anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wybór domyślnego paczkomatu

betmary
#10 Popularyzator#

Czy jest jakiś sposób, aby ustawić domyślny paczkomat wg własnego uznania? Cały czas domyślnie Allegro wciska mi paczkomat, z którego nie chcę korzystać. Czasami jak kupuję od kilku sprzedawców, to przeoczę i później paczka przychodzi do tego bezsensownego paczkomatu, co jest dla mnie kłopotliwe. Już 2 x mi się tak zdarzyło i strasznie mnie to wkurza. Ostatnio byłam pewna, że wybrałam właściwy, a paczka wylądowała w domyślnym i już sama nie wiem, co tam się odwaliło 😞
Zwykle zamawiam do 2-3 różnych paczkomatów, zależnie który akurat bardziej mi w danym czasie pasuje, ale do tego domyślnego nigdy, a mimo to nieustannie Allegro mi go podtyka, bo niby jest najbliżej miejsca zamieszkania. Czasami też wybieram inny sposób dostawy. Poza tym niekiedy (b.rzadko) zamawiam z aplikacji na telefonie, a innym razem z laptopa przez stronę www. Może to dlatego? I nie wiem czy ma to coś wspólnego, ale InPost też natarczywie, niemal za każdym razem proponuje mi przekierowanie paczki do tego niechcianego paczkomatu.
Co mogę zrobić, aby jakoś wykluczyć/usunąć ten domyślny paczkomat? 

 

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@betmary Niestety, jeśli ten paczkomat jest najbliżej Twojego miejsca zamieszkania to zawsze będzie automatycznie sugerowany i nie ma opcji jego wykluczenia czy usunięcia. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

betmary
#10 Popularyzator#

To bardzo kiepsko 😞 Czy Allegro nie zamierza nic z tym zrobić? Przecież nie każdemu to pasuje. Drugi paczkomat wydaje się być w podobnej odległości, jeśli jest dalej, to co najwyżej o kilka kroków, a w o wiele dogodniejszej dla mnie lokalizacji (przy sklepie, w którym regularnie robię zakupy). Ten sugerowany jest w okolicy, do której nigdy się nie zapuszczam, w dodatku wieczorem (a tylko wtedy odbieram paczki) jest tam niebezpiecznie. Jest na przeciwko jakichś rozsypujących się kamienic, gdzie przesiadują żule pijący alkohol. Tyłem do ulicy, w nieoświetlonym miejscu. Żeby tam dojść z ulicy, to albo trzeba przez trawnik, albo obejść dookoła sklep 😞 Czy naprawdę nie mogę prosić, aby w moim przypadku jakoś zablokować propozycję tego paczkomatu? Nie zamierzam nigdy z niego korzystać. I dlaczego jest on sugerowany nawet wtedy, gdy wcześniej wybrałam inny? Nie powinien być ten ostatnio wybrany?

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Allegro żeby coś zmienić musi widzieć z tego zysk a nie tylko twoją wygodę a w tym przypadku zysku większego dla nich nie ma to na zmianę nie ma co liczyć.

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

w przypadku zwyklych zakupów ( nie na fakture ) gdy allegro zmienia mi paczkomat i wie lepiej z ktorego mam korzystac to nie odbieram paczki.Ja wiem, że akceptuje ale nie zawsze czlowiek zauwazy, że system zmienil i w moim przypadku gdy duzo kupuje robie to bezmyslnie czyli klik-klik

Paczka wraca, ja w tym czasie zamawiam u innego sprzedającego

W moim przypadku na chwile obecna mam do zmienianego paczkomatu okolo 20km, chociaz pokazuje 5km.Od pół roku trwaja tam prace drogowe i czesc jest wylaczona z ruchu.

Co wam daje to zmienianie ? Juz olewam temat remontu drogi

Przeciez ja wiem lepiej ktory paczkomat jest dla mnie lepszy chocby ze wzgledu na trase ktorą pokonuje, miejsca parkinkowe, poczucie bezpieczenastwa i inne ktore przyczyniają sie do wyboru danego paczkomatu.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Ty to wiesz ,my to wiemy ale oni tego nie rozumieją albo nie chcą rozumieć a twoja wygoda nie ma znaczenia .

oznacz moderatorów