anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
msniezek
Administrator
Administrator
54 0 27.3K

Oto kilka dobrych rad, które - mamy nadzieję - sprawią, że Twoja przygoda z Allegro Gadane będzie udana - nie tylko dla Ciebie, ale także dla Twoich czytelników i rozmówców 🙂

 1. Loguj się
  Zacznij od logowania. To konieczne, jeśli - oprócz czytania - chcesz również zakładać nowe wątki lub w nich postować, ale nie tylko dlatego. Im więcej logowań, tym lepiej dla Ciebie. Odnotowujemy każde z nich, co w pozytywny sposób przekłada się na budowanie Twojej pozycji w Społeczności - warto o tym pamiętać.

 2. Przyznawaj W punkt!
  Jeśli zgadzasz się z kimś, daj mu znać, klikając W punkt!. Społeczność tworzą ludzie poprzez interakcje, do których Cię zachęcamy. Pewnie korzystasz z innych mediów społecznościowych i zdarza Ci się wrzucać na swój profil zdjęcia kotów lub dzieci z zabawnym komentarzem, by później odświeżać stronę w nieskończoność, czekając na pierwszego lajka. Wszystkim nam towarzyszą wtedy takie same emocje - nie ma się czego wstydzić. Tym bardziej nie daj się prosić - doceń innych, jeśli ich zdanie trafia w Twój punkt widzenia.

 3. Dyskutuj
  Nie ignoruj również odmiennych opinii. Masz inne zdanie lub wątpliwości do treści zamieszczanych w Społeczności, wyraź je w odpowiedzi na post. Wiele kwestii warto przegadać w gronie specjalistów, którymi tu wszyscy jesteśmy, bo korzystamy z Allegro codziennie i mamy podobne lub odmienne doświadczenia.

 4. Dziel się wiedzą
  Zwłaszcza wówczas, gdy wiesz jak rozwiązać czyjś problem, bez chwili wahania dodaj do wątku swoją odpowiedź. Ktoś, kto jest w kłopocie, na pewno to doceni i zaakceptuje Twój post jako rozwiązanie. Adekwatnie - jeżeli ktoś udzielił Ci pomocnej rady, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. W ten sposób zbudujemy bazę składającą się z rad popartych doświadczeniami. Każdy będzie miał do niej łatwy dostęp.

 5. Przestrzegaj zasad
  Pisząc, pamiętaj, że Twoje posty są publiczne. Każdy, kto używa Internetu, może je przeczytać, bo łatwo tu trafi, korzystając z internetowych wyszukiwarek. W Sieci nikt nie jest anonimowy i w pełni odpowiada za publikowane przez siebie treści. Zadbaj więc o to, by Twoje posty nie naruszały obowiązujących przepisów prawa, norm obyczajowych, moralnych i społecznych oraz były zgodne z postanowieniami Regulaminu Społeczności.

 6. Daj się lubić
  Będziemy się cieszyć, jeśli prowadzone przez Ciebie dyskusje będą wzbudzać emocje, które są motywacją do kontynuowania rozmowy. Chcielibyśmy, żeby były one przede wszystkim pozytywne i zachęcamy do wyrażania takich wprost. Nie jesteśmy jednak naiwni i wiemy, że kontakt z innymi ludźmi może budzić również negatywne uczucia. Nie ma w nich niczego złego, ale z uzewnętrznianiem ich może być spory problem. Jeżeli wiesz, że zbyt łatwo im ulegasz, zachęcamy do zakupu gadżetów pomagających się odstresować - gniotki w różnych kształtach i antystresowe kolorowanki znajdziesz na Allegro. A może ulubiona muzyka lub głośne przekleństwo wykrzyczane do monitora sprawi, że negatywna energia Cię opuści? Na cokolwiek się zdecydujesz, będzie to lepsze niż zamieszczanie nienawistnych postów w Społeczności. Nie będziemy tolerować wpisów obraźliwych, wulgarnych (również w językach obcych), zawierających groźby, dyskryminujących płeć, rasę, narodowość, język, religię oraz nawołujących do przemocy lub posiadających charakter pornograficzny.

 7. Pisz całą prawdę i tylko prawdę, ale bez nazwisk
  Ponieważ sens i cel działania Allegro Gadane chcemy oprzeć na wzajemnym zaufaniu, dlatego nie zamieszczaj tutaj informacji nieprawdziwych, które wprowadzają w błąd innych. Nie namawiaj również do zachowań, które prowadzą do naruszenia naszych zasad lub pomagają w obejściu zabezpieczeń stosowanych w ramach Allegro i Społeczności. Powstrzymaj się też przed upublicznianiem danych osobowych (własnych i cudzych). Operowanie dostępnym w ramach naszej przestrzeni loginem w zupełności wystarczy.

 8. Poglądy polityczne i przekonania religijne zostaw dla siebie
  Społeczność ma być miejscem spotkania wokół Allegro, dlatego prowadzenie tutaj agitacji politycznej lub religijnej jest nie na miejscu. Szanujemy Twoje poglądy i przekonania, tak samo jak innych. Jako ludzie nie jesteśmy tacy sami, myślimy inaczej, często więc się z sobą nie zgadzamy, ale jeśli wszyscy się tu spotykamy - łączy nas Allegro i sprawy związane z Serwisem powinny być w centrum naszej uwagi.

 9. Zaakceptuj, że to nie jest miejsce na Twoją reklamę
  Postaraj się oprzeć pokusie reklamowania tutaj swoich usług lub produktów. Działalność komercyjna w ramach Społeczności nie wchodzi w grę i spotka się z naszymi zdecydowanymi działaniami.

 10. Pisz raz a dobrze
  Na koniec uwaga czysto techniczna - zamiast zamieszczać wiele postów o tej samej treści (lub różnej, ale w krótkich odstępach czasu), przemyśl wcześniej czym chcesz się podzielić z innymi w ramach Allegro Gadane i napisz jeden post. Na pewno zostanie zauważony.

 

oznacz moderatorów