anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witam .Otrzymałem taką widomość przed chwilą .Wzbudza moje podejrzenia.Zarówno adres jak i treść

bajerzy
#3 Debiutant#

dostałem w Państwa imieniu wiadomość o potencjalnej nagrodzie 2000 pln.Moje wątpliwości wzbudza sam adres mailowy"Allegro" <notification@facebookmail.com> jak i błędne wpisanie mojego maila [edycja] do tego jest załączona przekonująca grafika z Państwa logo.Proszę o sprawdzenie żródła i odpowiedź.W grafice należy tylko poptwierdzić chęć odebrania nagrody.Pozdrawiam [edycja] bajerzy

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

xyz96
#21 Demiurg#

Nic nie klikaj, nie odpowiadaj, nie daj się oszukać, usuń wiadomość. To próba wyłudzenia danych. To nie jest wiadomość od Allegro. Zapamiętaj - nikt nikomu nic nie daje za darmo 🙂

Nie wierz w żadne nagrody.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@bajerzy dobrze, że ta wiadomość wzbudziła Twoje wątpliwości, nie klikaj w żaden link, to nie jest wiadomość od Allegro. Prześlij to proszę do nas za pomocą opcji [prześlij dalej jako załącznik] lub [prześlij dalej] na adres: phishing@allegro.pl

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

żeby otrzymać nagrodę trzeba wziąć udział w jakimś konkursie. Tak za darmo przecież nikt pieniędzy nie rozdaje.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@majster_man Chyba że one nie są jego.😁

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

😄

oznacz moderatorów

bajerzy
#3 Debiutant#

Dlatego patrząc na ilość oszukiwanych osób trzeba działać.Też czasami się dziwię,że ludzie tak łatwo dają się okradać.Często są to osoby naiwne,czy starsze.Sama grafika tego konkursu ,czy losowania robi wrażenie.Pozdrawiam

oznacz moderatorów

accadia
#12 Orędownik#

Też dostałem pare dni temu wiadomosc, jednak z info o udanej zmianie numeru telefonu. I jak jestem uczulony  na takie rzeczy, to po raz pierwszy od dawna zaczalem sie zastanawiac czy faktycznie czegos przez przypadek nie zmienilem - pomijajac fakt, ze wiadomosc byla naprawde bardzo ladnie zrobiona i bez bledow stylistycznych itp. 
Po sprawdzeniu adresu nadawcy okazalo sie, ze to fake i zapewne proba wyludzenia danych albo przejecia konta. 

P.S. Patrzac na ilosc naiwniakow w tego typu zagrywkach na konkursach fb, ktorzy komentuja i potrafia sie klocic jeszcze, ze nie dostali nagrody - SUMA INTELIGENCJI NA NASZEJ PLANECIE JEST STALA... A POPULACJA ROSNIE 😉

oznacz moderatorów

PMFeniks
#1 Nowicjusz#

Też dostałem wiadomość o udanej zmianie numeru telefonu, tylko że numer, na który niby zmieniłem był sześcio cyfrowy a e-mail pochodził z poczty @o2.pl. Wiadomość rzeczywiście była prawie tak dobrze skonstruowana jak te od Allegro. Zastanawiam się czy to trzeba gdzieś zgłaszać czy co? Dostałem też informację o jakiejś karcie podarunkowej tak jak pisze założyciel tematu.

oznacz moderatorów

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

@bajerzy gdyby Allegro domagało się wpłaty od Ciebie to mógłbym w to uwierzyć, ale to że Allegro chce Ci dać 2000 zł jest tak możliwe jak lot w kosmos na dywanie.

oznacz moderatorów

bajerzy
#3 Debiutant#

To nie do końca tak,że "dostanę".Raczej,że mogę wziąć udział w konkursie na taką kwotę.Zaniepokoił mnie brak"kłódki" przy mailu i pochodzący z Niemiec adres nadawcy.Generalnie nie daję się wciągnąć w cudowne rozdawnictwo,ale wolałem się upewnić i ostrzec,bo treść e-maila wzbudzała zaufanie a szata graficzna idealnie imitowała te wiadomości ,które dostaję od allegro.Pozdrawiam.

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@bajerzy Też dostałem dwa takie mejle z tego adresu, niby z kartą podarunkową od allegro (choć sama grafika wstawiona w treść mejla jest w kliencie poczty blokowana, a nie byłem na tyle ciekawy, żeby oglądać ją bezpośrednio) oraz dwa kolejne w sprawie BTC (z czego wynika, że komp/mejl z którego to leci, jest częścią jakiegoś botnetu).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@bajerzy Wiesz że to oszustwo, więc raczej nie ma co się "napalać".

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Allegro Janosikiem nie jest i nie rozdaje takich fantów a nawet jak coś oferuje to nie po to byś ty był zadowolony tylko po to by samemu w przyszłości zarobić na tobie.

oznacz moderatorów

bajerzy
#3 Debiutant#

Dlatego nie skorzystałem.Ale są ludzie,którzy są naiwni i skorzystają.Złodziejstwo trzeba gonić.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@bajerzy cieszę się, że zwracasz na to uwagę i dziękuję, że zgłosiłeś nam tego maila. @PMFeniks jeżeli otrzymasz taką wiadomość bardzo prosimy o jej przesłanie za pomocą opcji [prześlij dalej] lub [prześlij dalej jako załącznik] na adres: phishing@allegro.pl

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów