anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wydłużony czas dostawy

dariailona1
#8 Zapaleniec#

Kupiłam łóżko. Na aukcji była informacja, że czas na realizację to 16dni roboczych. Miałam dostać łóżko 1.03. Dziś sama zadzwoniłam (bo sprzedawca nie raczył) i dowiedziałam się, że dostanę zamówienie dopiero na koniec następnego tygodnia, czyli wychodzi, że maksymalnie nawet 9dni roboczych będzie opóźniona realzacja. Co mogę zrobić? Nie chcę anulować zakupu i czekać kolejny miesiąc kupując u innego sprzedawcy 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli nie chcesz anulować to czekaj, nie ma innego wyjścia.

Jeśli jednak chcesz anulować, wyślij sprzedawcy mailem odstąpienie od umowy ze względu na przekroczenie czasu dostawy podanego w aukcji. Powołaj się na art. 5431 Kc.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@dariailona1 Skoro nie chcesz anulować musisz czekać. Możesz napisać sprzedawcy , ze twoje oczekiwanie wpływa na Twoją ocenę którą wystawisz, a z dnia na dzień gwiazdki gasną 😉 😄 

To może wszystko przyspieszyć 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

dariailona1
#8 Zapaleniec#

Tak też mu powiedziałam, jednak to ja nie mam na czym spać 😅

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@dariailona1 Czasem tak bywa, może faktycznie nie z winy samego sprzedawcy, ale on może się domagać rekompensat od tego od którego zamawia to łózko lub tego co zawinił z opóźnieniem terminu 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Z meblami tak często bywa że produkcja nie nadąża i nie tylko w sprzedaży internetowej ale i w sklepach stacjonarnych .Sam pół roku temu zamówiłem łóżko i czekałem prawie miesiąc dłużej aż je dostałem .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@dariailona1 Jeżeli nie chcesz anulować, jeżeli sprzedawca ma dobre komentarze, możesz spróbować negocjować cenę ,(spróbować). 😁

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@LEW433 Jak sprzedawca pilnuje ocen to pewnie sam cos zaproponuje 😉 Ja bym z pewnością jakoś próbował udobruchać klienta 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@ZibiK30 Nie każdy. 🙂

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Można spróbować negocjacji ,mnie za zwłokę składali -zaproponowałem i się zgodzili .

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

Za wcześnie na negocjacje 😉 jak coś teraz ustalą, to już nie będzie pośpiechu i termin się może wydłużyć. Najlepsza zaraz po dostawie jak już wiadomo, ze wszystko jest jak trzeba 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów