anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witam, zakupiłam towar i prosiłam sprzedającego by nie wysyłał mi towaru bez protokołu (związane z )

basia1091
#1 Nowicjusz#

Witam, zakupiłam towar i prosiłam sprzedającego by nie wysyłał mi towaru bez protokołu (związane z realizowanym projektem). Towar doszedł bez protokołu a teraz sprzedający chce ode mnie 15zł za wysyłkę samego protokołu. Sprzedający miał jasno napisane w wiadomości o protokole. chciałabym teraz zwrócić ten towar lub otrzymać protokół w oryginale bez dodatkowych opłat. Kto płaci za przesyłkę zwrotną w takiej sytuacji?
 sprzedający [edycja] przedmiot STATYW stojak SZTALUGA + TABLICA 60x90 90x60 cm.

Bardzo proszę o kontakt.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@basia1091, widzę, że poprosiłaś o to w wiadomości do sprzedającego. Jeśli nie możesz porozumieć się ze sprzedającym, możesz mu założyć Dyskusję. Sprzedający ma w niej 24 godziny na odpowiedź (oprócz sobót, niedziel i dni wolnych od pracy). Po tym czasie możesz poprosić o włączenie się do Dyskusji pracownika Allegro.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli był to zakup konsumencki masz 14 dni na zwrot, jeżeli był zakupiony ze Smartem masz zwrot darmowy a jeżeli bez to odsyłasz na własny koszt )wyjątek paczkomat, darmowy zwrot), ale jak sprzedający nie wywiązał się z umowy sprzedaży to załóż dyskusję (masz na to 180dni) i tam się domagaj uzupełnienia oferty: https://allegro.pl/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

nie rozróżniasz dodatkowej prośby od warunków zawieranej umowy

jak widzę allegro i @mr_oma także

@basia1091 oczywiście dodatkowe warunki, które sobie dołożyłaś do umowy

ustaliłaś/dogadałeś przed jej zawarciem

tekst umowy zawieranej za pośrednictwem allegro jest jednolity

i jego zmiany mogą być dokonane za obopólną zgodą

 

nie ma czegoś takiego jak warunkowe zawieranie umowy z obowiązkiem zapłaty

ani w ustawie konsumenckiej - ani w regulaminie allegro

@mr_oma jak się mylę to mnie popraw

 

konsument ma prawo odstąpić od umowy i tyle, chcesz dodatkowych rzeczy to za nie płać

twoje obecne roszczenia mogą podpadać pod  np: art 286 Kodeksu Karnego jako wymuszenie

przedsiębiorca ma pełne prawo żądać wynagrodzenia za wykonaną pracę - mówi nawet o tym

nasza konstytucja

 

oznacz moderatorów