anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakończenie aukcji przed czasem bez żadnego powiadomienia

kondziuh
#2 Obserwator#

Witam,

w ostatnim czasie dwukrotnie miałem następującą sytuację:

- złożyłem ofertę na aukcji z licytacją (aukcja bez opcji 'Kup teraz')

- otrzymałem powiadomienie mailowe o złożonej ofercie wraz z podanym czasem zakończenia licytacji, np. 24/07/2020, 20:00

- aukcja kończy się kilka godzin wcześniej bez żadnej informacji.

To jest normalne? Sprzedający może zakończyć aukcje przed czasem bez widocznej informacji, że coś takiego zrobił?

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

mwmonety
#21 Demiurg#

musiał mieć powód być może sprzedał na miejscu ,a czy kupujący może po wygraniu odstąpić od umowy -tak to dlaczego sprzedający miałby tego prawa nie mieć.

oznacz moderatorów

kondziuh
#2 Obserwator#

Jasne, że może mieć powód, ale aukcja i powiadomienie wygląda jakby aukcja po prostu się zakończyła i wygrała osoba, która dała najwyższą ofertę:

"Zakończenie licytacji, niestety nie wygrałeś licytacji.

Rozpoczęcie licytacji
17 lipca 2020, 20:22:01
Zakończenie licytacji
24 lipca 2020, 15:57:13
Cena wywoławcza
1,00 zł
Oferty kupna
19
Cena końcowa
636,00 zł

Dlatego jest to dla mnie trochę dziwne :c

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Gdzie to było, na Allegro, czy na Allegro Lokalnie? Na Lokalnie gdy aukcja kończy się przed czasem, wygrywa ją najwyżej licytujący, nie można odwołać jego oferty. Na Allegro można odwołać oferty licytujących, ale tylko w wyjątkowych sytuacjach i powinieneś w związku z tym otrzymać odpowiednie powiadomienie. https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/sposoby-zakupow/kiedy-sprzedajacy-moze-odwolac-oferte-kupna-...

oznacz moderatorów

kondziuh
#2 Obserwator#

Zwykła aukcja na allegro:

https://allegro.pl/oferta/wycieczkowy-aluminiowy-batavus-alabama-nowy-naped-9510670719

Powiadomienie mailowe z 24 lip 2020 15:54aukcja zakończona 24 lipca 2020, 15:57:13

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@kondziuh Najwidoczniej zakończył ją przed czasem bez odwoływania ofert.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

awski
#7 Wielbiciel#

Czyli jeszcze raz: aukcja regularna (nie lokalnie) - muszę wcześniej zakończyć. W tej chwili licytuje jedna osoba. Kończę przed czasem, a ta osoba wygrywa, tak? Dostaje o tym info od Allegro, przelewa należność, a ja wysyłam przedmiot. Tak to działa?

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@awski tak

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@awskiMoim zdaniem tak to działa, może upewnijmy się: @_HolaOla_ 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@awski tak, możesz zakończyć licytację, a wygra ją licytujący, który zaoferuje najwyższą cenę, w Twoim przypadku ta jedna licytująca osoba wygra 🙂 Oprócz tego cały proces wygląda jak przy innych licytacjach, zwycięzca otrzymuje wiadomość o wygranej licytacji, opłaca zakup, a Sprzedający go wysyła. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Daimoon3
#7 Wielbiciel#

Dlaczego system allegro został zatem "upośledzony"?

Zawsze była możliwość wystawienia oferty licytacji + kup teraz. Aktualnie bawicie się w allegro lokalnie i allegro.

 

Jak aktualnie wystawić ofertę licytacji z opcją kup teraz?

oznacz moderatorów

papez7
#2 Obserwator#

@la_nika Czy podobna zasada dotyczy również aukcji charytatywnych? 

 

Kto jest w stanie sprawdzić i potwierdzić, że daną aukcję sprzedający zakończył przed czasem?

oznacz moderatorów

Daimoon3
#7 Wielbiciel#

Jeszcze okazuje się że prowizja allegrolokalnie jest o wiele wyższa niż zwykłego Allegro.

Nikomu nigdy w życiu nie polecę tego portalu... Tragedia

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Daimoon3 możesz wciąż wystawić swoją ofertę na Allegro wybierając zaznaczoną na zrzucie opcję, w formularzu wystawiania możesz wybrać licytację lub kup teraz. Na Allegro Lokalnie pobierana jest opłata za obsługę transakcji, naliczamy ją dopiero po zamknięciu drzwi skrytki paczkomatu lub (w przypadku płatności za pobranniem) po wypełnieniu formularza dostawy. 
@papez7 w aukcjach charytatywnych obowiązują takie same zasady licytacji, jak na Allegro. Posiadamy wgląd w to kiedy oraz przez kogo aukcja została zakończona.

la_nika_0-1612693545549.png

 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

papez7
#2 Obserwator#

@la_nika Na jaki adres e-mailowy można poprosić o sprawdzenie realnej godziny zakończenia godziny?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@papez7 jeżeli podasz mi numer oferty, będę mogła to dla Ciebie sprawdzić.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

papez7
#2 Obserwator#

10181729055

10181724157

 

Dziękuję bardzo!

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@papez7 obie licytacje zakończyły się zgodnie z planem. Pierwsza 5 lutego o 15:27, a druga o 15:26. Widzę jednak, że osoba, która je wygrała pokonała kolejnego Licytującego o ułamki sekund. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Daimoon3
#7 Wielbiciel#

Mam teraz nie fajna sytuację

Wystawiłem przedmiot na sprzedaż na licytację + kup teraz (2 osobne aukcje)

Aukcja z kup teraz już została opłacona, natomiast licytacje zakończyłem że skutkiem tego że ktoś "wylicytował" przedmiot taniej.

I to wszystko przez to jak AllegroLokalnie prowadzi polityke. Człowiek 8 lat korzystał z allegro i nagle musi na nowo uczyć się portalu jakim jest allegro lokalnie.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Daimoon3 przykro mi, że znalazłeś się w takiej sytuacji. Allegro Lokalnie powstało z myślą o okazjonalnych Sprzedających, jest tam prostszy formularz wystawiania, opłata za obsługę transakcji zamiast prowizji i inne ułatwienia dla osób, które nie znają się tak dobrze na sprzedaży na Allegro. Możesz zdecydować czy wystawiasz swoje oferty na Allegro czy na Allegro Lokalnie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów