro i screny transakcji moje zakupy @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

serio sprzedawca ma ci dobrowolnie wystawić duplikat paragonu

bo nie chce przyjąć reklamacji bo nie masz paragonu?

oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

Niestety, ale nie ma czegoś takiego jak duplikat paragonu. Nie ma tu znaczenia czy sprzedawca wystawia paragony z kasy fiskalnej, czy drukuje z programu. Jednakże w przypadku kasy z kopią elektroniczną można wydrukować kopię paragonu (kopia to nie duplikat), mając jego numer (nadany przez kasę czy drukarkę, a nie program). Można też po dacie, ale to wymaga wydrukowania wszystkich paragonów z danego dnia, a potem znalezienia tego właściwego i wydrukowaniu go po numerze. Ogólnie sprzedawcy musi się chcieć, a jak to zrobić znajdzie w instrukcji obsługi kasy (pracowałem prawie 10 w serwisie kas fiskalnym i mogę powiedzieć, że prawie nikt nie czyta instrukcji, nawet tej obrazkowej). 

oznacz moderatorów
iron26star
#8 Zapaleniec#

gwarancja uznana bez paragonu dzieki za rady

oznacz moderatorów