anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wybór wariantu/koloru produktu

Client:39628163
#1 Nowicjusz#

5 dni temu zamówiłem okularki na basen z korekcją wady wzroku. Do dzisiaj sprzedający nie wysłał zamówienia. Napisałem do allegro, że zwracam towar bo anulowania zakupu nie ma. To sprzedający odpisał, że "jak mieliśmy nadać zamówienie skoro nie mieliśmy podanej korekcji". I pomijając fakt, że czytałem, że trzeba podać to w komentarzu to kompletnie mi to wyleciało z głowy. Ale czy uważacie, że powinien być wybór "wariantu" a jeżeli robi się już takie fikołki że trzeba w komentarzu wpisywać co się wybiera to czy sprzedający z czystej dobroci serca nie powinien powiadomić, że "Ej stary nie podałeś nam rozmiaru/koloru/wady wzroku". Niektórzy tak robią. Czytałem też wątek sprzedającego gdzie jest dużo możliwych kombinacji i wstawienie tego jako wariant mija się z celem bo utrudnia prowadzenie sprzedaży. Dlatego zastanawiam się czy nie możnaby wprowadzić czegoś podobnego na kształ wymogu podania dodatkowych informacji np Przed zakupem jeżeli sprzedający wymaga podania dodatkowych danych to proces kupna nie przejdzie dalej dopóki tych informacji się nie poda.

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:39628163 Zgodnie z regulaminem;

1.11.

Niedopuszczalne jest pozostawienie Kupującemu w ramach Oferty wyboru co do jednej bądź kilku istotnych cech Towaru, takich jak np. rozmiar, model itp. W Ofercie obejmującej wiele sztuk Towaru, dopuszczalne jest umożliwienie wyboru koloru bądź wzoru graficznego pod warunkiem, że Sprzedający prezentuje aktualną informację o ilości dostępnych kolorów lub wzorów graficznych.

Ponadto, w ramach Ofert wystawionych w kategoriach Zdrowie > Korekcja wzroku > Soczewki kontaktowe oraz Zdrowie > Korekcja wzroku > Zestawy (soczewki kontaktowe + płyny) dopuszczalne jest umożliwienie wyboru mocy soczewek kontaktowych pod warunkiem, że Sprzedający prezentuje aktualną informację o ich dostępności.

Na "dobroć serca sprzedawców" radzę nie liczyć 🙂

oznacz moderatorów