anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witam ! Dlaczego niektórzy rozpoczynają licytację od 1 zł w kategorii kolekcje ?

27756485
#7 Wielbiciel#

Witam ! Od jakiegoś czasu obserwuję oferty sprzedających rozpoczynające się od 1 zł. Nie wiem gdzie mogę to znaleźć w regulaminie i jakie są tego konsekwencje ?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jak chcesz zdobyć większą ilość klientów to możesz sobie wystawić od 1 zł ,pamiętaj tylko że jest to forma obarczona ryzykiem ,gdyż nie zawsze cena końcowa jest zgodna z oczekiwaniami i trzeba ją oddać za tyle ile się skończyła .Można się zabezpieczyć ceną minimalną ale jest to kosztowne gdyż takie aukcje są omijane przez kupców a dodatkowo trzeba ponosić koszty ceny minimalnej gdy przedmiot jej nie osiągnie.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608  problem jest w tym że jeśli cena nie zadowoli sprzedającego to pisze on wiadomość: niestety przedmiot sie uszkodził i go nie wysyła.

Ostatnio robi sie to nagminne co widać nawet  po wpisach tutaj na AG.

Osobiście sugeruje nie zwracanie prowizji przez allegro od przedmiotów sprzedanych w licytacjach a nie wysłanych " bo są uszkodzone". Jeśłi taki sprzedający kilkakrotnie poniesie koszt prowizji to może będzie bardziej odpowiedzialnie podchodzil do skladanych przez siebie ofert.

 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@_Likos_ Wystawiam już tak prawie 20 lat i jak mi cena nie leży to przyjmuję na klatę a kupując też nie zdarzyło mi się by ktoś tłumaczył się zniszczeniem czy innym bajerem by nie wysłać ,może dlatego że kupuję zwykle tylko od uznanych sprzedawców ,którzy znają zasady takiej licytacji. Takie gierki to raczej na AL ale tam nie licytuję .

oznacz moderatorów