anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wyłączone prawo odstąpienia od umowy - czy to zgodne z prawem?

Aleksa27
#7 Wielbiciel#

Czy to zgodne z prawem, aby firma ograniczała prawo do zwrotu towaru? Podaję przykład takie aukcji:

https://allegro.pl/oferta/halogen-200w-led-z-czujnikiem-ruchu-naswietlacz-lampa-czujnik-ruchu-148372...

W warunkach ograniczonego prawa odstąpienia od umowy jest taki zapis: "Nie możesz odstąpić od umowy, jeśli kupujesz produkt, który podlega wahaniom na rynku finansowym, które mogą wystąpić przed upływem terminu odstąpienia od umowy, a sprzedający nie mają na to wpływu. Do tych produktów zaliczamy m.in. sztabki złota, srebro i platynę." Jednak produkt z tej aukcji nie zalicza się do takiej kategorii, więc nie bardzo rozumiem, dlaczego sprzedawca (firma) ogranicza prawo odstąpienia od umowy?

 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

Coś nowego, zgłosimy ofertę: @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

Aleksa27
#7 Wielbiciel#

Ten sprzedawca chyba we wszystkich ofertach ma ograniczone prawo odstąpienia.

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zobaczymy bo Ja także nie spotkałem żeby tego typu był zapis ale ????

oznacz moderatorów

Aleksa27
#7 Wielbiciel#

Ale rozumiem, że takie ograniczanie prawa odstąpienia od umowy przez firmę nie jest zgodne z prawem?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Aleksa27 są prodikty Ustawowo wyłączone ze zwrotu , ale nie dotyczy to na pewno halogenów .

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Aleksa27 ograniczanie prawa do odstąpienia jest zgodne z prawem ale ten towar nie kwalifikuje się do takiego ograniczenia

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Aleksa27 Nie do końca, są artykuły które można wyłączyć z prawa zwrotu takie jak , żywność higiena i inne albo ograniczyć prawo zwrotu ale nie z pewnością te.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Aleksa27 Zgłosiłam tę ofertę do weryfikacji. Jeśli doszło do naruszenia zasad, zostaną podjęte odpowiednie działania.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów