anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wycofanie się z licytacji.

crossdressphyxia
#8 Zapaleniec#

Witam. Przez pomyłkę złożyłem ofertę w licytacji radia, nie doczytałem opisu i radio jest przez firmę sprzedawane jako uszkodzone (nie włącza się) Sprzedający ma w opisie aukcji zaznaczone, że nie odwołuje ofert, nie przyjmuje zwrotów ani reklamacji, więc moja prośba o wycofanie się z aukcji została puszczona mimo uszu. Nie są to jakieś kosmiczne pieniądze, ale ciekawi mnie, czy mogę jakoś zrezygnować z tego zakupu, i czy taka polityka jest uczciwa, bo jako konsument kupujący od firmy mam prawo odstąpić od umowy.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jeśli jest to AL to jak w ciągu 5 dni nie opłacisz to aukcja temu sprzedawcy sama z automatu się wznowi bez konsekwencji .

oznacz moderatorów

crossdressphyxia
#8 Zapaleniec#

Nie, to zwykłe allegro, licytacja firmy, nie osoby prywatnej.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@crossdressphyxia Jedyną opcją rezygnacji z zakupu jest nieopłacenie licytacji. Jeżeli to pierwszy raz to możesz co najwyżej dostac upomnienie od Allegro. Sprzedawca raczej nie pójdzie do sądu. Uczciwe to nie jest > na następny raz to czytaj dokładnie opisy, zanim klikniesz "licytuj" Pewnie sprzedawca wpisze Cię na listę "moi niektywni kupujący" > nic innego mu nie pozostało. Napisz mu maila, żeby wiedział, że nie zapłacisz i przeproś za pomyłkę. 

oznacz moderatorów

crossdressphyxia
#8 Zapaleniec#

A nie można by zaraz po zakończeniu licytacji wysłać maila z odstąpieniem od umowy? W końcu to nie jest ani zwrot towaru, ani reklamacja.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

Przecież masz wysłac maila, ale z przeprosinami i wytłumaczeniem > czy to jakiś problem ?

oznacz moderatorów

crossdressphyxia
#8 Zapaleniec#

Nie, ale już jednego napisałem z przeprosinami i prośbą o usunięcie mojej oferty i pozostała bez odzewu, więc nie wiem, czy jest sens w ogóle jeszcze się kontaktować.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@crossdressphyxia Jak już napisałeś to ok. Dalej może być tak jak w moim pierwszym poście. Sprzedający mógły wyekzekwować zapłate tylko sądownie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Firma ma napisane że nie przyjmuje zwrotów, nie ma reklamacji? przecież to zakup konsumencki! Daj link do licytacji.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@crossdressphyxia czy możesz podesłac numer tej oferty? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

crossdressphyxia
#8 Zapaleniec#

W sumie problem rozwiązał się sam, bo ktoś przebił moją ofertę i licytacja się zakończyła, jednak dalej uważam, że to nieuczciwa praktyka

 

Numer oferty: 12168060371

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@crossdressphyxia Ogólnie to ciekawa rzecz że firma może nie przyjmować zwrotów w zakupach na odległość ale także reklamacji! Trafi na kogoś co się zna na prawie i się zdziwią.

oznacz moderatorów