anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wylicytowałem towar, sprzedający go nie ma, zwrócił już wpłatę, ale czy to zgodne z regulaminem?

4pawel
#2 Obserwator#

Sprzedający odpisał mi po paru dniach że nie ma towaru wystawionego na sprzedaż, zlecił zwrot środków, czy to zgodne z regulaminem ?

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

MrMarco
#13 Ambasador#

To zależy, bo mógł np. go stracić w jakiś sposób po wygraniu aukcji, wtedy niby tak jeśli zwróci środki.

Częściej cena jest za niska i sprzedawca nie chce sprzedawać tak tanio - wtedy możesz domagać się przed sądem wydania rzeczy. Allegro nie może zmusić sprzedawcy do wydania rzeczy

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

przecież nie stworzy , odda Ci kasę i po sprawie .

oznacz moderatorów

Świerszczyk
#2 Obserwator#

Ja zakupiłem banknot z Lechem Kaczyńskim. Dzisiaj cena jest wyższa o 80% od tego ile zapłaciłem, po 1,5 tygodnia Sprzedający pisze, że nie wyśle i mu przykro. Chciałem się tylko upewnić, na Allegro wiąże nas umowa kupna-sprzedaży, prawda? Przedmiot nie był unikalny, nie umawialiśmy się na numer serii, więc teoretycznie powinien ten przedmiot zdobyć i mi dostarczyć, ryzyko biznesowe leży po jego stronie? Gdybym chciał kupić teraz to jestem stratny 240zł. Czy mogę dochodzić wydania towaru?

oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

@Åšwierszczyk  możesz, przed sądem

oznacz moderatorów

Świerszczyk
#2 Obserwator#

Zdaję sobie sprawę z tego. Mam dostyć takiego podejścia Sprzedających. Kredytuje zakup moimi pieniędzmi i jak cena wzrośnie to mi odmawia wydania przedmiotu. Jak trzeba to pójdę z tym do sądu. Chcę się tylko upewnić, że zawarłem umowę kupna-sprzedaży.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Też bym chciał brakuje mi toaletowego ale trochę za drogi.😁 Widziałem wczoraj na O>L>X za 180zł i też za drogi, uważam.

oznacz moderatorów

Świerszczyk
#2 Obserwator#

o co chodzi?

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jak możesz być stratny na takim banknocie 240 zł jak są powystawiane po 220 i taniej na typowej platformie dla kolekcjonerów? To za ile tak z ciekawości spytam go kupiłeś.

oznacz moderatorów

Świerszczyk
#2 Obserwator#

Kupiłem po 169zł 2 szt. Teraz widziałem po 290zł za szt na Allegro. Co to za platforma dla kolekcjonerów?

oznacz moderatorów

Świerszczyk
#2 Obserwator#

Faktycznie od 215zł są dostępne na Allegro.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@4pawel To niezgodne z prawem. Została zawarta prawnie wiążąca umowa, a sprzedawca nie może od nie odstąpić. Nie słuchaj głupot w stylu, że "co ma Ci wysłać, skoro nie ma towaru", bo to piszą inni sprzedawcy z Allegro. On ma wysłać, jeśli nie ma co, to teraz musi zdobyć i wysłać. Pisała tu nawet o tym osoba z moderacji. Możesz domagać się dostawy rzeczy nawet sądownie, Allegro to nie zabawa. Na początek otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa domagaj się w nim finalizacji transakcji i poproś tam o pomoc pracownika Allegro. Jeżeli Ci nie pomoże, nie otrzymasz towaru, zamknij spór jako nierozwiązany po 14 dniach i wystaw sprzedawcy odpowiedni komentarz. Nauczysz go wtedy, że z zawartych umów należy się wywiązywać. 

oznacz moderatorów

WielkiPlantronik
#11 Animator#

Wykonawca umowy może od niej odstąpić przed wykonaniem. 

Zlecający  ewentualne straty i odpowiedzialność wykonawcy musi udowodnić samodzielnie w przypadku wysuwania roszczeń: archiwizuj oferty porównywalne zwłaszcza sprzedającego.

Swoją drogą allegro powinno regulować kary umowne za odstąpienia w przypadku ponownej sprzedaży z wyższym zyskiem - z kartami graficznymi była ta sama historia.

oznacz moderatorów