anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wymuszanie pozytywnych komentarzy i przerwania dyskusji szantaż czy podejście konsumenckie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
skot3
#9 Pomysłodawca#

Przepraszam wspominałem o tym ale mam nowy termin ustalony przez sprzedającego oferta ważna do 16 kwietnia...

W dyskusji która śledzi Allegro sprzedający napisał :

"Jednakże jesteśmy firmą nastawioną prokonsumencko do potrzeb naszych Klientów, dlatego jeśli otrzymamy pozytywne komentarze za wszystkie nasze transakcje na portalu, oraz zamknie Pan rozpoczęte dyskusje, wtedy przekażemy do ponownej wysyłki na nasz koszt nową umywalkę.
Jest to nasza polubowna propozycja rozwiązania zgłoszenia."

 

Ja odbieram to jako szantaż i wymuszanie działań na niekorzyść innych kupujących, lub poważne naruszenie regulaminu Allegro, niestety na czacie z konsultantką Allegro usłyszałem że to jednak propozycja biznesowa.     A jak Państwo to oceniacie?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
mwmonety
#21 Demiurg#

Szantażu tu nie widzę raczej subiektywne spojrzenie na regulamin ocen z punktu widzenia sprzedawcy.Nic nie narzuca ,pozostawia decyzję klientowi.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

mwmonety ......... obowiązkiem sprzedawcy jest dostarczenie przedmiotu zgodnego z opisem , a stawianie ,  waruknków w tej sytuacji dalece nie na miejscu . Klient chce otrzymać produkt  lub odzyskać ciężko zapracowane pieniądze , a sprzedawca mocno mu to utrudnia .

Za samo podejście należy się negatyw .

oznacz moderatorów
skot3
#9 Pomysłodawca#

Szantażyści także pozostawia decyzję "klientom"np. możesz zapłacić albo sceny erotyczne z Twoim udziałem znajdą się w sieci"  niby zawsze jest wybór....

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

podzielam Twoje zdanie natomiast wypowiedzią konsultanki jestem wyraźnie zniesmaczony .

oznacz moderatorów
skot3
#9 Pomysłodawca#

Tak tylko idąc dalej tym tropem, to poniektórzy sprzedający mogą celowo wysyłać niepełne zamówienie późnej obiecać że doślą resztę, pod warunkiem otrzymania pozytywnych komentarzy. Czy nie rujnuje to całego systemu ocen Allegro?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@skot3 Pytałeś już o to w innym swoim wątku, otrzymałeś odpowiedzi. Nie zamykaj Dyskusji, nie wystawiaj i nie usuwaj komentarzy pod presją. Miałeś tam też link do POK, abyś odzyskał pieniądze za otrzymany uszkodzony bubel.

Pamiętaj też, że nie masz obowiązku sporządzania żadnych protokołów.

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/witam-problem-odpowiedzialno%C5%9B%C4%87-...

oznacz moderatorów
skot3
#9 Pomysłodawca#

xyz96 Tak uprzejme  dziękuje za tamtą podpowiedź, ale jak mówiłem musicie mi wybaczyć jestem pierwszy dzień na forum nie znam jeszcze zasad jakie tu obowiązującą, a i warunki się zmieniły zostało kilka godzin...

Kogo mogę prosić o kilka rad dotyczących obyczajów i zasad, oraz spraw technicznych na forum?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów